| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Postopek stiskanja podatkov brez izgub za vgrajene sisteme : diplomsko delo
Vid Topolovec Klemenčič, 2021, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu smo izdelali programsko opremo, ki bi z uporabo kompresijskega postopka brez izgub zmanjšala velikost datotek in minimizirala čas pošiljanja oz. naredila sistem v vesolju bolj odziven. Naredili smo splošni pregled algoritmov za kompresijo in za glavni algoritem izbrali CCSDS 121.0-B-2 ter ga primerjali s sorodnima algoritmoma LZW in Heatshrink. Testiranje smo izvedli nad sivinskimi slikami in binarnem zapisu, ki smo ga zajeli iz GPS-a. Najbolj primeren algoritem za stiskanje sivinskih slik je CCSDS 121.0-B-2, zaradi kompresijskega razmerja in časa kompresije. Najbolj primeren algoritem za stiskanje krajših binarnih zapisov pa Heatshrink, zaradi kompresijskega razmerja in izredno kratkega časa dekompresije.
Ključne besede: kompresija, dekompresija, vgrajeni sistem, Skylabs, PicoSky™ evaluacijska plošča, CCSDS 121.0-B-2, Heatshrink, LZW, slike, splošni binarni zapisi
Objavljeno v DKUM: 18.10.2021; Ogledov: 739; Prenosov: 93
.pdf Celotno besedilo (1,18 MB)

2.
CCSDS ZDRUŽLJIV KOMUNIKACIJSKI MODUL S-BAND ZA VESOLJSKE APLIKACIJE
Gregor Kirbiš, 2014, magistrsko delo

Opis: Najbolj osnovna funkcija vsakega satelita je komunikacija z zemeljsko postajo. Zahteva po prenosu velikih količin podatkov v čim krajšem času je pobuda in izziv vsakemu načrtovalcu komunikacijskih modulov. Prisotne so še dodatne zahteve po zmanjševanju velikosti in teže. V vesoljskih aplikacijah se je v zadnjem času uveljavila miniaturizacija satelitov, ki dosegajo podobne zmogljivosti kot njihovi večji predhodniki. Kljub temu da se velikost satelitov vztrajno zmanjšuje, pa so komunikacijski moduli ostali primerjalno veliki. Zato je izdelava kompaktnega komunikacijskega modula delujočega znotraj S-band frekvenčnega območja strokovni izziv. Razvoj slednjega je predstavljen v tem magistrskem delu.
Ključne besede: CCSDS, brezžična komunikacija, FPGA, vesolje, radijske frekvence
Objavljeno v DKUM: 30.10.2015; Ogledov: 1562; Prenosov: 184
.pdf Celotno besedilo (2,96 MB)

3.
KOMUNIKACIJSKA POVEZAVA MED ZEMELJSKO POSTAJO IN PODSISTEMI SATELITA SKLADNA S STANDARDI CCSDS
David Selčan, 2014, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je opisan razvoj komunikacijske povezave med zemeljsko postajo in podsistemi satelita, ki je skladna s CCSDS standardi in vključuje CAN vodilo. Relevantni CCSDS standardi so opisani in umeščeni v teoretično zasnovo satelitske komunikacijske povezave. Prav tako je definiran most med protokoli CCSDS in CAN standardov. Opisan je razvoj logičnega sistema, kateri je odgovoren za upravljanje z vso komunikacijsko infrastrukturo na satelitu. Opisan je tudi razvoj programske opreme zemeljske postaje, ki uporablja programsko definiran radio. Testi, kateri so bili uporabljeni za preverjanje pravilnega delovanja celotnega komunikacijskega sistema so opisani,dobljeni rezultati so pregledno predstavljeni in analizirani.
Ključne besede: satelitske komunikacije, CCSDS standardi, FPGA, programsko definiran radio, CAN vodilo
Objavljeno v DKUM: 25.02.2015; Ogledov: 2417; Prenosov: 302
.pdf Celotno besedilo (5,64 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici