| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Zasnova in izdelava stroja za pritrjevanje vmesnika na ogrodje izdelka : magistrsko delo
Tilen Mlačnik, 2024, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo predstavlja izdelavo stroja za pritrjevanje vmesnika na ogrodje. Zahteve za stroj smo si določili v naprej. Na podlagi teh zahtev smo zgradili stroj, ki učinkovito opravlja svojo funkcijo. Uporabljene metode vključujejo načrtovanje stroja v 3D programskem okolju, elektro vezavo in risanje načrta v programskem okolju EPLAN, načrtovanje programskega krmilja za Siemens krmilje ter izdelavo ocene tveganja po standardu SIST EN ISO 12100. Naloga je bila izvedena s pomočjo podjetja, katero je tudi glavni izvajalec tega projekta. Rezultat magistrske naloge je celovit in delujoč stroj, ki se je izkazal kot odličen izdelek.
Ključne besede: konstruiranje stroja, elektro vezava, programsko krmilje, ocena tveganja, ISO 12100
Objavljeno v DKUM: 27.09.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 0
.pdf Celotno besedilo (5,90 MB)

2.
IZRAČUN OCENE TVEGANJA, IZDELAVA VARNOSTNEGA KONCEPTA IN VALIDACIJA TVEGANJA ZA POLIRNI STROJ
Blaž Leskovar, 2018, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: V diplomskem delu je predstavljen standard »EN ISO 12100 – Varnost strojev – Splošna načela načrtovanja – Ocena tveganja in zmanjšanje tveganja«. Opisani sta izdelava ocene tveganja in varnostnega koncepta ter validacija tveganja na primeru polirnega stroja. Vsi dokumenti so bili izdelani s pomočjo standardov »EN ISO 12100 – Varnost strojev – Splošna načela načrtovanja – Ocena tveganja in zmanjšanje tveganja« in »EN ISO 13849 – 1 – Varnost strojev – Z varnostjo povezani deli krmilnih sistemov – 1. del: Splošna načela za načrtovanje«.
Ključne besede: Ocena tveganja, varnostni koncept, validacija tveganja, EN ISO 12100, EN ISO 13849 – 1, funkcionalna varnost, zmanjševanje tveganja
Objavljeno v DKUM: 06.02.2019; Ogledov: 2700; Prenosov: 562
.pdf Celotno besedilo (1,63 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

3.
Avtomatizacija rezanja talnih oblog : diplomsko delo
David Ketiš, 2018, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo se osredotoča na problematiko ročnega rezanja talnih oblog s pomočjo tapetniškega noža. Zaradi želje po hitrejši proizvodnji, večji ponovljivosti in večji natančnosti, obenem pa tudi zmanjšanju obremenitve delavcev pri tem delu ter preprečitvi poškodb smo se v podjetju Arcont d.d. odločili za avtomatizacijo rezanja talnih oblog. Za računalniško modeliranje smo uporabili programski paket SolidWorks, s pomočjo katerega smo načrtovali in izdelali približni model končnega stroja. V nadaljevanju je bilo potrebno razviti ustrezno električno vezje za doseganje želene avtomatizacije in upoštevanje varnosti pri delovanju stroja. Na koncu je bilo potrebno celoten projekt tudi realizirati. Rezultat je stroj, ki je avtomatiziral postopek ročnega rezanja talnih oblog. Ta rešitev je izboljšala delovne pogoje delavcev in pripomogla k večji produktivnosti.
Ključne besede: avtomatizacija, konstruiranje, talne obloge, signalizacija, električni načrt, frekvenčni pretvornik, varnost, ISO 12100
Objavljeno v DKUM: 03.09.2018; Ogledov: 1240; Prenosov: 126
.pdf Celotno besedilo (2,44 MB)

Iskanje izvedeno v 0.03 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici