| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Tok vode in onesnaževal skozi nenasičeno sredino
Simon Hajnc, 2016, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu smo naredili simulacije toka padavinske vode in onesnaževala skozi nenasičeno cono vodonosnika na Apaškem polju s programom HYDRUS 1D. V ta namen smo pregledali obstoječo zakonodajo in navedli pomembne člene posamičnih uredb. Prav tako smo opisali teoretično dogajanje v nenasičeni coni, podrobneje obravnavali dušikov cikel v njej in fizikalni princip toka tekočine in transporta onesnaževala. Kot onesnaževalo smo v magistrski nalogi upoštevali razpadajoče gnojilo urea. Gnojilo urea razpade vse do nitrata, kateri je problematičen v vodonosniku na Apaškem polju. Izdelana je bila tudi validacija modela na primeru nitrifikacijske verige. Simulacije smo naredili za dva različna profila tal, in sicer za profil tal v Podgradu in profil tal v Segovcih ob Muri.
Ključne besede: HYDRUS 1D, simulacija toka vode in onesnaževala skozi nenasičeno cono, veriga razpada urea, nitrifikacija, nitrat v podzemni vodi, Apaško polje
Objavljeno v DKUM: 02.09.2016; Ogledov: 2074; Prenosov: 217
.pdf Celotno besedilo (2,47 MB)

2.
3.
Talno, konvektorsko in stensko ogrevanje s toplotno črpalko in kotlom na biomaso
Simon Hajnc, 2013, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi sem primerjal dva načina ogrevanja objekta, in sicer talno gretje v pritličju, konvektorsko v nadstropju ter talno gretje v pritličju in stensko ogrevanje v nadstropju objekta. Primerjal sem dva energenta; za prvi način ogrevanja električno energijo z uporabo toplotne črpalke zrak – voda v pritličju in zrak – zrak v nadstropju ter biomaso – sekance, za drug način ogrevanja poslovnega objekta. Za izračun toplotnih izgub objekta sem uporabil standard SIST EN 12831:2004. V diplomski nalogi sem primerjal predvsem cene posameznih investicij v ogrevalna sistema in strošek ogrevanja v kurilni sezoni. Ugotovil sem, da je investicija v ogrevalni sistem na biomaso – sekance cenejša in da je sezonski strošek za ogrevanje objekta ugodnejše pri energentu električne energije.
Ključne besede: ogrevanje, toplotna črpalka, kotel na biomaso
Objavljeno v DKUM: 18.10.2013; Ogledov: 2792; Prenosov: 288
.pdf Celotno besedilo (1,57 MB)

Iskanje izvedeno v 0.04 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici