| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Urejanje števil z algoritmom radix na GPE
Boštjan Koštomaj, 2018, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi raziščemo področje urejanja števil z algoritmom radix in paralelizacijo algoritma na grafični procesni enoti (GPE). Za računanje na GPE smo uporabili tehnologijo CUDA, ki omogoča hitrejšo in učinkovitejšo uporabo grafičnih procesorjev. V nadaljevanju smo primerjali hitrosti urejanja različnih podatkovnih tipov, različnih velikosti podatkov in časovne razlike pri paralelnem in zaporednem urejanju radix. Ugotovili smo, da je paralelno urejanje približno 50-krat hitrejše.
Ključne besede: algoritmi urejanja, urejanje radix, CUDA, paralelizacija, GPE
Objavljeno v DKUM: 09.10.2018; Ogledov: 1430; Prenosov: 112
.pdf Celotno besedilo (1,60 MB)

2.
Izbrani koncepti programskega jezika kotlin
Mirjam Založnik, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu predstavimo izbrane koncepte programskega jezika kotlin. Opišemo njegove prednosti, slabosti in primerjamo koncepte s programskim jezikom java. Največ poudarka je predvsem na opisu osnovnih konceptov, kot so podatkovni tipi, operatorji, funkcije in razredi. Za potrebe primerjave jezikov na kratko opišemo tudi algoritma urejanja, urejanje z navadnim vstavljanjem in Shellovo urejanje. V praktičnem delu primerjamo algoritma urejanja v programskem jeziku kotlin in java ter z meritvami primerjamo hitrost delovanja.
Ključne besede: Programski jezik kotlin, koncepti, programski jezik java, algoritmi urejanja, algoritem z navadnim vstavljanjem, Shellovo urejanje
Objavljeno v DKUM: 27.09.2016; Ogledov: 2322; Prenosov: 246
.pdf Celotno besedilo (1,68 MB)

3.
PODATKOVNA STRUKTURA TRIE
Dominik Korošec, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu preučimo podatkovno strukturo trie. Najprej opišemo strukturo in osnovne metode za delo z njo, nato pa predstavimo različne oblike implementacije. V praktičnem delu izvedemo prostorsko in časovno analizo uporabe podatkovne strukture trie v njenih tipičnih aplikacijah. Med aplikacijami opišemo še algoritem razpočnega urejanja, katerega osnova je podatkovna struktura trie.
Ključne besede: podatkovna struktura, trie, predponsko drevo, algoritmi, razpočno urejanje
Objavljeno v DKUM: 05.09.2016; Ogledov: 1902; Prenosov: 243
.pdf Celotno besedilo (1,73 MB)

4.
PARALELNO PROGRAMIRANJE S POMOČJO STANDARDA OPENMP
Nace Štruc, 2010, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi smo pokazali, da je paralelizacija algoritmov (v našem primeru algoritmov za urejanje) možna in učinkovita. Aplikacijo za pridobivanje rezultatov urejanja smo izdelali iz dveh delov. Prvi del je konzolna aplikacija (C++), drugi del pa aplikacija napisana v programskem jeziku C#, s katero smo izdelali uporabniški vmesnik. Standard OpenMP za paralelno programiranje uporablja niti, ki med izvajanjem programa izvajajo naloge, ki jih določamo s pomočjo direktiv OpenMP. V prvem delu diplomskega dela so predstavljene še sorodne tehnologije za vzporedno programiranje. V drugem delu je podrobno predstavljen standard OpenMP (direktive za vzporedno programiranje). Zadnji del obsega rezultate, ki smo jih dobili z aplikacijo, ki je bila narejena v okviru diplomskega dela, in možnosti za nadaljnje raziskave.
Ključne besede: paralelno programiranje, OpenMP, algoritmi za urejanje
Objavljeno v DKUM: 16.09.2010; Ogledov: 5672; Prenosov: 377
.pdf Celotno besedilo (2,49 MB)

Iskanje izvedeno v 0.08 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici