| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Zasnova varilne robotske celice in preizkus 3D-varjenja z robotom OTC FD-V8L
Tim Ferk, 2024, diplomsko delo

Opis: Glavni namen te diplomske naloge je podrobna analiza in opis robotske varilne celice, ki vključuje robota OTC FD-V8L, krmilnik FD11 in varilni stroj Daihen Welbee P500L za namen izdelave tridimenzionalne strukture z uporabo postopka MIG/MAG-varjenja. V nalogi je predstavljena robotska celica z vsemi dodatnimi mehanizmi, ki zagotavljajo nemoteno delovanje pri varjenju. Prav tako so opisani osnovni postopki za upravljanje in programiranje robota. Za boljšo predstavo je v nalogi naveden primer preprostega varilnega programa, poleg tega pa je predstavljen tudi program v ASCII-kodi , ki omogoča izdelavo tridimenzionalne oblike iz zvarov z uporabo uporabniškega koordinatnega sistema. Pred izvedbo testiranja programa so bili parametri varjenja prilagojeni in nato s programom uspešno zvarjeni v ravno steno, ki je enovarkovno ni možno zvariti.
Ključne besede: Varjenje, OTC FD-V8L, 3D-varjenje, programiranje, aditivna proizvodnja
Objavljeno v DKUM: 22.10.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 63
.pdf Celotno besedilo (4,47 MB)

2.
Razvoj protokola modeliranja celičnih struktur med poljubnima površinama : magistrsko delo
Denis Završek, 2023, magistrsko delo

Opis: V tej magistrski nalogi sem raziskoval razvoj protokola za modeliranje celičnih struktur med različnimi površinami. Ugotovil sem, da narava ponuja navdih za oblikovanje celičnih struktur, ki imajo velik potencial v izdelavi lahkih in trdnih konstrukcij. Razvil sem protokol za njihovo modeliranje, uporabljal sem programsko opremo Rhinoceros 3D in orodje Grasshopper. Ta magistrska naloga predstavlja pomemben korak k razumevanju in praktični uporabi celičnih struktur v oblikovanju in inženiringu ter ponuja možnosti za nadaljnje raziskave in razvoj na tem področju.
Ključne besede: celične strukture, oblikovanje, celični modeli, aditivna proizvodnja, 3D modeliranje, Rhinoceros 3D, Grasshopper, 3D tisk
Objavljeno v DKUM: 29.11.2023; Ogledov: 490; Prenosov: 35
.pdf Celotno besedilo (4,85 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

Iskanje izvedeno v 0.02 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici