| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 14
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
Sekvenčno programiranje z lestvično logiko v TIA portalu s krmilnikom Siemens S7-1200 in grafičnim panelom KTP700 : diplomsko delo
Niko Hržica, 2024, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga predstavlja inovativen pristop k programiranju avtomatiziranih sistemov, osredotočen na možnosti sekvenčnega programiranja z lestvično logiko v okolju TIA Portal. Uporabljata se krmilnik Siemens S7-1200 in grafični panel KTP700. Naloga raziskuje pretvorbo iz SCF (graph) v LAD programski jezik, poudarjajoč učinkovito upravljanje kompleksnih funkcij. Cilj je doseči prihranek finančnih sredstev ob ohranjanju funkcionalnosti grafične tehnologije. Sistematično predstavlja postopek prenosa grafičnega programa z združljivostjo s krmilnikom Siemens S7-1200 in podrobno implementacijo na grafičnem panelu KTP700. Rezultati prinašajo praktičen prikaz učinkovitega upravljanja sistemov, poudarjajoč finančno učinkovitost s prehodom na sekvenčno programiranje.
Ključne besede: PLK (programirljiv logični krmilnik), TIA Portal, Sekvenčno programiranje, Siemens S7-1200
Objavljeno v DKUM: 26.04.2024; Ogledov: 400; Prenosov: 90
.pdf Celotno besedilo (2,09 MB)

2.
Načrtovanje, izdelava in avtomatizacija elektro-pnevmatske stiskalnice : diplomsko delo
Žiga Štern, 2022, diplomsko delo

Opis: Osrednji cilj diplomske naloge je bil izdelati realen model elektropnevmatske stiskalnice. Naloga zajema načrtovanje, izdelavo in avtomatizacijo naprave. Za izvajanje delovnih gibov smo uporabili tri pnevmatske valje, ki so krmiljeni s tremi elektromagnetnimi ventili. Lego pnevmatskih valjev nadzorujemo z magnetnimi stikali. Za delovanje celotnega procesa smo uporabili programabilni logični krmilnik, ki zajema podatke in jih po vnaprej določenem algoritmu obdela ter izvaja proces. Celotna naprava je sestavljena iz več podsistemov in zajema področja mehanike, pnevmatike in elektrike.
Ključne besede: Solidworks, TIA Portal, FluidSim, PLC, SIEMENS SIMATIC S7-1200, elektro-pnevmatski sistem
Objavljeno v DKUM: 19.09.2022; Ogledov: 505; Prenosov: 105
.pdf Celotno besedilo (4,20 MB)

3.
Načrtovanje, izvedba in avtomatizacija laboratorijskega transportnega sistema : magistrsko delo
Urban Remic, 2019, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je zajeta predstavitev dela, in sicer od ideje oziroma namena do končnega izdelka, t. i. laboratorijskega transportnega sistema. Predstavljeni sta zasnova in avtomatizacija virtualnega transportnega sistema v programu Factory I/O ter zasnova, izdelava in avtomatizacija realnega transportnega sistema. Pri uporabi programa Factory I/O je izvedena avtomatizacija z uporabo t. i. strojne opreme v zanki (ang. hardware-in-the-loop), pri kateri je realni krmilnik povezan z virtualnim 3D okoljem, ki simulira delovanje transportnega sistema. Algoritem vodenja je implementiran na realnem krmilniku, ki krmili virtualni proces. Izdelava realnega sistema temelji na zasnovi, konstruiranju in izdelavi transportnega sistema oziroma mehanskega dela transporterja. Električni del sistema sestavljajo električna krmilna omara, priklop aktuatorjev in senzorjev. Za delovanje sistema skrbi krmilnik Siemens S7-1200, na katerem se izvaja algoritem predhodno razvitega virtualnega transportnega sistema v programu Factory I/O. Za prikaz delovanja in nastavitev parametrov je uporabljen Siemensov zaslon na dotik TP 1500 Comfort. Za detekcijo zabojev skrbi Siemensov RFID.
Ključne besede: transportni sistem, avtomatizacija, Siemens SIMATIC S7-1200, Factory I/O, frekvenčni pretvornik, HMI, RFID
Objavljeno v DKUM: 20.12.2019; Ogledov: 1188; Prenosov: 285
.pdf Celotno besedilo (8,42 MB)

4.
Avtomatizacija preusmeritvenega in dvižnega modula valjčnega transporterja
Urban Remic, 2017, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je predstavljena avtomatizacija preusmeritvenega in dvižnega modula valjčnega transporterja. Avtomatizacija naprav je dandanes v industriji nepogrešljiva zaradi nenehnega spreminjanja procesov. V diplomskem delu je avtomatizacija izvedena s pomočjo PLK Siemens S7‒1200. Predstavljeno je načrtovanje vezja za krmiljenje motorjev, namestitev komponent za avtomatizacijo na modul, postavitev krmilja in vhodno izhodnih enot v elektro omarico ter pisanje programa industrijskega krmilnika. Cilj naloge je bil izdelati modul, ki bo deloval zanesljivo, varno, bo hitro prilagodljiv različnim tipom valjčnih transporterjev in bo primeren industrijskemu okolju.
Ključne besede: tehniška logistika, preusmeritveni modul valjčnega transporterja, avtomatizacija in analiza delovanja, Siemens S7‒1200, Machines simulator
Objavljeno v DKUM: 01.09.2017; Ogledov: 1257; Prenosov: 117
.pdf Celotno besedilo (3,73 MB)

5.
STROJNI VID V POVEZAVI S KONTROLO IN VALIDACIJO ČRTNIH KOD
Samo Goljat, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi smo se ukvarjali z nadgrajevanjem trenutne proizvodnje linije s pametno kamero, katere namen je preverjati, ali izdelek vsebuje črtno kodo in če je le-ta pravilna. Postopek zajema ker precej korakov. Morali smo izbrati primerne modele kamer za aplikacijo. Na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko smo naredili prototip zadane aplikacije na kameri Sick lector 620. Kamero smo sprogramirali za našo aplikacijo. Preučili smo tudi mesto vgradnje kamere v podjetju. Primerno kamero smo testirali v proizvodnji.
Ključne besede: Pametna kamera, analiza ponudb, strojni vid, kontrola črtnih kod, validacija črtnih kod, Siemens, Siemens 7-1200, Siemens 7-300, Sick lector 620.
Objavljeno v DKUM: 16.11.2016; Ogledov: 2145; Prenosov: 207
.pdf Celotno besedilo (5,08 MB)

6.
TEHNOLOŠKO NAPREDNA HIŠA
Gregor Ivačič, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je predstavljena izvedba projekta elektroinštalacij pametne hiše s poudarkom na krmiljenju. Predstavljeno je PLK krmilje, s katerim so izvedene funkcije krmiljenja in platforma SCADA. Podani so tehnični opisi uporabljene krmilne opreme, postopek od načrtovanja, izvedbe in preizkusov ter tipične vezave opreme in obdelave vstopnih in izstopnih podatkov krmilja.
Ključne besede: Tehnološko napredna hiša, krmilje, siemens S7-1200
Objavljeno v DKUM: 27.09.2016; Ogledov: 2726; Prenosov: 189
.pdf Celotno besedilo (3,31 MB)

7.
ROBOTSKA CELICA ZA PLAZEMSKO ČIŠČENJE
Kristijan Čorko, 2016, diplomsko delo

Opis: V podjetju, kjer izdelujemo zadnje avtomobilske luči za prestižnejše znamke vozil, je prišlo do ideje, da bi v obstoječo proizvodno linijo vpeljali tudi industrijsko robotsko roko. Potrebno je bilo zadostili kriterijem, kot sta taktni čas linije in kakovost. Sledila je predelava robotske celice. Na industrijsko robotsko roko smo namestili izvor plazme, na delovno mizo pa na novo skonstruirana ležišča. Ker prejšnji stroj ni imel krmilnika PLK, je bilo potrebno dodati tudi tega ter narediti program za krmiljenje stroja in komunikacijo med strojem in robotom. V diplomskem delu je predstavljeno, kako je ta celica nastala in izzivi, ki so nam prišli naproti.
Ključne besede: plazma, ležišča, industrijska robotska roka Mitsubishi, Siemens S7-1200
Objavljeno v DKUM: 13.09.2016; Ogledov: 2127; Prenosov: 126
.pdf Celotno besedilo (3,00 MB)

8.
ROBOTIZACIJA DELOVNEGA PROCESA POSLUŽEVANJA STROJA CNC
Miran Jančič, 2016, diplomsko delo

Opis: Z diplomskim delom smo opisali robotsko celico z robotom Hyundai HH010L v povezavi z ostalimi periferijami. V diplomskem delu je podrobneje opisana povezava med PLK-jem in robotom, ter med PLK-jem in CNC strojem. Podrobneje smo opisali sestavne dele robota, ter njegovo uporabo v industriji. Aplikacija robota zajema pobiranje neobdelanih kosov z dozirne mize, nalaganje teh kosov v CNC stroj, preverjanje lege kosov v CNC stroju in pobiranje obdelanih kosov iz CNC stroja, ter odlaganje na zbirno mesto. Za preverjanje lege kosov v CNC stroju smo uporabili senzor za merjenje razdalje proizvajalca Keyence.
Ključne besede: Industrijski manipulator, Hyundai HH010L, Siemens S7-1200, stroj CNC
Objavljeno v DKUM: 13.09.2016; Ogledov: 1497; Prenosov: 102
.pdf Celotno besedilo (6,64 MB)

9.
REGULACIJA KOTNE HITROSTI ELEKTRO-HIDRAVLIČNEGA ROTACIJSKEGA SERVO-SISTEMA Z INDUSTRIJSKIM KRMILNIKOM
Nick Drobec, 2016, diplomsko delo

Opis: V sklopu diplomskega dela smo se ukvarjali s posodobitvijo regulacijskega sistema hidravličnega motorja. Namen dela je bil zamenjati analogni regulacijski sistem s sodobnim industrijskim krmilnikom Siemens S7 1200 in nato izvesti regulacijo kotne hitrosti hidravličnega motorja. Tega smo se lotili z analizo sistema in njegovega delovanja. V namen določitve tipa regulatorja smo izvedli analizo stabilnosti in izrisali Bodejev diagram. Prav tako smo naredili matematični model in blokovno shemo v Simulinku za simulacijo dinamičnega obnašanja, s pomočjo katere smo določili parametre regulatorja. Preden smo regulator uporabili na realnem sistemu, smo njegovo delovanje preverili s simulacijo.
Ključne besede: simulacija, regulacija, hidravlični motor, Siemens S7 1200
Objavljeno v DKUM: 06.09.2016; Ogledov: 1374; Prenosov: 163
.pdf Celotno besedilo (2,66 MB)

10.
Regulacija pozicije elektro-hidravličnega premočrtnega servo-sistema z industrijskim krmilnikom
Aljaž Jerenko, 2016, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi je preučeno zaprtozančno vodenje servo-hidravličnega pogona s pomočjo industrijskega krmilnika; izpeljana sta matematični model in računalniška simulacija dinamičnega obnašanja. Izvedena je analiza procesa in izbira regulatorja. Eksperimentalni rezultati kažejo, da lahko s pomočjo krmilnika Siemens S7-1200 ob ustrezni razširitvi zadovoljivo izvedemo regulacijo pomika elektro-hidravličnega servo-sistema, čeprav krmilnik v osnovi temu ni namenjen.
Ključne besede: elektro-hidravlični servo-sistem, servo-ventil, regulacija, Siemens S7-1200
Objavljeno v DKUM: 06.09.2016; Ogledov: 1805; Prenosov: 219
.pdf Celotno besedilo (2,53 MB)

Iskanje izvedeno v 0.31 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici