| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 6 / 6
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Uporabniški vmesnik spletne aplikacije za zaznavanje poplav
Teja Kovačič, 2024, magistrsko delo

Opis: Cilj magistrskega dela je bil razviti prototip uporabniškega vmesnika spletne aplikacije za zaznavanje poplav v okviru mednarodnega študentskega projekta. Z deskriptivno metodo je bila pregledana literatura in opisani ključni pojmi uporabniških vmesnikov, grafičnega oblikovanja, spletnih aplikacij in medkulturne komunikacije. Primerjalna analiza različnih strokovnih virov je razkrila najučinkovitejše pristope k estetskemu oblikovanju. Na podlagi teoretičnih izhodišč je bil razvit prototip, ki je bil testiran z vprašalnikom UEQ za pridobitev ocene o uporabniški izkušnji. Rezultati so pokazali, da dobro zasnovan vmesnik, ki upošteva oblikovalska načela, bistveno izboljša učinkovitost in uporabniško izkušnjo spletnih aplikacij.
Ključne besede: uporabniški vmesnik, spletne aplikacije, UI oblikovanje, grafično oblikovanje, medkulturna komunikacija
Objavljeno v DKUM: 23.12.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 8
.pdf Celotno besedilo (3,66 MB)

2.
Primerjava orodij za oblikovanje uporabniških vmesnikov : diplomsko delo
Veronika Poštrak, 2024, diplomsko delo

Opis: Glavno temo diplomske naloge predstavlja primerjalna analiza orodij za oblikovanje uporabniških vmesnikov: zaprtokodnega orodja Figma in odprtokodnega orodja Penpot. Namen dela je bil oceniti njune prednosti, slabosti in izzive pri uporabi ter raziskati vpliv razlik v funkcionalnostih na učinkovitost dela in kakovost digitalnih produktov. V praktičnem delu smo v obeh orodjih oblikovali spletno aplikacijo in ocenili, kako razlike v funkcionalnostih vplivajo na končni izdelek. Ugotovili smo, da Figma izstopa po širokem naboru knjižnic, pripomočkov in vtičnikov, medtem ko Penpot, z odprtokodno naravo in brezplačnimi funkcionalnostmi, omogoča prilagodljivosti in večji nadzor nad kodo. Rezultati so poudarili pomembnost prave izbire orodja pri oblikovanju digitalnih produktov.
Ključne besede: orodja, oblikovanje, uporabniški vmesnik, Figma, Penpot
Objavljeno v DKUM: 22.10.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 12
.pdf Celotno besedilo (4,02 MB)

3.
Sistematična analiza decentraliziranih družbenih medijev
2024

Opis: Monografija z naslovom »Sistematična analiza decentraliziranih družbenih medijev« naslavlja prepoznano raziskovalno vrzel preučevanja decentraliziranih družbenih medijev. Pri tem je posebni poudarek na konceptualnem vidiku, ki omogoča prepoznavanje logične zasnove, arhitekturnih značilnosti, potencialov in specifik družbenega medija ter primerjavo s centraliziranimi sorodnimi rešitvami. Predstavlja zbirko medsebojno primerljivih poglavij, ki opisno in analitično preučujejo najvidnejše predstavnike pokrajine decentraliziranih družbenih medijev v letu 2024. Poglavja so rezultat projektne naloge študentov Univerze v Mariboru, Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, ki so v okviru predmeta »Arhitektura družbenih medijev« sistematično in mentorirano preučevali izbrane decentralizirane družbene medije.
Ključne besede: Analiza decentraliziranih družbenih medijev, družbeni mediji, Fediverse, zasnova decentraliziranih družbenih medijev​, študenti
Objavljeno v DKUM: 13.05.2024; Ogledov: 291; Prenosov: 34
.pdf Celotno besedilo (12,11 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

4.
Analitični pogled na najvidnejše družbene medije v letu 2023
2023

Opis: Monografija z naslovom »Analitični pogled na najvidnejše družbene medije v letu 2023« naslavlja prepoznano raziskovalno vrzel preučevanja zasnove družbenih medijev. Pri tem je posebni poudarek na konceptualnem vidiku, ki omogoča prepoznavanje logične zasnove, arhitekturnih značilnosti, potencialov in specifik družbenega medija ter primerjavo s konkurenčnimi rešitvami. Predstavlja zbirko medsebojno primerljivih poglavij, ki opisno in analitično preučujejo najvidnejše predstavnike pokrajine družbenih medijev v letu 2023. Poglavja so rezultat projektne naloge študentov Univerze v Mariboru, Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, ki so v okviru predmeta »Arhitektura interaktivnih medijskih vsebin« sistematično in mentorirano preučevali izbrane družbene medije.
Ključne besede: analiza družbenih medijev, družbeni mediji, pokrajina družbenih medijev, zasnova družbenih medijev, mediji
Objavljeno v DKUM: 13.07.2023; Ogledov: 604; Prenosov: 96
.pdf Celotno besedilo (10,55 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

5.
Spodbujevalniki za spletno uporabniško zasebnost in varnost : magistrsko delo
Tomi Perša, 2022, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu smo raziskali, kako delujejo spodbujevalniki za uporabniško zasebnost in varnost na spletu. Izvedli smo sistematični pregled literature, s katerim smo raziskali tehnike in načine uporabe spodbujevalnikov. Analizirali in ocenili smo 36 primarnih raziskav, ob pregledu katerih smo pridobili podatke za odgovore na zastavljena raziskovalna vprašanja. Ugotovili smo, da so trenutni trendi v razvoju spodbujevalniki za ustvarjanje varnejših uporabniških gesel, poosebljeni spodbujevalniki in uvedba spodbujevalnikov na mobilne naprave. Odkrili smo, da so spodbujevalniki učinkoviti za povečanje zasebnosti in varnosti ter so dobro sprejeti s strani uporabnikov.
Ključne besede: spodbujevalniki, varnost, svetovni splet, zasebnost, sistematični pregled literature
Objavljeno v DKUM: 10.08.2022; Ogledov: 797; Prenosov: 118
.pdf Celotno besedilo (1,98 MB)

6.
Spletna platforma za izzive razkrivanja klasičnih šifer : diplomsko delo
Tomi Perša, 2019, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu bomo ustvarili spletno platformo za reševanje treh izbranih klasičnih šifer (aditivna substitucijska šifra, Hillova šifra in ADFGVX šifra) z uporabo slovenske abecede. Razložili bomo zgodovino klasičnih šifer in tehnike dešifriranj, v nadaljevanju pa bomo podrobneje razložili delovanje izbranih klasičnih šifer. Praktični del naloge predstavlja korake razvoja projekta, kjer opišemo načrtovanje spletne platforme, njeno implementacijo in delovanje programske kode za šifriranje s tremi izbranimi klasičnimi šiframi.
Ključne besede: Kriptografija, spletni sistem, klasične šifre, programiranje
Objavljeno v DKUM: 21.11.2019; Ogledov: 1435; Prenosov: 123
.pdf Celotno besedilo (1,32 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

Iskanje izvedeno v 0.12 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici