| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 5 / 5
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Izvedba temperaturne regulacije s termoelektričnim elementom
Matej Štabuc, 2017, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: V projektu smo opisali in izvedli temperaturno regulacijo na podlagi PID modela. Regulacija je bila izvedena s PicoSky evalvacijsko ploščo. Preizkusili smo tudi P in PI regulacijo z namenom, da ugotovimo prednosti in slabosti teh dveh regulacij v primerjavi s celotno PID regulacijo. Cilj tega projekta je bil, da ugotovimo, kako za poljubni sistem izberemo primerno izvedbo regulacije in parametre.
Ključne besede: temperatura, termoelektrični element, PID regulacija
Objavljeno v DKUM: 30.01.2018; Ogledov: 1583; Prenosov: 127
.pdf Celotno besedilo (1,42 MB)

2.
ZAJEM IN BREZŽIČNI PRENOS PODATKOV Z MIKROKRMILNIKOM ARDUINO
Ferdin Shotani, 2017, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: V projektnem delu je predstavljen mikrokrmilnik Arduino Uno in njegova integracija v internetno omrežje. Za potrebe prenosa podatkov preko brezžičnega omrežja je uporabljen Wifi shield podjetja Arduino, za meritev toka je uporabljen senzor ACS712-5b, napetost pa se meri preko uporovnega delilnika. Vsi zajeti podatki se shranjujejo na SD mini kartico in jih je mogoče s programom Processing tudi izrisati v graf.
Ključne besede: Termoelektrični element, brezžični prenos, baza podatkov, analogno digitalni pretvornik, Arduino
Objavljeno v DKUM: 30.01.2018; Ogledov: 2460; Prenosov: 237
.pdf Celotno besedilo (1,04 MB)

3.
DELOVANJE TERMOELEKTRIČNEGA GENERATORJA V TOČKI MAKSIMALNEGA PRENOSA MOČI
Timotej Mastnak, 2015, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi so najprej predstavljeni zgradba, uporaba in delovanje termoelektričnih elementov. Nato pa je opisana njihova namestitev in namestitev hladilnega sistema na zadnjo stran solarnega panela, kjer naj bi opravljali funkcijo termoelektričnih generatorjev. Zatem je opisana točka maksimalnega prenosa moči (MPPT) in njeno iskanje, opisan je tudi pretvornik navzgor, s katerim smo iskali to točko, njegova zgradba in delovanje. Opisan je postopek testiranja pretvornika in predstavljeni rezultati le-tega. Zatem smo se lotili zajema podatkov na mikrokrmilnik za nadaljnjo obdelavo. Predstavljena pa sta tudi diagram poteka in program, ki išče točko maksimalnega prenosa moči. 
Ključne besede: termoelektrični element, Seebeckov pojav, Peltierjev pojav, točka maksimalnega prenosa moči, pretvornik navzgor, algoritem
Objavljeno v DKUM: 30.10.2015; Ogledov: 1238; Prenosov: 214
.pdf Celotno besedilo (1,38 MB)

4.
Merilni in nadzorni modul za termoelektrični sistem
Marko Antončič, 2013, diplomsko delo

Opis: V okviru diplomske naloge je bil izdelan in preverjen merilni in nadzorni modul za termoelektrični sistem. Predstavljen je koncept termoelektričnega sistema in opisani njegovi gradniki. Naloga vsebuje tudi opis eksperimentalnega sistema za preizkušanje termoelektričnih elementov, ki delujejo kot generatorji. Glavni namen dela je bil izdelati merilni sistem, ki bo meril porazdelitev temperature po sistemu in s tem pripomogel k boljšemu razumevanju delovanja in karakteristik sistema. Na podlagi rezultatov smo potrdili da merilni modul deluje v okviru postavljenih zahtev. Na podlagi meritev lahko tudi prepoznamo možne pomanjkljivosti sistema in glede na ugotovitve naredimo ustrezne izboljšave.
Ključne besede: termoelektrični element, merilni sistem, analogno-digitalni pretvornik, mikrokrmilnik, uporabniški vmesnik, nadzor, zajemanje podatkov, porazdelitev temperature
Objavljeno v DKUM: 17.10.2013; Ogledov: 2153; Prenosov: 136
.pdf Celotno besedilo (2,94 MB)

5.
DC-DC PRETVORNIK ZA TERMOELEKTRIČNI SISTEM
Benjamin Ošlaj, 2013, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu so predstavljeni termoelektrični elementi, njihova zgradba in osnovno fizikalno ozadje delovanja. Opisana je zgradba laboratorijskega sistema za preizkušanje termoelektričnih elementov. Za slednjega so predstavljeni merilni rezultati in karakteristika. Vključen je tudi opis pretvorniškega sistema, natančneje pretvornika navzgor. Glede na izmerjeno karakteristiko sistema je bila zasnovana osnovna regulacija pretvornika. Na podlagi rezultatov je bilo potrjeno delovanje pretvornika in regulacije na takšnem sistemu. Predstavljene so tudi osnovne ugotovitve in zaključki o delovanju sistema za preizkušanje termoelektričnih elementov.
Ključne besede: termoelektrični element, temperaturna razlika, pretvornik navzgor, odziv, regulacijski algoritem
Objavljeno v DKUM: 17.10.2013; Ogledov: 2149; Prenosov: 198
.pdf Celotno besedilo (2,10 MB)

Iskanje izvedeno v 7.29 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici