| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
PREMAGOVANJE STRESA PRI BREZPOSELNIH MLADIH OSEBAH V CELJU
Monika Dimec, 2015, magistrsko delo

Opis: Danes je brezposelnost zelo visoka in predstavlja pereči problem gospodarstva. Zaradi vse višje brezposelnosti, se mnogo ljudi srečuje s stresom. To je še posebej opazno pri mladih, ko po končanem šolanju vstopijo na trg dela in iščejo zaposlitev. Stres je lahko tako pozitiven kot negativen, toda večina jih občuti negativnega. Prekomeren negativni stres negativno vpliva na zdravje in se kaže v obliki simptomov in posledic stresa. Zato je treba stres prepoznati in ga premagati. Danes obstaja mnogo načinov in tehnik za premagovanje stresa. Pomembno je, da izberemo tisto tehniko, ki pozitivno vpliva na nas in s katero stres dejansko premagujemo. Za zmanjšanje brezposelnosti Zavod RS za zaposlovanje prireja vrsto programov, s katerimi bi brezposelnim pomagali pri iskanju zaposlitve, hkrati pa jih obremenijo stresa. V empiričnem delu smo izvedli raziskavo s pomočjo vprašalnika, na katerega so odgovarjale brezposelne mlade osebe, ki so bile v času anketiranja prijavljene na Zavodu za zaposlovanje Celje. S pomočjo raziskave smo želeli ugotoviti, kako se brezposelne mlade osebe soočajo stresom in kako ga premagujejo. Rezultati raziskave kažejo, da se danes večina brezposelnih mladih srečuje s stresom, da brezposelne mlade osebe ženskega spola občutijo višjo stopnjo stresa kot brezposelne mlade osebe moškega spola in da je terapija z glasbo najpogostejša tehnika, s katero premagujejo stres, nato pa ji sledijo fizične aktivnosti. Želja brezposelnih mladih oseb je pridobiti zaposlitev, zato se udeležujejo različnih programov, ki jih izvaja Zavod za zaposlovanje. Njihov namen je pridobiti nova znanja in izkušnje ter se dodatno izobraževati, z upanjem, da bodo tako lažje našli zaposlitev.
Ključne besede: stres, premagovanje stresa, brezposelnost, povezava med stresom in brezposelnostjo
Objavljeno v DKUM: 10.09.2015; Ogledov: 1460; Prenosov: 152
.pdf Celotno besedilo (2,17 MB)

2.
AKTIVNOSTI NOTRANJEGA PODJETNIŠTVA NA PRIMERU LJUBLJANSKIH MLEKARN D.D.
Monika Dimec, 2012, diplomsko delo

Opis: V diplomskem seminarju smo analizirali aktivnosti notranjega podjetništva na primeru podjetja Ljubljanske mlekarne d.d. Podjetje se ukvarja s predelavo mleka in mlečnih izdelkov za slovenske in tuje potrošnike in je hkrati največji grosist z mlečnimi izdelki v Sloveniji. V obratih Kočevje, Ljubljana in Maribor predelajo okoli 50 odstotkov vsega odkupljenega mleka v Sloveniji. Prodajni program izdelkov združujejo v tri skupine: beli program, sire ter sladolede. Njihove najpomembnejše blagovne znamke so: Ego, Mu, Planica, Lučka, Maxim Premium, Alpsko mleko, Piran, Jošt in Kranjska gauda. V teoretičnem delu diplomskega seminarja smo opredelili pojem notranjega podjetništva, podali dimenzije in korake za uvajanje notranjega podjetništva. Večji poudarek pa smo namenili opisovanju aktivnosti notranjega podjetništva. V empiričnem delu diplomskega seminarja smo predstavili podjetje Ljubljanske mlekarne d.d. Osredotočili smo se na opisovanje aktivnosti notranjega podjetništva. Podjetje daje poudarek na naslednje aktivnosti: razvoj novih izdelkov in storitev, tržne aktivnosti, notranje komuniciranje ter razvoj zaposlenih. Pri razvoju zaposlenih je poudarek na motiviranju, nagrajevanju in izobraževanju. Ugotovili smo, da je notranje podjetništvo v Ljubljanskih mlekarnah pomembno za trženje mlečnih izdelkov in njihovih storitev ter vpliva na razvojno vrednost zaposlenih. Kot pomemben del trajnostnega razvoja vidijo vlaganje v kolektivno energijo delavcev.
Ključne besede: notranje podjetništvo, dimenzije notranjega podjetništva, aktivnosti notranjega podjetništva, Ljubljanske mlekarne d.d., razvoj izdelkov in storitev, motiviranje zaposlenih
Objavljeno v DKUM: 23.11.2012; Ogledov: 2665; Prenosov: 268
.pdf Celotno besedilo (901,09 KB)

Iskanje izvedeno v 0.05 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici