| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Uvedba elektronskega beleženja delovnega časa in nadurnega dela v podjetju Premogovnik Velenje d.o.o.
Ana Likeb, 2023, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo temelji predvsem na projektu, s katerim smo v Premogovniku Velenje d. o. o. izboljšali in poenostavili proces evidentiranja delovnega časa in nadurnega dela. Ker je podjetje razširjeno na mednarodnem trgu, je za dodatno razumevanje opredeljen pravni dokument, ki se imenuje Evropska digitalna agenda 2020. Na podlagi predlogov, ki so predstavljeni v Evropski digitalni agendi 2020, je podjetje sprejelo strateško odločitev in načrt za uvedbo novega elektronskega evidentiranja delovnega časa in nadurnega dela. Za okrepitev digitalne suverenosti opravljanja nove IT-tehnologije smo izvedli projekt implementacije informacijskega sistema ODOS, pod vodstvom IT-oddelka Premogovnika Velenje d. o. o. in v sodelovanju s podjetjem PIA Informacijski sistemi in storitve d. o. o. Predstavljeni in navedeni so tudi organizacijski predpisi izpostavljenega procesa, v katerem je opisana uporaba dokumentnega sistema ODOS in program eDninska knjiga z osnovnim opisom storitvene dejavnosti elektronskega upravljanja delovnega časa in nadurnega delovnega časa, s katerim se ukvarja oddelek za SM oz. oddelek za stroškovno mesto. S skupnim sodelovanjem z zaposlenimi v administracijskem sektorju v podjetju Premogovnik Velenje d. o. o. smo si zastavili cilj, ki bo pomagal poenostaviti in izboljšati sam proces dela z uvedbo novih elektronskih sistemov ter kasneje omogočal učinkovitejše delovanje zaposlenih.
Ključne besede: Evropska digitalna agenda 2020, elektronsko evidentiranje delovnega časa, dokumentni sistem ODOS, Premogovnik Velenje d. o. o.
Objavljeno v DKUM: 04.08.2023; Ogledov: 672; Prenosov: 64
.pdf Celotno besedilo (1002,16 KB)

2.
Ikt raziskave, razvoj in inovacije slovenskih podjetij v luči evropske digitalne agende
Tea Markotić, 2017, magistrsko delo

Opis: V magistrski nalogi je predstavljeno področje inovativnih raziskovalnih in razvojnih aktivnosti v znanosti IKT-a v Sloveniji v luči krovnega strateškega dokumenta, ki postavlja smernice za razvoj IKT-a v članicah EU – Evropske digitalne agende. Na začetku naloge so razčlenjeni glavni teoretični pojmi področja, v empiričnem delu pa je raziskana intentiteta vlaganja v inovativne raziskovalne in razvojne aktivnosti. Preverili smo tudi, kako dobro se je Slovenija odrezala pri vlaganju v IKT. Podrobneje smo opredelili ključne spodbude za IKT iz programa Horizon 2020, prav tako pa nas je zanimalo, kako uspešno so slovenski upravičenci izkoristili finančne spodbude iz programa. Vse navedeno smo podkrepili z analizo ključnih digitalnih kazalnikov – primerjali smo dosežene kazalnike v Sloveniji z evropskim povprečjem.
Ključne besede: IKT, Evropska digitalna agenda, Horizon 2020, investicije v RRI
Objavljeno v DKUM: 26.05.2017; Ogledov: 1365; Prenosov: 136
.pdf Celotno besedilo (2,03 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici