| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 9 / 9
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Opravljanje nateznih preizkusov elastomerov z delovno postajo mitsubishi electric
Patrik Groznik, 2022, diplomsko delo

Opis: Namen diplomskega dela je bil izdelati nadgradnjo za Mitsubishi Electric delovno postajo; modul za opravljanje nateznih preizkusov. Z uporabo programske opreme CAD se je izrisala oblika novega modula, ki se je kasneje tudi izdelal. Treba je bilo tudi zapisati ustrezen program v Mitsubishijevi programski opremi, ki omogoča opravljanje servo motorja ter vodenje in spremljanje delovanja modula in izrisovanje podatkov na zaslon HMI. Modul bo služil kot pripomoček za opravljanje nateznih preizkusov elastomerov ter kot učni pripomoček, na katerem se prikažejo osnove programiranja in konfiguracije Mitsubishi PLK opreme.
Ključne besede: Mitsubishi Electric, Mitsubishi PLK, Solid Works, vodenje servo motorja, natezni preizkus, elastomeri
Objavljeno v DKUM: 05.03.2024; Ogledov: 285; Prenosov: 15
.pdf Celotno besedilo (2,96 MB)

2.
Načrtovanje in izvedba krmilnega sistema rotacijskega invertiranega nihala : magistrsko delo
Mitja Omerzel, 2023, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo se osredotoča na načrtovanje in izvedbo krmilnega sistema za vodenje rotacijskega invertiranega nihala. Invertirano nihalo je zelo pogost laboratorijski eksperiment, kjer lahko izvajamo in testiramo različne regulacijske algoritme. Za izvedbo krmilnega sistema je bila uporabljena krmilna in programska oprema proizvajalca Mitsubishi. Delo zajema postopke načrtovanja sistema vodenja, izpeljavo matematičnega modela rotacijskega invertiranega nihala ter načrtovanje mehanskih sklopov in električnih povezav. Podrobno je opisana zasnova in izvedba regulacijskih algoritmov. Za potrebe simulacije je še dodatno poudarjena in predstavljena kaskadna PID-PID regulacijska shema. Na podlagi izpeljanega matematičnega modela je izdelan simulacijski model v okolju Matlab – Simulink. Rezultati so predstavljeni v obliki grafikonov, različnih odzivov notranje in zunanje zaprtozančne zanke. Vsi postopki načrtovanja so nazorno slikovno in besedno predstavljeni. Nazorno in pregledno so podane tudi osnovne funkcije in tehnike programiranja ter zagon projekta, s katerim dosežemo ročno hitrostno vodenje servomotorja s servoregulatorjem in PLC krmilnikom. Ustvarjen je HMI vmesnik za prikazovanje osnovnih podatkov, kot so način vodenja, hitrost motorja, položaj motorja in parameteri za detektiranje napak servokrmilnika. Na ekranu sta dodana še indikatorja končnih položajev in tipki za vodenje v hitrostnem režimu. Cilj je bil ustvariti krmilno vezje, ki je namenjeno nadaljnji laboratorijski uporabi. Postopki načrtovanja in izvedbe so podrobno opisani, zato je naloga primerna tudi za začetnike na področju avtomatizacije, saj so vsi postopki hitro in enostavno ponovljivi.
Ključne besede: Simulacija, modeliranje, regulator, rotacijsko invertirano nihalo, Mitsubishi
Objavljeno v DKUM: 31.05.2023; Ogledov: 530; Prenosov: 41
.pdf Celotno besedilo (6,28 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

3.
Delovna postaja mitsubishi electric - krmiljenje asinhronskega motorja : diplomsko delo
Matic Zelenik, 2021, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo opisuje projektiranje in izdelavo delovne postaje Mitsubishi Electric. Delo prav tako opisuje vso uporabljeno programsko opremo in izvedbo krmiljenja asinhronskega elektromotorja. Delovna postajo sem najprej računalniško sprojektiral, nato pa fizično izdelal. Da sem lahko krmilil asinhronski motor, sem preučil programsko opremo. Na »HMI« sem prikazal animacijo delovanja. Prav tako sem izvedel signalizacijo s semaforjem. Pri diplomskem delu sem preučil vso Mitsubishijevo opremo, popisal manjkajoče elemente, izdelal 2D in 3D prikaz delovne postaje, izdelal električne sheme, sestavil postajo in vzpostavil napajalni in komunikacijski tokokrog, preučil programsko opremo, izdelal program in nosilec za motor, testiral delovanje in izvedel simulacije.
Ključne besede: Mitsubishi Electric, delovna postaja, krmiljenje asinhronskega motorja, projektiranje, HMI, programiranje
Objavljeno v DKUM: 13.10.2021; Ogledov: 973; Prenosov: 81
.pdf Celotno besedilo (2,49 MB)

4.
Vodenje servo motorja z delovno postajo Mitsubishi Electric : diplomsko delo
Antonio Hulec, 2021, diplomsko delo

Opis: Namen diplomskega dela je bil izdelati sistem za vodenje servo motorja, ki se temelji na delovni postaji Mitsubishi Electric. Z uporabo CAD in ECAD, ter Mitsubishi inženirske programske opreme je bilo potrebno delovno postajo fizično oblikovati in izdelati. Nato je bilo potrebno zapisati ustrezen sekvenčni program preko Mitsubishi PLK-ja za vodenje in pozicioniranje osi servo motorja na točno določene pozicije z možnostjo nastavitve parametrov smeri, pospeška, hitrosti in pojemka, ki jih vpisujemo v posebne registre, kot tudi spremljanje simulacije preko Mitsubishi HMI-ja. Delovna postaja bo služila kot odličen učni pripomoček na katerem se bodo prikazali principi vodenja servo motorjev.
Ključne besede: Mitsubishi Electric, delovna postaja, vodenje servo motorja, pozicioniranje servo motorja, Mitsubishi PLK, Mitsubishi HMI, Mitsubishi inženirska programska oprema, učni pripomoček, sistem
Objavljeno v DKUM: 05.10.2021; Ogledov: 976; Prenosov: 79
.pdf Celotno besedilo (6,21 MB)

5.
Regulacija temperature vode z delovno postajo Mitsubishi : diplomsko delo
Miha Vunderl, 2021, diplomsko delo

Opis: Namen diplomskega dela je regulirati temperaturo vode z delovno postajo Mitsubishi. Moj sistem je PLK z digitalnim izhodom, ki vklaplja oz. izklaplja polprevodniški rele, posledično pa preko njega grelec greje vodo. Na analogni vhodni modul je povezan Pt100-senzor, ki odčitava temperaturo vode. Na začetku si sistem sam izračuna PID-parametre, nato pa segreje vodo na željeno temperaturo v posodi in jo ohranja. Regulacija je natančna na ± 0,1 °C od željene temperature ter nima prenihaja ali podnihaja pri segrevanju/ohlajanju na željeno temperaturo. Vse se nastavlja in spremlja preko HMI-zaslona in signalizira na industrijskem semaforju.
Ključne besede: delovna postaja Mitsubishi, PID temperaturna regulacija, sistem, regulacija, Pt100 senzor, PLK, Mitsubishi Electric
Objavljeno v DKUM: 05.10.2021; Ogledov: 864; Prenosov: 82
.pdf Celotno besedilo (5,17 MB)

6.
Razvoj krmilnega sistema rotacijskega inverznega nihala : magistrsko delo
Dalibor Mohorko, 2020, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu sta opisana izgradnja rotacijskega inverznega nihala in razvoj krmilnega sistema z opremo Mitsubishi. Predstavljena je mehanska konstrukcija in izpeljan dinamični model. Opisani so nujne nastavitve in program za vodenje servopogona preko industrijskega Ethernetnega standarda CC-Link in analognega vodenja. Načrtovan je kaskadni PD-regulator in predstavljeni so algoritmi za zanihaj v pokončni položaj in pokončno stabilizacijo. Meritve kotov se izvajajo z inkrementalnimi dajalniki. Simulacija in testiranje sta izvedena v okolju Matlab/Simulink. Narejen je uporabniški vmesnik, ki omogoča popoln nadzor nad krmilnim sistemom.
Ključne besede: PLK, servopogon, rotacijsko inverzno nihalo, Mitsubishi, modeliranje, regulacija
Objavljeno v DKUM: 03.11.2020; Ogledov: 1280; Prenosov: 257
.pdf Celotno besedilo (6,33 MB)

7.
Posodobitev opreme za poučevanje industrijskih krmilj v Laboratoriju za industrijsko robotiko
Gregor Žefran, 2016, diplomsko delo

Opis: V Laboratoriju za industrijsko robotiko na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko (FERI) je bila za nadaljnje poučevanje industrijskih krmilj potrebna posodobitev zastarele študijske opreme. Več kot 20 let stare programirljive logične krmilnike (PLK) serije FX proizvajalca Mitsubishi je bilo potrebno nadomestiti z novimi, sodobnimi PLK istega proizvajalca serije FX3GE. Najprej smo spoznali nove krmilnike, nato smo načrtovali električno vezavo krmilnikov v delovnih postajah, obliko čelnih plošč krmilnikov ter vgradnjo v delovne postaje. Izdelali smo tudi prototipni sistem, na katerem smo preizkusili funkcionalnost novih krmilnikov ter delovanje aplikacij za potrebe predmetov s področja industrijskih krmilj na FERI.
Ključne besede: PLK, Mitsubishi FX3GE, Ethernet, Lestvični diagram, SFC
Objavljeno v DKUM: 22.09.2016; Ogledov: 1378; Prenosov: 131
.pdf Celotno besedilo (6,46 MB)

8.
ROBOTSKA CELICA ZA PLAZEMSKO ČIŠČENJE
Kristijan Čorko, 2016, diplomsko delo

Opis: V podjetju, kjer izdelujemo zadnje avtomobilske luči za prestižnejše znamke vozil, je prišlo do ideje, da bi v obstoječo proizvodno linijo vpeljali tudi industrijsko robotsko roko. Potrebno je bilo zadostili kriterijem, kot sta taktni čas linije in kakovost. Sledila je predelava robotske celice. Na industrijsko robotsko roko smo namestili izvor plazme, na delovno mizo pa na novo skonstruirana ležišča. Ker prejšnji stroj ni imel krmilnika PLK, je bilo potrebno dodati tudi tega ter narediti program za krmiljenje stroja in komunikacijo med strojem in robotom. V diplomskem delu je predstavljeno, kako je ta celica nastala in izzivi, ki so nam prišli naproti.
Ključne besede: plazma, ležišča, industrijska robotska roka Mitsubishi, Siemens S7-1200
Objavljeno v DKUM: 13.09.2016; Ogledov: 2127; Prenosov: 128
.pdf Celotno besedilo (3,00 MB)

9.
HLAJENJE PETROMATA
Mitja Golob, 2010, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je opisano hlajenje petromata, ki služi za hlajenje elektronskih komponent v samem črpalnem terminalu. Pogoj za izdelavo takšne naloge je bil, da smo izdelali logično krmilje na osnovi katerega bo avtomatiziran proces hlajenja v črpalnem terminalu. Pri izdelavi krmilja smo strmeli k temu, da bo projekt izdelan kvalitetno in zanesljivo. Eden od elementov sistema je krmilnik proizvajalca Mitshubishi ALPHA 2, ki je bil izbran glede na zahteve projekta. Na podlagi tega smo izdelali logično krmilje v programskem okolju AL-PCS/WIN-E. V nadaljevanju so natančno predstavljeni in opisani krmilniki ALPHA proizvajalca Mitsubishi ter načini programiranja krmilnikov ALPHA. Za pretvarjanje izmerjene vrednosti (temperatura) v električno napetost smo na podlagi zahtev izbrali pretvornik Mitsubishi ALPHA 2. Podrobneje si bomo ogledali tudi ozadje Peltierjevega pojava, ki ga srečamo v vsakdanji praksi. Za merjenje temperature v črpalnem terminalu je na osnovi zahtev bilo izbrano ustrezno temperaturno tipalo Pt 100.
Ključne besede: avtomatizacija, regulacija temperature, krmilnik Mitsubishi ALPHA 2, pretvornik Mitsubishi AL2-2PT-ADP, temperaturno tipalo Pt 100, Peltierjev element
Objavljeno v DKUM: 01.07.2010; Ogledov: 3088; Prenosov: 499
.pdf Celotno besedilo (2,22 MB)

Iskanje izvedeno v 0.16 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici