| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Širokopasovna mikrovalovna stimulacija resonančne komore na osnovi polprevodniške tehnologije
Žan Brus, 2018, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je opisana zasnova in izvedba sistema za širokopasovno mikrovalovno stimulacijo resonančne komore na osnovi polprevodniške tehnologije. V predstavljenem delu so opisane fizikalne osnove elektromagnetnega segrevanja, delovanje resonančnih komor in generatorjev mikrovalov ter naprav za meritev karakteristik resonančne komore. Naloga vsebuje natančno predstavitev zgradbe celotnega sistema vse od nivoja strojne opreme do aplikacijskega nivoja. Predstavljena je zgradba in umestitev programirljive logike kot veznega člena med zunanjo strojno opremo in procesnim sistemom. Opisan je algoritem adaptacije vzbujevalnega signala in njegov pomen v končni rešitvi. Pravilno delovanje sistema je preverjeno s pomočjo testov, rezultati so ustrezno predstavljeni in analizirani.
Ključne besede: mikrovalovi, širokopasovno, polprevodnik, resonančna komora, FPGA, programsko definiran radio, stimulacija
Objavljeno v DKUM: 09.10.2018; Ogledov: 1005; Prenosov: 78
.pdf Celotno besedilo (3,70 MB)

2.
Državne pomoči za širokopasovna omrežja
Martina Boršić, 2017, diplomsko delo

Opis: Strategija Evropa 2020 ter Evropska digitalna agenda poudarjata pomen širokopasovnega omrežja za spodbujanje konkurenčnosti, zaposlovanja in socialne vključenosti v Evropski uniji ter postavljata ambiciozne cilje za njegov razvoj. Zaradi gospodarskih značilnosti sektorja pa teh ciljev ni mogoče doseči brez podpore javnega financiranja. Države članice so zato pozvane k uporabi javnih sredstev v skladu s pravili Evropske unije o državnih pomočeh in konkurenci. Bistvene pri tovrstnem državnem posredovanju so Smernice Evropske komisije za uporabo pravil o državni pomoči v zvezi s hitro postavitvijo širokopasovnih omrežij (»Broadband Guidelines«). Ustvarjajo določeno stopnjo pravne varnosti za zainteresirane stranke ter zagotavljajo jasen in predvidljiv okvir ključnih meril presoje državnih pomoči za širokopasovna omrežja. S predpisanimi pogoji združljivosti ter podrobno opredeljeno presojo skupnega učinka ukrepa poskuša namreč Evropska komisija čim bolj omejiti tveganje izrinjanja in zamenjave zasebnih naložb, vplivanja na komercialne investicije ter izkrivljanja konkurence.
Ključne besede: državna pomoč, širokopasovno omrežje, izkrivljanje konkurence, presoja združljivosti, Broadband Guidelines, Evropska digitalna agenda
Objavljeno v DKUM: 26.09.2017; Ogledov: 1428; Prenosov: 141
.pdf Celotno besedilo (919,08 KB)

3.
POSTAVITEV ŠIROKOPASOVNEGA OMREŽJA V MESTU LENDAVA
Boris Šajnović, 2013, diplomsko delo

Opis: Širokopasovno omrežje je omrežje, ki je del našega vsakdanjika že vrsto let in se pojavlja v skoraj vseh kotičkih na svetu. Širokopasovno omrežje ponuja številne prednosti, zato je ključnega pomena pri tehnološkem in gospodarskem napredku človeštva. Zaradi velikega števila uporabnikov in vse večjih potreb po izboljšanju širokopasovnih omrežij je to področje tehnologije, ki je in bo eno izmed glavnih tehniških kot tudi finančnih investicij v naslednjih letih. Problem, ki sili v investicije, je širokopasovna nepovezanost in zastarela tehnologija. Če se v našem razmišljanju omejimo na področje Evropske unije, ugotovimo, da je velik odstotek omrežij na tehnologiji, ki s svojo trenutno širokopasovno ponudbo ne zadostuje potrebam pasovne širine. Najbolj pogosta in najcenejša rešitev se pojavlja v optični tehnologiji, ki omogoča ogromne pasovne širine. Da bi se ta problem rešil, bo potrebno, odvisno od primera, obstoječe omrežje nadgraditi ali pa ga ustrezno izgraditi. V diplomski nalogi je zajeta predstavitev Digitalne agende Evropske komisije, strategija razvoja Republike Slovenije, natančen opis širokopasovne tehnologije in njeno delovanje ter pomen nadgradnje obstoječe infrastrukture na ustrezno pasovno širino. Razloženo je, da se izgradnja širokopasovnega omrežja smatra kot projekt, ki je izrednega strateškega pomena za lokalno okolje. Prikazan je načrt izgradnje širokopasovnega omrežja, ki dovoljuje širitev tudi na druge lokacije, priključitev nove infrastrukture na obstoječe omrežje in postopek prilagoditve novi tehnologiji.
Ključne besede: Širokopasovno omrežje, optično omrežje, projekt, Digitalna agenda, stroški
Objavljeno v DKUM: 25.09.2013; Ogledov: 2018; Prenosov: 202
.pdf Celotno besedilo (6,10 MB)

4.
Iskanje izvedeno v 0.08 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici