| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 8 / 8
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Okolju prijazno delovanje spa zbilje
Tjaša Bizjak, 2020, diplomsko delo

Opis: Trajnostni turizem postaja ena pomembnejših oblik turizma. Zanj se odloča vse več ponudnikov turističnih storitev. Zaključno delo v teoretičnem delu podrobneje opredeljuje ekološki management v turizmu, sisteme in orodja ekološkega managementa ter poudarja evropski okoljski znak, s katerim lahko ponudnik turističnih storitev izkazuje svojo trajnostno usmerjenost. V praktičnem delu pa za manjše turistično podjetje, katerega dejavnost obsega wellness storitve, z uporabo analize SWOT preverja, v kolikšni meri je že uvedlo ekološki management v svoje delovanje in katere okoljevarstvene ukrepe izvaja. Na osnovi ugotovitev iz analize SWOT je bila izdelana matrika TOWS, ki poudarja priporočila za ravnanje z vodo, energijo, odpadki, storitvami, ki so podjetju lahko v pomoč pri izvajanju ukrepov ekološkega managementa.
Ključne besede: trajnostni turizem, ekološki management, okoljski znak, SWOT, TOWS
Objavljeno v DKUM: 11.11.2020; Ogledov: 1131; Prenosov: 129
.pdf Celotno besedilo (523,96 KB)

2.
TOWS
Marián Gogola, 2016, samostojni znanstveni sestavek ali poglavje v monografski publikaciji

Ključne besede: strategic planning, analysis, TOWS, SWOT
Objavljeno v DKUM: 11.05.2018; Ogledov: 1604; Prenosov: 106
.pdf Celotno besedilo (535,00 KB)
Gradivo ima več datotek! Več...

3.
Reliability analysis of operation for cableways by FTA (fault tree analysis) method
Sergej Težak, Zdravko Toš, Ivo Jurić, 2010, izvirni znanstveni članek

Opis: This paper examines the reliability of the operation of cableway systems in Slovenia, which has major impact on the quality of service in the mountain tourism, mainly in wintertime. Different types of cableway installations in Slovenia were captured in a sample and fault tree analysis (FTA) was made on the basis of the obtained data. The paper presents the results of the analysis. With these results it is possible to determine the probability of faults of different types of cableways, which types of faults have the greatest impact on the termination of operation, which components of cableways fail most, what is the impact of age of cableways on the occurrence of the faults. Finally, an attempt was made to find if occurrence of faults on individual cableway installation has also impact on traffic on this cableway due to reduced quality of service.
Ključne besede: service quality, reliability, fault tree analysis, faults, quality, ski-tows, chairlifts, aerial ropeways, cableways
Objavljeno v DKUM: 05.06.2017; Ogledov: 1761; Prenosov: 516
.pdf Celotno besedilo (653,93 KB)
Gradivo ima več datotek! Več...

4.
PROUČEVANJE RAZVOJA PODJETJA IN RAZVOJNIH MOŽNOSTI PODJETJA
Enej Sajko, 2016, diplomsko delo

Opis: V današnjem času živimo v obdobju globalizacije zato morajo manjša, srednja velika in velika podjetja trgovati in delovati na globalnem področju. Le tako se bodo razvijala rastla in obstala na domačem ter tujem trgu. Z razvojem podjetij in njihovo rastjo so se razvijale tudi oblike vodenja in upravljanja organizacij. Razvojne faze so se dopolnjevale in trenutno sta najprimernejši fazi menedžmenta strateški in integralni menedžment. V diplomskem projektu je predstavljen strateški menedžment, in sicer različne metode analiz za preučevanje notranjega in zunanjega okolja podjetja ter metode za celostno preučevanje podjetja. V nadaljevanju so predstavljene tudi strategije, ki smotrno sledijo metodam za preučevanje podjetja. V nalogi so na praktičnem primeru obravnavane analize za preučevanje širšega zunanjega okolja panoge proizvodnje očal in tudi analiza notranjega okolja podjetja Safilo v primerjavi s konkurenco in na podlagi teh so osnovane tudi smiselne strategije za to podjetje. Ker je strateški menedžment celota življenjskega okolja, politike podjetja, vizije in poslanstva, vloge kulture, etike, verodostojnosti podjetja ter njegove strategije in cilji, je v diplomskem projektu mogoče zaslediti prav vse omenjene dele strateškega menedžmenta.
Ključne besede: MER-ov model, analiza STEEP, analiza resursov in zmožnosti podjetja, analiza TOWS, Safilo Group
Objavljeno v DKUM: 18.11.2016; Ogledov: 2048; Prenosov: 232
.pdf Celotno besedilo (1,23 MB)

5.
Razvoj strategij za kakovostno izvedbo višješolskega izobraževanja
Branka Balantič, Branka Jarc Kovačič, Zvone Balantič, 2011, izvirni znanstveni članek

Ključne besede: višje šolstvo, kakovost, SWOT, TOWS
Objavljeno v DKUM: 10.07.2015; Ogledov: 1496; Prenosov: 38
URL Povezava na celotno besedilo

6.
USMERJANJE RAZVOJA ŠTUDENTSKE ORGANIZACIJE UNIVERZE V MARIBORU
Katja Černčič, 2014, magistrsko delo

Opis: Usmerjanje razvoja organizacij je zelo zahtevna in odgovorna naloga. V magistrski nalogi je poudarek na usmerjanju razvoja na ravni strateškega managementa. Vodilni zaposleni na tej ravni si pri zbiranju informacij, odločanju in ukrepanju, pomagajo z metodami za preučevanje zunanjega in notranjega okolja in metodami za presojo celovite organizacije ter oblikovanje strategij. V teoretičnem delu naloge je predstavljen MER model integralnega managementa, ki je izhodišče za obravnavani management v nadaljevanju. Natančneje je predstavljena vloga strateškega managementa in planiranje ustanovitve in razvoja na tej ravni. Proučene so izbrane metode planiranja na ravni strateškega managementa, to so tiste metode, ki služijo kot pripomoček managementu pri sprejemanju odločitev glede nadaljnjega razvoja organizacije. Ker se strateško planiranje v javnih in neprofitnih organizacijah razlikuje od planiranja v podjetjih, kot jih klasično razumemo, je predstavljen tudi ta vidik. V praktičnem delu naloge je predstavljena preučevana organizacija ŠOUM. Izvedene so metode: analiza verige vrednosti v namen preučevanja notranjega okolja, Porterjev model analize panoge za preučevanje zunanjega okolja in TOWS matrika za preučevanje notranjega in zunanjega okolja hkrati. Uporaba kombinacije izbranih metod omogoča preučevanje organizacije same in z vidika okolja, kar pripomore k celostnemu obravnavanju ŠOUM-a in podajanju predloga temeljne strategije. Na primeru ŠOUM smo ugotovili, da se izvedene metode lahko tudi uporabijo za preučevanje javnih in neprofitnih organizacij. Rezultati vseh treh izvedenih metod so omogočili, da smo prepoznali možnosti in zmožnosti organizacije. Na podlagi tega smo podali predlog temeljne in poslovne strategije prihodnjega razvoja organizacije.
Ključne besede: strateški management, usmerjanje razvoja, ŠOUM, analiza verige vrednosti, Porterjev pristop k analizi panoge, TOWS matrika
Objavljeno v DKUM: 09.10.2014; Ogledov: 1705; Prenosov: 175
.pdf Celotno besedilo (2,16 MB)

7.
PRIMERJALNA PROUČITEV IZBRANIH INŠTRUMENTOV RAZVOJNEGA PLANIRANJA IN UPORABA V MER MODELU INTEGRALNEGA MANAGEMENTA
Jožica Štelcar, 2012, magistrsko delo

Opis: Trenutno vladajo v svetu nezavidljive razmere. Podjetja so podvržena nenehnim spremembam, konkurenčnosti ter procesom globalizacije in globalne strateške krize. Spremembe vplivajo na izvajanje skoraj vseh procesov v podjetjih ter postavljajo pred management nove izzive, naloge in probleme, saj se organizacije posledično znajdejo v različnih razvojnih in življenjskih ciklih. Uspešno podjetje je tisto, ki dosega zadosten dobiček, ki se mu veča premoženje in ki raste. Na uspešnosti podjetja vpliva več dejavnikov. Učinkovita in uspešna so tista podjetja, ki se znajo hitro odzivati na vplive iz okolja z organiziranjem svojih notranjih dejavnikov. MER-ov model managementa predpostavlja potrebno delovanje managementa v podjetju in njegovem okolju. Management je njegov delni sistem, kar pomeni, da je prisoten povsod v podjetju: v vseh procesih, inštrumentih in institucijah. Področje magistrskega dela z naslovom Primerjalna proučitev izbranih instrumentov razvojnega planiranja in uporaba v MER modelu integralnega managementa sodi v področje strateškega managementa. Namen raziskave je bil preveriti, ali lahko izbrane instrumente, s katerimi analiziramo podjetje in okolje, uporabimo v MER modelu integralnega managementa. V teoretičnem delu magistrskega dela smo opredelili značilnosti MER-ovega modela integralnega managementa in podali primerjalno proučitev izbranih instrumentov in sicer SWOT analize, TOWS matrike in analize PEST. V empiričnem delu bomo za izbrano podjetje izvedli ustrezne analize. Najprej bomo podali celovito analizo prednosti in slabosti ter priložnosti in nevarnosti za podjetje. V okviru analize PEST bomo analizirali širše okolje, v katerem deluje podjetje. V zaključku bomo podali prihodnje strateške in razvojne usmeritve za podjetje.
Ključne besede: MER-ov model integralnega managementa, SWOT analiza, TOWS matrika, PEST analiza, strategija
Objavljeno v DKUM: 19.03.2013; Ogledov: 2100; Prenosov: 298
.pdf Celotno besedilo (1,44 MB)

8.
ANALIZA METOD ISKANJA STRATEŠKIH PRILOŽNOSTI IN PREDLOG NAJPRIMERNEJŠIH S PRIKAZOM PRAKTIČNEGA PRIMERA
Tjaša Milošič, 2010, magistrsko delo/naloga

Opis: Okolje podjetja je vedno bolj nepredvidljivo in podjetja ga morajo za doseganje uspešnega poslovanja nenehno spremljati in proučevati. Najprej morajo razviti boljše razumevanje sedanjega in prihodnjega okolja v katerem delujejo. V okolju morajo zaznavati dane priložnosti in jih izkoriščati ter hkrati zmanjšati vplive slabosti v podjetju in se zaščititi pred nevarnostmi. Podjetja se morajo zavedati, kako uporabiti zunanje okolje za strateško prednost in s tem opredeliti, kakšne strateške možnosti imajo na voljo. Na podlagi tega si morajo oblikovati strateško fleksibilnost, saj nenehno spreminjanje in prilagajanje vodi do uspešnih podjetij. Spremljanje okolja podjetja je temeljni del modelov strateškega managementa, ki jih predstavljamo na samem začetku teoretičnega dela analize. Izhajali smo iz dveh modelov in sicer iz ameriškega modela po Hungerju in Wheelenu ter slovenskega modela strateškega managementa po Pučku. V okviru teh modelov smo se osredotočili na spremljanje zunanjega in notranjega okolja. Tako v teoretičnem delu naloge proučujemo različne metode iskanja strateških priložnosti in za odkrivanje nevarnosti, kar je prvi korak, da lahko podjetje oblikuje strategije. V aplikativnem delu smo prikazali celoten proces iskanja priložnosti na primeru gradbenega podjetja Zdravko Gradim s. p. Začeli smo s PESTE analizo zunanjega okolja za odkrivanje priložnosti in nevarnosti, ki lahko vplivajo na podjetje. Proučili smo privlačnost panoge na podlagi Porterjevih petih silnic. Prednosti in slabosti notranjega okolja podjetja smo ocenili na podlagi posameznih podstruktur. Ugotovljene strateške dejavnike smo ocenili z EFAS in IFAS matriko, v okviru tega pa, kako se nanje odziva. Le-ti so bili podlaga za oblikovanje alternativnih strategij, ki jih mora podjetje uresničiti za uspešno poslovanje. Proces proučevanju, ki smo ga uporabili je eden izmed mnogih, kar pomeni, da lahko uporabimo različen vrstni red proučevanja okolja.
Ključne besede: strateški management, modeli strateškega managementa, spremljanje okolja, zunanje in notranje okolje podjetja, metode iskanja priložnosti, strateški dejavniki, EFAS, IFAS, TOWS, oblikovanje strategij.
Objavljeno v DKUM: 10.05.2011; Ogledov: 3309; Prenosov: 595
.pdf Celotno besedilo (1,85 MB)

Iskanje izvedeno v 0.15 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici