| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Usklajevanje poklicnega in zasebnega življenja v izbranem podjetju
Tajda Lončar, 2021, magistrsko delo

Opis: V življenju se je potrebno nenehno prilagajati in usklajevati. Vse večji je poudarek na problematiki usklajevanja poklicnega in zasebnega življenja. Namen magistrske naloge je bilo raziskati, kako dobro je usklajeno poklicno in zasebno življenje zaposlenih v podjetju X. V teoretičnem delu smo predstavili pojem poklicno in zasebno življenje ter usklajevanje teh dveh področij. Predstavili smo razlike usklajevanja glede na spol. Podrobneje smo si pogledali posledice ter rešitve usklajevanja poklicnega in zasebnega življenja. V empiričnem delu smo preko spletne ankete anketirali zaposlene podjetja X. Podatke smo analizirali ter jih grafično predstavili. Na podlagi zastavljenih hipotez smo prišli do zaključka, da ženske v podjetju X v primerjavi z moškimi nimajo več težav na področju usklajevanja poklicnega in zasebnega življenja. Ugotovili smo, da imajo v tem podjetju zaposleni na višjih delovnih mestih večje obremenitve, ker delo opravljajo tudi izven delovnega časa. Zaposleni z dopoldanskim delovnim časom pogosto težje usklajujejo poklicno in zasebno življenje in bi si želeli možnost fleksibilnega delovnega časa. Opažamo, da imajo zaposleni z otroci več težav, a kljub temu si vzamejo čas za aktivnosti na tedenski ravni. Vodstvo podjetja se trudi pri reševanju težav, čeprav nekaj zaposlenih ne more zaupati svojih težav. V povprečju lahko trdimo, da imajo zaposleni kljub težavam dobro usklajeno poklicno in zasebno življenje. Priporočili bi, da se podjetje bolj osredotoča na težave in jih poskuša rešiti. Vpeljava fleksibilnega delovnega časa in delavnice o ozaveščanju težav zaposlenih bi morebiti pripomogle k večjemu zadovoljstvu.
Ključne besede: zasebno življenje, poklicno življenje, usklajevanje, konflikt med poklicnim in zasebnim življenjem, zaposleni
Objavljeno v DKUM: 12.11.2021; Ogledov: 1451; Prenosov: 347
.pdf Celotno besedilo (1,97 MB)

2.
Problematika brezposelnosti na območju Urada za delo Domžale
Tajda Lončar, 2019, diplomsko delo

Opis: Brezposelnost je zelo razširjen družbeni pojem in pojav. V Sloveniji je brezposelnost v obdobju od 2008 do 2017 naraščala, v obdobju zadnjih dveh let pa ponovno upadla. V diplomskem delu smo preučevali brezposelnost in se pri tem opredelili na območje Urada za delo Domžale. V teoretičnem delu smo predstavili trg dela in pojem brezposelnost. Podrobno smo opredelili brezposelno osebo, razloge za nastanek brezposelnosti in posledice, ki jih brezposelnost prinaša. Opredelili smo tudi vrste brezposelnosti in predstavili razlike med registrirano brezposelnostjo ter anketno brezposelnostjo. Opisali smo pravice brezposelnih oseb in pomoč, ki jo imenujemo aktivna politika zaposlovanja. Dotaknili smo se tudi različnih kategorij brezposelnih kot so ženske, mladi, starejši in invalidi. V empiričnem delu smo raziskovali problematiko brezposelnosti na območju Urada za delo Domžale. Pri tem smo zajeli različne kategorije kot so spol, starost, izobrazba ter delovna doba brezposelnih oseb. Proučevali smo tudi število prostih delovnih mest po posameznih področjih in osebe, ki so vključene v aktivno politiko zaposlovanja. Eden ključih raziskovalnih poglavij pa je bil razkorak med potrebami delodajalcev in izobrazbo iskalcev zaposlitev. Ugotovili smo, da je na stanje brezposelnosti izredno vplivala gospodarska kriza. Velik pomen na zaposlitev pripisujemo tudi stopnji in smeri izobrazbe, delovnim izkušnjam in starosti.
Ključne besede: brezposelnost, trg dela, Urad za delo Domžale, izobrazba
Objavljeno v DKUM: 15.10.2019; Ogledov: 1051; Prenosov: 68
.pdf Celotno besedilo (1,12 MB)

Iskanje izvedeno v 0.11 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici