| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
ANALIZA POSLOVANJA PROSTOVOLJNEGA GASILSKEGA DRUŠTVA SPODNJI BRNIK-VOPOVLJE
Aleš Ropotar, 2016, magistrsko delo/naloga

Opis: Prostovoljno gasilsko društvo ima kot nepridobitna organizacija zasidrane korenine globoko v slovenski zgodovini in ljudeh. Financiranje prostovoljnih gasilskih društev v Republiki Sloveniji je določeno z zakoni, ki pokrivajo področje gasilstva in organiziranja ter delovanja društev na območju Republike Slovenije. Vsako prostovoljno gasilsko društvo se sooča z iskanjem zanesljivih finančnih virov, ne samo tistih, ki so predvideni po zakonodaji. S stalnimi in predvidljivimi finančnimi viri lahko zagotovijo nemoten razvoj društva. Mandatno obdobje organizacijskih in operativnih funkcij traja pet let, kar je primerna doba za analizo delovanja društva z vidika napredka in razvoja ter finančnega poslovanja. Na osnovi pridobljenih podatkov, izpiskov in zapisov je na primeru Prostovoljnega gasilskega društva Spodnji Brnik–Vopovlje analizirano finančno poslovanje društva v letih od 2009 do 2014. Sledi preverjanje, ali lahko iz pridobljenih letnih poročil in bilanc stanja sklepamo, v kakšni finančni kondiciji je društvo, kakšen je bil razvoj in kako so se gibali stroški opremljanja društva ter ali je bilo društvo uspešno pri zagotavljanju svojega poslanstva. Prostovoljna gasilska društva so zaradi napredka v znanosti vse bolj sodobno opremljena, tako si je treba tudi zaradi načrtovanja nadaljnjega razvoja postaviti cilje za določeno obdobje. Na osnovi trenutnega stanja sta narejena ocena razvoja in načrt porabe finančnih sredstev za naslednjih pet let. To bo koristilo predvsem upravnemu odboru društva in operativni strukturi, ki bi na osnovi začrtanih ciljev lažje upravljala denarna sredstva in bolj temeljito načrtovala opremljanje in razvoj društva.
Ključne besede: - nepridobitna organizacija, - društvo, - prostovoljno gasilsko društvo, - financiranje nepridobitnih organizacij, - računovodski izkaz.
Objavljeno v DKUM: 22.11.2016; Ogledov: 2492; Prenosov: 227
.pdf Celotno besedilo (10,09 MB)

2.
PRIDOBIVANJE SREDSTEV V NEPROFITNIH NEVLADNIH ORGANIZACIJAHPRIMER INŠTITUTA IRDO
Lina Ademovič, 2012, diplomsko delo

Opis: Pridobivanje sredstev v neprofitnih nevladnih organizacijah je velik problem, s katerim se srečujejo tovrstne organizacije. Srečujemo jih praktično na vseh področjih delovanja, in sicer v zdravstvu, v šolstvu, kulturi, športu, na področju okoljevarstva, družbene odgovornosti ipd. Tovrstne organizacije ne delujejo po tržnih principih, ni jih ustanovila država, zato tudi njihov cilj ni ustvarjanje dobička, temveč doseganje zastavljenih ciljev z namenom, da povežejo tudi širšo javnost. V teoretičnem delu smo predstavili neprofitne nevladne organizacije, njihov zgodovinski razvoj, značilnosti in vrste. Opisani so tudi najpomembnejši viri financiranja in problemi, s katerimi se pri pridobivanju sredstev soočajo nepridobitne organizacije. Empirični del naloge predstavlja študija primera na zasebnem Inštitutu IRDO (Inštitut za razvoj družbene odgovornosti), v kateri smo podrobnejše analizirali vire financiranja. Tako kot je za nepridobitne organizacije značilno, velja tudi za Inštitut IRDO, da mu kronično primanjkuje kakovostnih virov financiranja in da mora z malo sredstvi narediti veliko. To mu uspeva s kakovostnim kadrom, med katerimi so številni prostovoljci, ki predstavljajo pomemben vir financiranja.
Ključne besede: nepridobitne organizacije, financiranje nepridobitnih organizacij, družbena odgovornost, prostovoljstvo
Objavljeno v DKUM: 21.02.2013; Ogledov: 5817; Prenosov: 307
.pdf Celotno besedilo (1,73 MB)

Iskanje izvedeno v 0.06 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici