| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Analiza spletne platforme WWOOF Canada in njeno prileganje slovenskim razmeram, ter možnosti izboljšav
Urška Kores, 2020, magistrsko delo

Opis: V želji, da bi ljudem ponovno približali naravo ter jim ponudili možnost spoznavanja drugačnega načina življenja, ki temelji na samozadostnosti in bolj trajnostnem načinu življenja, se je razvila organizacija in z njo spletna platforma WWOOF (angl. WorldWide Opportunities on Organic Farms). Ta po vsem svetu predstavlja povezavo med posamezniki (prostovoljci) in ekološkimi kmetijami, s čimer želi povečati zavedanje o pomenu samooskrbe in ekološko pridelane hrane. V magistrskem delu zato najprej podajamo definicijo samooskrbe in ekološkega kmetovanja ter podrobneje predstavljamo WWOOF. V zadnjih letih se tudi v Sloveniji pojavlja vse večja potreba po vzpostavitvi samostojne spletne platforme WWOOF Slovenia. Iz tega razloga v magistrskem delu proučujemo smiselnost uporabe enotne spletne platforme WWOOF v Sloveniji, ki temelji na platformi WWOOF Canada, ter iščemo možnosti za izboljšave. V drugem delu zato podrobneje predstavljamo našo glavno temo, torej analizo spletne platforme WWOOF Canada. Ker pa je za njeno uspešno izvedbo potrebnega tudi nekaj teoretičnega znanja, v tretjem poglavju najprej predstavljamo splošne korake za načrtovanje spletne platforme, katerim nato sledimo pri sami analizi. Ta je bila izvedena na podlagi predstavljenih teoretičnih osnov, pregleda treh drugih platform, ki ponujajo podobne ali enake vsebine, ter izvedbe intervjujev. S pomočjo izbranega vzorca, ki je zajemal kmetije po Sloveniji, smo dobili vpogled v problematiko potrebe po vzpostavitvi lastne spletne platforme v Sloveniji ter prišli do nekaterih rešitev za izboljšanje uporabniške izkušnje.
Ključne besede: spletna platforma, WWOOF, WWOOF Canada, samooskrba, ekološko kmetovanje, prostovoljstvo
Objavljeno v DKUM: 26.08.2020; Ogledov: 847; Prenosov: 65
.pdf Celotno besedilo (2,40 MB)

2.
PRIMERJAVA BREZPOSELNOSTI V ČASU SVETOVNE FINANČNE KRIZE V NEKATERIH EVROPSKIH DRŽAVAH
Urška Kores, 2013, diplomsko delo

Opis: Zdi se, da je brezposelnost eden največjih problemov sodobne družbe Vse od začetka svetovne finančne krize, se namreč naglo povečuje v večini evropskih držav. Za ugotavljanje stopnje brezposelnosti poznamo dve metodi, vendar so za primerjavo med državami uporabni le podatki pridobljeni z anketo o delovni sili, saj njeno mednarodno primerljivost zagotavlja enoten koncept, ki se ga držijo v vseh državah, kjer anketo izvajajo. S primerjavo teh podatkov smo lahko ugotovili, da se brezposelnost v Sloveniji vse od začetka finančne krize močno povečuje, vendar se kljub temu ves čas giblje okrog evropskega povprečja. V primerjavi z Avstrijo, ki je evropska država z najmanjšo stopnjo brezposelnosti, je imela Slovenija v letu 2012 dvakrat višjo stopnjo brezposelnosti, medtem ko je njena stopnja brezposelnosti v primerjavi s Španijo še vedno dokaj nizka. Ugotovili smo, da je bila stopnja anketne brezposelnosti v Združenem kraljestvu tako kot v Sloveniji skozi vsa opazovana obdobja približno enaka evropskemu povprečju. Prav tako se je v primerjavi z letom pred krizo, povečala tudi stopnja brezposelnosti med mladimi. Najbolj se je povečala v Španiji in je bila iz leta v leto višja, medtem ko se je brezposelnost med mladimi najmanj povečala v Avstriji, kjer se je v prvem letu po krizi nekoliko povečala, nato pa v naslednjih letih celo znižala.
Ključne besede: brezposelnost, finančna kriza, registrirana brezposelnost, anketna brezposelnost, frikcijska brezposelnost, strukturna brezposelnost, sezonska brezposelnost
Objavljeno v DKUM: 05.11.2013; Ogledov: 2226; Prenosov: 184
.pdf Celotno besedilo (901,09 KB)

Iskanje izvedeno v 0.06 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici