| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 11
Na začetekNa prejšnjo stran12Na naslednjo stranNa konec
1.
Uporaba metod mrežnega planiranja na primeru novogradnje hleva za govedo
Tina Kep, 2021, magistrsko delo

Opis: Pri vodenju, nadzoru in načrtovanju projektov so nam v veliko pomoč metode mrežnega planiranja. Najpogosteje uporabljeni metodi sta metoda kritične poti (CPM – critical path method) ter tehnika vrednotenja in pregleda projekta (PERT – program evaluation and review technique). Namen magistrskega dela je bil oceniti število dni trajanja projekta gradnje hleva za govedo s pomočjo postopka mrežnega planiranja. Hkrati smo spremljali celoten postopek in čas trajanja gradnje hleva na kmetiji. Dobljene vrednosti o trajanju gradnje smo primerjali s predhodno ocenjenim časom, potrebnim za gradnjo hleva. Najprej smo sestavili seznam dejavnosti z oznakami, predhodnimi dejavnostmi in časi trajanja za projekt, ki nam je bil dokaj nepoznan. S pomočjo tega smo izračunali najzgodnejši in najpoznejši rok dokončanja gradnje. Sledil je izris mrežnega diagrama in gantograma. Določili smo vse možne poti in izračunali kritično pot, ki z metodo CPM za naš projekt znaša 131 dni. Kritična pot je tudi najdaljša pot v projektu. Gradnja bi trajala 148 dni, s 95-odstotno verjetnostjo ocene po metodi PERT pa največ 125,45 dneva. S pomočjo metod mrežnega planiranja si lahko, tudi če primera ne poznamo, dobro pomagamo s planom dela. Priporočljivo je poznati projekt, saj lahko tako najbolje določimo čas trajanja ter morebitne zakasnitve in zamude pri izvedbi.
Ključne besede: mrežno planiranje, CPM, PERT, hlev za govedo
Objavljeno v DKUM: 06.10.2021; Ogledov: 1092; Prenosov: 141
.pdf Celotno besedilo (1,51 MB)

2.
Prenova procesov na sekretariatu Ministrstva za javno upravo
Klemen Zajec, 2018, magistrsko delo/naloga

Opis: Namen magistrskega dela je bila prenova izbranega procesa na Sekretariatu Ministrstva za javno upravo Republike Slovenije. Osredotočili smo se na Službo za splošne in kadrovske zadeve ter predstavili obstoječi proces. Ugotovili smo izzive, s katerimi se spopadajo v procesu, in ga na podlagi analize tudi ustrezno prilagodili.
Ključne besede: Prenova procesa, Sekretariat Ministrstva za javno upravo, PERT, Aris, Obremenitev zaposlenih
Objavljeno v DKUM: 11.04.2018; Ogledov: 1065; Prenosov: 122
.pdf Celotno besedilo (950,51 KB)

3.
PROJEKCIJA VPLIVA INTERNETA STVARI NA ORGANIZACIJO IN IZVAJANJE OSKRBOVALNIH PROCESOV V FARMACEVTSKI INDUSTRIJI
Nataša Guculović, 2016, diplomsko delo/naloga

Opis: V diplomski nalogi bomo predstavili vpliv interneta stvari na oskrbovalno verigo v farmacevtski industriji. V oskrbovalni verigi je veliko dejavnikov, ki morajo biti izpolnjeni, da proizvodnja nemoteno teče. Ključ do uspešnega poslovanja je tudi dobro podprt računalniški sistem, ki glede na obseg dela in z vlaganjem znanja v ljudi privede k skupnim ciljem celotne družbe.
Ključne besede: • Internet stvari • Oskrbovalna veriga • Nabava • Proizvodnja • Sistem elektronskega poslovanja • Orodje ARIS Express • PERT metoda
Objavljeno v DKUM: 27.10.2016; Ogledov: 1029; Prenosov: 103
.pdf Celotno besedilo (1,92 MB)

4.
UPORABA METOD MREŽNEGA PLANIRANJA ZA PRIMER OBNOVE VINSKE KLETI
Franc Frenki Kolmanič, 2016, magistrsko delo/naloga

Opis: V magistrski nalogi sta bili uporabljeni dve metodi mrežnega planiranja, CPM (Critical Path Method) in PERT metoda (Program Evaluation and Review Technique). Na podlagi uporabe omenjenih metod je bil cilj definirati časovno zaporedje dejavnosti oziroma aktivnosti ter nazorno prikazati medsebojne povezave med njimi. Oceniti je bilo potrebno tudi čas, ki je potreben za izvedbo celotnega projekta ter posameznih dejavnosti pri primeru obnove vinske kleti. Pri oceni CPM metode je najzgodnejši rok enak najpoznejšemu roku, v analiziranem primeru je to 177 dni. Ocena na osnovi PERT metode kaže, da je pričakovani čas izvedbe projekta 116,62 dni. Optimistični čas izvedbe projekta 39 dni, pesimistični čas 188 dni in najverjetnejši čas izvedbe celotnega projekta je 118,18 dni. Na podlagi ocenjenih parametrov lahko pričakujemo z 68% verjetnostjo, da bo dejanski čas izvedbe projekta med 93,17 in 143,01 dni in z 95% verjetnostjo med 68,32 in 167,84 dni. Primer je bil grafično prikazan tudi s pomočjo gantograma.
Ključne besede: mrežno planiranje, CPM metoda, PERT metoda, gantogram, vinska klet
Objavljeno v DKUM: 24.06.2016; Ogledov: 2347; Prenosov: 317
.pdf Celotno besedilo (1,21 MB)

5.
6.
7.
8.
MREŽNO PLANIRANJE NA PRIMERU IZGRADNJE KOMUNALNE KANALIZACIJE S ČISTILNO NAPRAVO
Danijela Gomboc, 2013, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo temelji na uporabi metod mrežnega planiranja na primeru izgradnje komunalne kanalizacije s čistilno napravo. Postopek mrežnega planiranja je opisan in prikazan s pomočjo dveh metod mrežnega planiranja, in sicer CPM metode in PERT metode. S pomočjo obeh metod bo prikazano organizirano načrtovanje in definiranje časovnega zaporedja dejavnosti ter medsebojna povezava med dejavnostmi. Pri CPM metodi bodo prikazani podatki o najzgodnejših in najpoznejših rokih dogodkov. Pri nekaterih dogodkih se je pokazalo, da sta najzgodnejši in najpoznejši rok enaka, kar pomeni, da gre za kritično pot. Ta je v našem primeru dolga 562 dni. Rezultati PERT metode kažejo, da je pričakovani čas projekta 563,16 dni. Na podlagi ocen optimističnega (555 dni), pesimističnega (576 dni) in najverjetnejšega (562 dni) časa, lahko z 68 % verjetnostjo trdimo, da se bo, ob vseh predpostavkah, zastavljeni projekt izgradnje kanalizacije s čistilno napravo resnično izvedel v času med 559,66 in 566,66 dni. S 95% verjetnostjo lahko trdimo, da se bo izvedel v času med 556,16 in 570,16 dni in z 99,9 % verjetnostjo se bo izvedel med 552,66 in 573,66 dni.
Ključne besede: mrežni plan, gantogram, čistilna naprava, CPM, PERT
Objavljeno v DKUM: 26.02.2013; Ogledov: 2508; Prenosov: 320
.pdf Celotno besedilo (5,35 MB)

9.
Uporaba metod mrežnega planiranja na primeru peke vrtankov
Karla Madžarič, 2010, diplomsko delo

Opis: Raziskava temelji na uporabi metod mrežnega planiranja za primer peke vrtankov. Uporabljeni sta bili dve metodi, in sicer "Critical Path Method" (CPM metoda) in "Program Evaluation and Rewiew Technique" (PERT metoda). S pomočjo omenjenih metod je bil cilj prikazati organizirano načrtovanje in definiranje časovnega zaporedja dejavnosti, nazorno prikazati medsebojne povezave med dejavnostmi in oceniti čas, potreben za izvedbo celotnega projekta ter posameznih aktivnosti pri peki vrtankov. Rezultati CPM metode kažejo, da je najzgodnejši rok enak najpoznejšemu, kar smo izvedeli iz proučene literature, nato pa dokazali na konkretnem primeru. Trajanje obeh je 23 dni. Aplikacija PERT metode kaže, da je pričakovani čas izvedbe projekta 23,17 dni. Ob predpostavki optimističnega (19 dni), najverjetnejšega (23 dni) in pesimističnega (28 dni) časa izvedbe dejavnosti lahko z 68 % verjetnostjo trdimo, da bo prišlo do dejanskega časa izvedbe dejavnosti oziroma peke vrtankov med 21,67 in 24,67 dni ter z 95 % verjetnostjo, da bo čas izvedbe projekta med 20,17 in 26,17 dni.
Ključne besede: mrežno planiranje, CPM metoda, PERT metoda, gantogram, vrtanek
Objavljeno v DKUM: 29.11.2010; Ogledov: 3250; Prenosov: 694
.pdf Celotno besedilo (310,27 KB)

10.
Uporaba simulacijskega modeliranja in metod mrežnega programiranja za primer peke kruha
Mojca Duh, 2010, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo temelji na razvoju simulacijskega modela za pridelavo pšenice in nadaljnjo peko kruha ter aplikaciji metod mrežnega programiranja projekta peko kruha. Simulacijski model bo temeljil na tehnološki karti, katera bo osnova za ekonomsko analizo te dopolnilne dejavnosti. Vzporedno se bo na istem primeru aplicirala metoda mrežnega programiranja in sicer metoda CPM in PERT metoda. Pri metodi CPM bodo prikazani podatki o najzgodnejših in najpoznejših rokih dogodkov. Pri metodi PERT prikazan čas trajanja dejavnosti, kjer se vrednosti razlikujejo. Rezultati ekonomske analize kažejo, da sta pridelava pšenice (Ke=1,24)in peka kruha (Ke=1,11) ekonomsko upravičeni. Pri CPM metodi je najzgodnejši rok za dokončanje projekta 20 dni, kritična pot pa 22 dni. Pri PERT metodi je ugotovljeno, da se bo na podlagi določenih ocen trajanja aktivnosti, ta dopolnilna dejavnost na kmetiji ob vseh izpolnjenih predpostavkah resnično lahko tudi praktično izvedla.
Ključne besede: simulacija, modeliranje, mrežno programiranje, CPM, PERT
Objavljeno v DKUM: 07.10.2010; Ogledov: 2374; Prenosov: 250
.pdf Celotno besedilo (892,62 KB)

Iskanje izvedeno v 0.33 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici