| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
MOBILNA APLIKACIJA ZA LOCIRANJE V PROSTORU NA OPERACIJSKEM SISTEMU ANDROID
Nejc Kete, 2015, magistrsko delo

Opis: V magistrski nalogi smo preučili načine lociranja pametnih mobilnih naprav znotraj prostora. V ta namen smo implementirali sistem, sestavljen iz vstopnih točk, lokalnega strežnika, spletne in mobilne aplikacije, ki teče na operacijskem sistemu android. Zanimala nas je učinkovitost in natančnost lociranja znotraj prostora z uporabo pristopa logaritemske razdalje. Analizirali smo natančnost in robustnost sistema pri različnih jakostnih omrežnega signala, pri izpadu ene od vstopnih točk ter med gibanjem po prostoru. Prav tako smo iskali povezavo med nihanjem zaznane moči signala ter natančnostjo ocenjene lokacije. Naš algoritem temelji na umerjanju prostora z merjenjem jakosti mrežnega signala v referenčnih točkah. V prostoru v velikosti 137 m2 z vsaj 15 referenčnimi točkami, porazdeljenimi tako, da pokrijejo celoten spekter moči signala in vsaj tremi vstopnimi točkami mobilnega omrežja, je naš algoritem lokacijo določil s povprečno napako  2,5 m. V prostoru z manj referenčnimi točkami ali samo dvema vstopnima točkama je povprečna napaka zaznave lokacije narasla na  5 m ali več. Meritve so med drugim tudi pokazale, da je naš sistem manj primeren za uporabo med gibanjem uporabnika.
Ključne besede: lociranje v prostoru, trilateracija, Standard IEEE 802.11, brezžično omrežje, logaritemska razdalja, mobilna aplikacija, operacijski sistem android
Objavljeno v DKUM: 27.10.2015; Ogledov: 1573; Prenosov: 147
.pdf Celotno besedilo (4,25 MB)

2.
SISTEM ZA UPRAVLJANJE VSEBIN MEDIAWIKI
Nejc Kete, 2012, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu predstavljamo sistem za upravljanje vsebin MediaWiki. V teoretičnem delu se najprej spoznamo s sistemom MediaWiki, njegovimi lastnostmi in arhitekturo. Spoznamo jezik wiki in dodatek z razpoznavalnimi funkcijami. V nadaljevanju spozamo LaTeX in BibTeX, podamo nekaj primerov in prikažemo njuno delovanje. V praktičnem delu opišemo naš dodatek k sistemu MediaWiki za pretvorbo citatov iz oblike MediaWiki v obliko BibTeX in vse uporabljene tehnologije ter podamo nekaj primerov kode.
Ključne besede: MediaWiki, Wikipedija, sistem za upravljanje vsebin, CMS, PHP, MySQL, Apache, LaTeX, BibTeX
Objavljeno v DKUM: 16.11.2012; Ogledov: 2022; Prenosov: 139
.pdf Celotno besedilo (3,30 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici