| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Vegetativni in generativni razvoj jagod (fragaria x ananassa duch.) : magistrsko delo
Mitja Lobnik, 2022, magistrsko delo

Opis: V obdobju 2019/2020 smo v letnem ciklu spremljali razvoj vegetativnih in generativnih organov jagode (Fragaria x ananassa Duch.) sorte 'Clery' v nasadu jagod v Zrkovcih. Zanimala nas je dinamika razvoja posameznih organov rastline v odvisnosti od temperature tal in zraka ter začetne mase sadik. Ugotovili smo, da temperatura zraka pod 5 °C zaustavlja vegetativni razvoj nadzemnega dela rastline. Podzemni del rastline najintenzivneje raste v jesenskem času, medtem ko njegovo dejavno rast zaustavljajo temperature tal pod 5 °C. Velika variabilnost v masi »frigo« sadik v istem kakovostnem razredu (npr. razred A) se jasno odraža v potencialu tvorjenja poganjkov, kar neposredno vpliva na generativni razvoj sadik; sadike z večjo začetno maso razvijejo večje število primerno razvitih poganjkov, zato so v pedoklimatskih pogojih SV Slovenije primernejše za sajenje v tla v obdobju konec junija in začetek julija.
Ključne besede: jagoda, vegetativni razvoj, generativni razvoj, letni cikel, »frigo« sadika
Objavljeno v DKUM: 25.04.2022; Ogledov: 1043; Prenosov: 148
.pdf Celotno besedilo (2,66 MB)

2.
Proučevanje vpliva kakovosti sadik in izbranih tehnoloških ukrepov po sajenju na pridelek večkrat rodnih jagod (fragaria x ananassa duch.) sorte 'malga'
Vid Vogrin, 2020, diplomsko delo

Opis: Na sadjarski kmetiji Vogrin v naselju Ciglence v občini Duplek smo v začetku leta 2019 v proizvodnem nasadu jagod izvedli poskus, v katerem smo ugotavljali vpliv kvalitete sadik in ukrepov po sajenju na pridelek večkrat rodnih jagod (Fragaria x ananassa Duch.) sorte 'Malga'. Poskus smo izvedli na prostem. V mesecu aprilu smo posadili hlajene sadike kakovostnega razreda A+, ki smo jih ločili na sadike z enim poganjkom in sadike s tremi poganjki. Poskus je zajemal šest obravnavanj, kjer smo proučevali vpliv števila poganjkov ob sajenju, vpliv odstranjevanja cvetnih stebelc ter odstranjevanja starega listja. Ugotovili smo, da so imele rastline, ki so imele ob sajenju tri poganjke, večje število plodov in večjo maso plodov kot rastline z enim poganjkom. Z odstranjevanjem cvetnih stebelc od začetka rasti do začetka julija smo zmanjšali pridelek na rastlino, povečali pa povprečno maso posameznih plodov. Z odstranjevanjem starega listja v sredini julija smo pozitivno vplivali na večje število in maso plodov.
Ključne besede: jagoda, sadika, cvet, list, pridelek.
Objavljeno v DKUM: 22.09.2020; Ogledov: 1082; Prenosov: 91
.pdf Celotno besedilo (1,04 MB)

Iskanje izvedeno v 0.06 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici