| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Mediji kot generatorji medijskih memov. Primer: Al Jazeera Balkans
Dragan Petrevski, 2018, magistrsko delo

Opis: Teorija memov, osnovnih enot kulturnega prenosa, izhaja iz ideje, da se kulturne informacije podedujejo v naših možganih, podobno kot biološke v naših telesih. Teorija medijskih memov temelji na prenosu medijskih idej na občinstvo. Namen naloge je bil raziskati, kako se v televizijskih vsebinah oblikujejo in širijo medijski memi, kako se prenašajo na gledalce ter kako na njihovo sprejemanje vpliva gledalčevo morebitno predhodno mnenje/stališče o tej temi. V raziskavi smo obravnavali poročanje Al Jazeere Balkans o obsodbi Radovana Karadžića. Z odprtim kodiranjem, kvalitativno in kvantitativno analizo rezultatov smo potrdili obstoj medijskih memov, ki so vgrajeni v poročanja, prav tako pa smo potrdili tudi obstoj matrice sorodnih memov, ki v naših možganih kot navidezno sito ne dovoljuje novim memom, različnim od njih, da bi se pri nas naselili oziroma podvojili. Naloga predstavlja medijske meme kot nov pristop v študijah občinstva in proučevanju medijskega učinkovanja na mikro ravni in je ena redkih, ki se ukvarja s proučevanjem medijskega mema.
Ključne besede: memi, medijski memi, mempleks, Al Jazeera Balkans
Objavljeno v DKUM: 11.12.2018; Ogledov: 1383; Prenosov: 151
.pdf Celotno besedilo (2,22 MB)

2.
FEMINIZACIJA V ARABSKIH MEDIJIH
Sara Borošak, 2011, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga Feminizacija v arabskih medijih nam na začetku omogoča seznanitev s termini, kot so arabski svet, arabska ženska, arabski mediji in feminizem. Ti pojmi so ključnega pomena za razumevanje diplomske naloge. Poglavje Islamski feminizem nas seznani z njegovo terminološko uporabo in ločitvijo od termina muslimanski feminizem. Prav tako nas vodi skozi islamistična feministična gibanja. Diplomsko delo zajema zgodovinski pregled položaja žensk v arabskem svetu, pregled arabskih medijev ter predstavitev začetka ženskega novinarstva v arabskem svetu. Poglavje z vsebino o arabskih novinarkah vključuje tudi opis medijskih vplivov s pozitivne plati in posledic, ki so jih deležne novinarke zaradi svoje prisotnosti v medijih. Sledita poglavja o vplivu satelitskega predvajanja na arabsko kulturo in s tem posledično na arabske novinarke ter o učinkih informacijskih in komunikacijskih tehnologij na novinarstvo. Najobsežnejše poglavje je pregled stanja in položaja dvanajstih držav arabskega sveta. Mednje sodijo Alžirija, Bahrajn, Egipt, Irak, Jordanija, Kuvajt, Maroko, Oman, Palestina, Tunizija, Združeni arabski emirati in Jemen. Predstavljena je vsaka država posebej, položaj žensk v teh državah in delež zaposlenih žensk. Poglavje opisuje stanje novinark, kako je poskrbljeno za njihovo izobrazbo, katere fakultete omogočajo študij novinarstva, če sploh, koliko novinark, ki se pribijejo do novinarskega poklica, je članic novinarskih sindikatov. Zadnje poglavje je analiza empiričnega dela. Anketirala sem odgovore 22 Arabk, zaposlenih v medijski hiši Al-Jazeera.
Ključne besede: arabski svet, arabska ženska, arabski mediji, feminizem, islamski feminizem, islamska feministična gibanja, arabske novinarke, Al-Jazeera
Objavljeno v DKUM: 27.09.2011; Ogledov: 11242; Prenosov: 372
.pdf Celotno besedilo (22,15 MB)

Iskanje izvedeno v 0.05 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici