| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 33
Na začetekNa prejšnjo stran1234Na naslednjo stranNa konec
1.
Prireditveni in rekreacijski center Žalec : magistrsko delo
Deja Vinšek, 2022, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo obravnava gradnjo prireditvenega in rekreacijskega centra v Žalcu, temo s področja športa in zdravega življenja. V teoretičnem delu so predstavljeni: pojem šport, zgodovina Žalca in splošni podatki. V nadaljevanju so na kratko predstavljeni primeri kopališč v Sloveniji in analize širšega in ožjega prostora, na katerem temelji projektni del. V projektnem delu so predstvaljeni razvoji projekta, ideja in namen ter načrti kopališča s površinami za rekreacijo in druženje. Projektrianje centra predstavlja poseben izziv, saj zahteva veliko domišljije, iznajdljivosti in prilagodljivosti. V nalogi je predstavljena ideja in rešitev novega centra za zdravo življenje s premišljenimi povezavami javnih stavb in stanovanjskih sosesk. Nov rekreacijski center s prireditveno ploščadjo v Žalcu je umeščen v dokaj dostopno točko v samem mestu, v neposredni bližini najdemo športni center, I. in II. osnovno šolo Žalec, Dom II. slovenskega tabora in avtobusno postajo Žalec.
Ključne besede: prireditveni, rekreacijski center, šport, Žalec, interaktivne točke, center, druženje, zdravje, rekreacija, združenje, združevanje, kopališče, olimpijski bazen, prireditvena ploščad, avditorij, prireditveni prostor, zunanji avditorij, park, aktivnosti, povezava, aktivnost, druženje
Objavljeno v DKUM: 20.12.2022; Ogledov: 1016; Prenosov: 348
.pdf Celotno besedilo (147,36 MB)

2.
Organizacija športnih in turističnih storitev v Sloveniji
Nejc Srovin, 2022, diplomsko delo

Opis: V Sloveniji je turizem že precej dobro razvit, vendar je mogoče opaziti šibkost ponudbe, ki je vezana na ciljne skupine športnikov. V diplomskem delu bomo pripravili program različnih športno-turističnih storitev, ki bi ga bilo mogoče tržiti v slovenskih turističnih agencijah, ki vabijo tuje in domače goste, in tudi s pomočjo Slovenske turistične organizacije. V diplomskem delu bodo predstavljene posamezne storitve, ki bi jih bilo mogoče dodati v slovensko turistično ponudbo, oblikovali pa bomo še program, ki bi privabljal ciljne goste dveh skupin – profesionalne in rekreativne športnike. Program bi trajal deset dni in bi se v večini odvijal na Gorenjskem in Primorskem ter zajemal storitve različnih športov. Program bi bil oblikovan po načelih, s katerimi se Slovenija promovira v tujini. Pod namene diplomskega dela spadajo še raziskava obstoječega trga in ponudbe, oblikovanje proizvodov in storitev v skladu s pričakovanji prihodnjih uporabnikov ter opredelitev konkurenčnih prednosti takega programa.
Ključne besede: slovenski turizem, šport, rekreacija na prostem, program
Objavljeno v DKUM: 17.11.2022; Ogledov: 536; Prenosov: 49
.pdf Celotno besedilo (996,49 KB)

3.
Športni objekti v grajeni strukturi mesta Maribor
Anja Simreich, 2018, magistrsko delo

Opis: Šport in rekreacija postajata vse pomembnejša dejavnika v človekovem vsakdanu in posredno tudi v sodobni družbi. Posledica tega je vedno več športno-rekreacijskih objektov, športno-rekreacijskih panog in športno-rekreacijskih prireditev. Čeprav sta šport in rekreacija doživela hiter razvoj šele v zadnjih desetletjih, je telesna aktivnost pri človeku prisotna že od nekdaj, z razvojem pa se je spreminjalo tudi samo dojemanje športa in rekreacije. V magistrskem delu smo opredelili temeljne pojme o športu, opisali nastanek in razvoj športa in se nato osredotočili na športne objekte, klube in društva ter prireditve na obravnavanem območju mesta Maribor. Skozi analizo smo želeli ugotoviti, v katerem delu mesta je zgrajenih največ športnih objektov in katerim športnim panogam so namenjeni klubi, društva in športne površine. Zanimalo nas je, ali glede na to, da je pomen športa vse večji, temu trendu sledi tudi športna infrastruktura in kakšna je mestotvornost športnih objektov glede na velik pomen dejavnosti.
Ključne besede: šport, rekreacija, Maribor, urbana geografija
Objavljeno v DKUM: 07.03.2018; Ogledov: 1775; Prenosov: 210
.pdf Celotno besedilo (5,58 MB)

4.
ŠPORT IN TURIZEM - BADMINTON KOT NAČIN PREŽIVLJANJA PROSTEGA ČASA
Sonja Kičić, 2015, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi obravnavam medsebojni vpliv turizma in športa, s poudarkom na badmintonu. S pomočjo ankete sem raziskala, kaj menijo domačini o turizmu in športu v občini. Turizem in šport sprožata pozitivne in negativne učinke. Občina spodbuja razvoj turizma v Lendavi, prebivalci pa so naklonjeni razvoju športa.
Ključne besede: Turizem, šport in rekreacija, badminton, soodvisnost športa in turizma, pomen turizma v občini Lendava, pozitivni vplivi športa in turizma.  
Objavljeno v DKUM: 06.08.2015; Ogledov: 1216; Prenosov: 135
.pdf Celotno besedilo (1,03 MB)

5.
Šport kot preventiva mobbingu : diplomsko delo univerzitetnega študija
Anja Kunstelj, 2013, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi najprej opredelimo pojem mobbinga, njegove učinke na posameznika in organizacijo ter problematiko odkrivanja in preprečevanja njegovega razvoja. Z namenom navezave na procese vodenja v managementu, osvetlimo pomen managerjev in njihovo vlogo v izvajanju preventivnih aktivnosti za preprečevanje mobbinga. Njihov vpliv na preprečevanje mobbinga je v teoriji zelo velik, s pregledom literature pa ugotovimo, da se v praksi kaže, da te naloge management največkrat ne opravlja vestno in zavzeto. V nadaljevanju se spoznamo z nalogami managementa ter najbolj uveljavljenimi modeli vodenja, skozi perspektivo konflikta med usmerjenostjo v delovne naloge in usmerjenostjo v medsebojne odnose. Osredotočimo se na vpliv managerjev na ustvarjanje delovnega okolja in klime, od katere je odvisna dinamika odnosov med zaposlenimi. Ugotovimo lahko, da s forsiranjem cilja učinkovitosti in ekonomskega dobička managerji ustvarjajo pritisk, ki neposredno poslabšuje odnose med zaposlenimi in promovira odsotnost etike in vrednot, z namenom doseganja poslovnih ciljev. Namesto, da bi ustvarjali pogoje za preprečevanje nastanka mobbinga, nevarnost za njegov razvoj s svojim delovanjem tipično zgolj še povečujejo. Glavni razlog za razkorak med managerskim vodenjem v teoriji in praksi pa je odsotnost etike in vrednot poštenega poslovanja in socialnih odnosov, ki kliče po uveljavitvi sistemske rešitve za ponovno vzpostavitev temeljnih vrednot in zagotavljanje varnosti posameznika na delovnem mestu. V zadnjem delu predstavimo fenomen športa, njegov vpliv na posameznika in njegovo psihofizično zdravje ter pregovorno tradicionalen etični sistem vrednot, ki povezuje vsakršno redno športno udejstvovanje. Z dokazano pozitivnim vplivom športne etike na razvoj pravičnih in v odnose usmerjenih vodstvenih veščin in sposobnosti, v sklepu zaključimo povezavo med potrebo managementa po vzpostavitvi novega sistema vrednot v namen preprečevanja mobbinga ter športno aktivnostjo vršilcev managerskega vodenja. Glavna ugotovitev, ki povezuje diplomsko delo je, da lahko prav aplikativna vrednost športne etike in vrednot predstavlja manjkajoči člen v zagotavljanju učinkovite preventive pred mobbingom na nivoju managementa znotraj organizacij.
Ključne besede: management, managerji, vodenje, delovno okolje, mobing, preprečevanje, šport, rekreacija, diplomske naloge
Objavljeno v DKUM: 09.12.2013; Ogledov: 1519; Prenosov: 104
.pdf Celotno besedilo (515,02 KB)

6.
Šport kot sestavni del zdravega življenjskega stila v sodobni družbi : trendi in protislovja
Tomaž Klenovšek, 2007, objavljeni povzetek znanstvenega prispevka na konferenci

Ključne besede: šport, aktivnost, telo, zdravo življenje, življenjski stil, športna rekreacija, zdravje
Objavljeno v DKUM: 07.06.2012; Ogledov: 2529; Prenosov: 137
URL Povezava na celotno besedilo

7.
8.
9.
10.
Iskanje izvedeno v 0.21 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici