| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 5 / 5
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Koncipiranje modularne platforme za gradnjo tehnoloških šablon v procesih sestave gospodinjskih aparatov : diplomsko delo
Tomaž Urbanc, 2019, diplomsko delo

Opis: V podjetju Gorenje d.o.o. na oddelku kuhalnih aparatov se pojavljajo težave pri gradnji tehnoloških šablon za sestavo aparatov. Šablone, ki se uporabljajo v proizvodnji so namenjene samo eni delovni operaciji in drage za izdelavo. V tej nalogi je opisan pojem modularnost in prednosti vpeljave tega koncepta v gradnjo šablon. Koncipirana je bila modularna platforma za gradnjo tehnoloških šablon za proces lepljenja nosilcev plinskih gorilnikov na steklene kuhalne plošče. Uporabnost platforme se je preverila s pomočjo 3D modelov narisanih v SolidWorksu. Koncipirana platforma je uporabna za sestavo sedmih različnih šablon.
Ključne besede: modularnost, modularna platforma, šablone, gradnja šablon
Objavljeno v DKUM: 26.09.2019; Ogledov: 925; Prenosov: 61
.pdf Celotno besedilo (3,94 MB)

2.
Šablone pri izdelavi lutk v vrtcu
Sanja Romarić, 2017, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo obravnava lutke kot dobro vzgojno sredstvo v vrtcu ter načine kako se jih lahko poslužujemo. Predstavljena je njihova pomembna vloga v vrtcu in vsi cilji, ki se pri lutkovni zaposlitvi lahko izvršijo. Predstavljene so tudi vse vrste lutk in metode dela z lutko ter načini, kako se jih poslužujemo. Lutkarstvo in lutkovne zaposlitve so v vrtcu zelo dobre za otroka, saj z njimi krepimo njihov domišljijski in ustvarjalni svet. Pri lutkovni zaposlitvi pa nas lahko zanese s prave poti in lahko otrokom z napačnimi načini in z napačnim pristopom uničimo njihovo brezmejno domišljijo in ustvarjalnost. Zato smo v nadaljevanju diplomskega dela predstavili, kaj šablone so, za kaj niso dobre za otroka in kakšne so naše najpogostejše napake pri vodenju takih zaposlitev. Na koncu je še analiza ankete na dano temo, ki so jo izpolnili strokovni delavci vrtcev po Sloveniji.
Ključne besede: Lutke, lutkarstvo, šablone, predšolska vzgoja, ustvarjalnost, domišljija.
Objavljeno v DKUM: 19.07.2017; Ogledov: 1451; Prenosov: 96
.pdf Celotno besedilo (2,01 MB)

3.
POJAVA ŠABLON/STEREOTIPOV V LIKOVNIH DELIH
Leonela Djakovič, 2009, diplomsko delo

Opis: V teoretičnem delu diplomskega dela je s pomočjo znanstvene literature opisan razvoj likovnega izražanja otrok, predstavljeni so tudi likovni motivi in primeri le-teh. Pomembno vlogo ima poglavje o šablonah, v katerem smo predstavili dejstva tega problema. Podrobneje smo opisali risarske in slikarske likovne tehnike, ki se uporabljajo pri likovni vzgoji in vplivajo na likovno izražanje. Temu pa sledi poglavje o otrokovi ustvarjalnosti, v katerem so predstavljeni načini, ki zavirajo likovno ustvarjalnost otrok in načini, kako otrokovo ustvarjalnost spodbujati. V empiričnem delu smo želeli ugotoviti koliko se šablone pojavljajo pri pouku likovne vzgoje in ali so učitelji na to pozorni. Pridobljena empirična spoznanja razkrivajo, da ima večina učiteljev jasno predstavo o tem, kaj je to šablona/stereotip. Dokazali smo, da se šablone najpogosteje pojavljajo pri likovnem področju risanja in slikanja. Ugotovili smo, da obstajajo likovni motivi, ki posredno vplivajo na nastanek šablon in da lahko govorimo o pojavnosti šablon glede na letni čas. Glede na spol učencev smo ugotovili, da šablone pogosteje uporabljajo deklice. Najpogosteje zastopana šablona v likovnih izdelkih učencev je šablona sonca.
Ključne besede: likovna vzgoja, razredni pouk, likovni motivi, šablone/stereotipi, ustvarjalnost.
Objavljeno v DKUM: 04.05.2009; Ogledov: 3955; Prenosov: 557
.pdf Celotno besedilo (2,65 MB)

4.
5.
Iskanje izvedeno v 0.15 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici