| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Krmiljenje procesa izdelave zobnikov : magistrsko delo
Timotej Mastnak, 2019, magistrsko delo

Opis: V tej magistrski nalogi se bomo lotili izdelave beveloidnih zobnikov z industrijskim robotom. Uporabili bomo tudi krmilno tehniko in servo pogone Siemens. Najprej je opisano teoretično ozadje izdelave zobnikov in zakaj je beveloidni zobnik poseben. Predstavljeni so industrijski roboti ter nekoliko natančneje robot ACMA XR701. Opisana je uporabljena krmilna oprema in servopogoni. Predstavljena je komunikacija Profinet. Na kratko je opisan potek izdelave programa za robota ACMA, podrobno je opisano programiranje PLK, servopogonov in upravljanje s sistemom prek zaslona. Predstavljen je postopek testiranja programa in nastavljanja parametrov, na koncu pa so predstavljeni še rezultati izdelave zobnikov.
Ključne besede: robot, ACMA, servopogoni, PLK, programiranje
Objavljeno v DKUM: 06.09.2019; Ogledov: 1669; Prenosov: 145
.pdf Celotno besedilo (2,38 MB)

2.
DELOVANJE TERMOELEKTRIČNEGA GENERATORJA V TOČKI MAKSIMALNEGA PRENOSA MOČI
Timotej Mastnak, 2015, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi so najprej predstavljeni zgradba, uporaba in delovanje termoelektričnih elementov. Nato pa je opisana njihova namestitev in namestitev hladilnega sistema na zadnjo stran solarnega panela, kjer naj bi opravljali funkcijo termoelektričnih generatorjev. Zatem je opisana točka maksimalnega prenosa moči (MPPT) in njeno iskanje, opisan je tudi pretvornik navzgor, s katerim smo iskali to točko, njegova zgradba in delovanje. Opisan je postopek testiranja pretvornika in predstavljeni rezultati le-tega. Zatem smo se lotili zajema podatkov na mikrokrmilnik za nadaljnjo obdelavo. Predstavljena pa sta tudi diagram poteka in program, ki išče točko maksimalnega prenosa moči. 
Ključne besede: termoelektrični element, Seebeckov pojav, Peltierjev pojav, točka maksimalnega prenosa moči, pretvornik navzgor, algoritem
Objavljeno v DKUM: 30.10.2015; Ogledov: 1251; Prenosov: 217
.pdf Celotno besedilo (1,38 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici