| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Razvoj večnamenskega traktorskega dvigala
Peter Golob, 2015, magistrsko delo

Opis: Na tržišču se iz dneva v dan pojavljajo nova orodja in delovni pripomočki za pomoč pri delu na kmetijah, v vinogradih in sadovnjakih. Razvoj naprav poteka v smeri vedno večjih in zmogljivejših priključkov, ki na starejših tipih traktorjev ne delujejo. Eden takšnih priključkov je tudi traktorsko dvigalo. Najpogostejši predstavnik je traktorski viličar, ki potrebuje za krmiljenje posameznega hidravličnega cilindra delovni in povratni vod hidravličnega sistema. Starejši tipi traktorjev imajo le eno hidravlično cev, zato je potrebno poiskati alternativni pogon in delovanje traktorskega priključka. Rešitev zadanega problema mora omogočati enostaven in zanesljiv dvig ter zajetje in spust transportiranega materiala. Izkaže se, da je najprimernejša rešitev z uporabo hidravlične energije, katero zagotavlja hidravlična črpalka, gnana preko izstopne gredi traktorja. Večnamensko traktorsko dvigalo je priključeno na tritočkovno priključno drogovje. Večnamensko uporabo zagotavlja priključna konzola, ki omogoča enostavno priključitev in zamenjavo priključkov. Zaradi modulne gradnje so lahko priključki cenejši, z manjšimi modifikacijami konstrukcije pa je mogoče zagotoviti delovanje na novejših tipih traktorjev.
Ključne besede: razvoj, traktor, traktorski priključek, večnamensko dvigalo, traktorski viličar
Objavljeno v DKUM: 29.09.2015; Ogledov: 3149; Prenosov: 451
.pdf Celotno besedilo (12,95 MB)

2.
Izdelava diagrama nosilnosti mobilnega žerjava v odvisnosti od dolžine izteka in nagiba teleskopa
Peter Golob, 2012, diplomsko delo

Opis: Dvigala so delovni stroji namenjeni za dvigovanje težkih bremen. Najpogosteje so uporabljena v gradbeništvu, vojski, za reševanje prevoznih sredstev in ljudi… Še večjo uporabnost dvigal pa dosežemo, če jih lahko enostavno premaknemo na mesto uporabe, ter v čim krajšem času pričnemo z delom. Zaradi tega so še posebej pogosto v uporabi mobilna dvigala, ki so nadgradnja osnovnega vozila. Ker pa lahko pride do preobremenitve mobilnega dvigala je potrebno upoštevati diagram nosilnosti dvigala. Diagram nosilnosti je diagram, ki prikazuje največje mase koristnega bremena, ki ga mobilno dvigalo lahko vzdrži pri določenem izteku pod določenim kotom nagiba teleskopa. V diplomskem delu je obravnavano dvigalo podjetja Palfinger PK-12000. Dvigalo je tehnično predstavljeno v prvem delu diplomskega dela, v nadaljevanju pa je poudarek na teoretičnem izračunu nosilnosti dvigala s poudarkom na stabilnosti mobilnega dvigala. Na podlagi izračunanih vrednosti je izdelan diagram nosilnosti mobilnega dvigala. Ugotovljeno je bilo, da ima mobilno dvigalo največjo nosilnost v primeru, ko je razdalja med podpornima nogama največja.
Ključne besede: dvigalni mehanizmi in naprave, mobilno dvigalo, diagram nosilnosti, analiza stabilnosti
Objavljeno v DKUM: 15.11.2012; Ogledov: 2549; Prenosov: 235
.pdf Celotno besedilo (5,95 MB)

3.
PREVERJANJE SKLADNOSTI NAJBOLJ OBISKANIH SLOVENSKIH SPLETNIH STRANI S SPLETNIMI STANDARDI
Peter Golob, 2011, diplomsko delo/naloga

Opis: V diplomski nalogi je predstavljena analiza skladnosti najbolj obiskanih slovenskih spletnih strani s spletnimi standardi. Obravnavan je tudi svetovni splet ter elementi, ki ga sestavljajo, to so jezik HTML, CSS ter skriptni jeziki. Analiza skladnosti je bila napravljena glede na standarde organizacije World Wide Web Consortium. Strani, ki smo jih analizirali pa so bile izbrane glede na podatke raziskave MOSS – merjenja obiskanosti spletnih strani. Strani se je preverjalo z ustreznimi validatorji, hkrati se je preverjala tudi skladnost prikaza strani v najbolj priljubljenih brskalnikih. Iz analize lahko ugotovimo, da je število napak pri preverjanju sicer precejšnje, vendar te napake ne vplivajo na prikaz strani v brskalnikih.
Ključne besede: skladnost, spletni standardi, svetovni splet, HTML, CSS, brskalnik, validator
Objavljeno v DKUM: 23.09.2011; Ogledov: 10691; Prenosov: 138
.pdf Celotno besedilo (1,06 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici