| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Trajnostna naravnanost poslovanja ponudnikov turističnih nastanitev v občini Podčetrtek
Franci Vrenko, 2018, diplomsko delo/naloga

Opis: Trajnostni turizem predstavlja ekonomsko in ekološko usmerjenost, ki jo v poslovanje vključuje vedno več organizacij. Predstavlja koncept, ki je usmerjen v sedanjost in prihodnost, ter ga je možno vključiti v vse oblike turizma. Trajnostno poslovanje omogoča doseganje dobrih poslovnih rezultatov ter daje možnost ustvarjanja kakovostnejše izkušnje za goste. V empiričnem delu naloge raziskujemo, na kakšne načine turistične nastanitve v Občini Podčetrtek upoštevajo načela trajnostnega poslovanja, ter kje so možnosti za izboljšave. Raziskava je pokazala, da upravljalci turističnih nastanitev v Občini razumejo smernice in načela trajnosti, ter poslujejo na način, ki jim omogoča ravnovesje ključnih stebrov trajnostnega razvoja. Ugotovili smo, da lahko turistične nastanitve glede na intenzivnost trajnosti razvrstimo. Apartmaji Ortenia so s številom in načinom izvajanja trajnostnih ukrepov dokazali, da trajnostno poslovanje predstavlja trend ter pomembno stalnico prihodnosti te turistične nastanitve; zato jo po trajnostni naravnanosti med turističnimi nastanitvami v Občini Podčetrtek upravičeno uvrstimo na prvo mesto.
Ključne besede: Trajnostni turizem, Trajnostne rešitve, Turistične nastanitve, Občina Podčetrtek
Objavljeno v DKUM: 24.05.2018; Ogledov: 1909; Prenosov: 344
.pdf Celotno besedilo (2,16 MB)

2.
Koncept prostorske analize rabe in proizvodnje toplote v Mestni občini Maribor
Jure Čižman, Damir Staničić, Matjaž Česen, Miran Rožman, Ljubo Germič, Filip Kokalj, objavljeni znanstveni prispevek na konferenci

Opis: Trajnostne rešitve za ogrevanje in hlajenje temeljijo na sodobnih tehnologijah in vedno večjem povezovanju različnih sektorjev rabe in proizvodnje energije – stavb, industrije, proizvodnje električne energije ter prometa. Sistemi daljinskega ogrevanja in hlajenja omogočajo povezovanje različnih sektorjev in s tem zagotavljajo učinkovito upravljanje z vsemi razpoložljivimi viri in ponori energije. Takšen pristop zahteva sistemsko črtovanje ravnanja z energijo v lokalni skupnosti, ki temelji na podrobni prostorski analizi obstoječega stanja in prihodnjega razvoja. V prispevku je predstavljen koncept prostorske analize rabe in oskrbe s toploto z uporabo orodij geografskega informacijskega sistema v Mestni občini Maribor(MOM).
Ključne besede: trajnostne rešitve, ogrevanje, hlajenje, prostorska analiza, geografski informacijski sistem
Objavljeno v DKUM: 10.10.2017; Ogledov: 1252; Prenosov: 99
.pdf Celotno besedilo (927,05 KB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici