| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Izvedba linearne podajalne osi s servo motorjem Beckhoff
Matija Sekirnik, 2017, magistrsko delo

Opis: Namen magistrske naloge je izdelava linearne podajalne osi, ki deluje v realnem času (angl.: real–time) za potrebe izobraževanja na področju krmilne tehnike, avtomatizacije in regulacije. Linearna podajalna os je sestavljena iz linearne podajalne osi, koračnega motorja in servo motorja. Konstrukcija linearne osi omogoča, da je pogonski motor le eden izmed njiju. V magistrski nalogi bodo podrobneje opisani servo motor, krmilje, regulacija in izdelava HMI vizualizacijskega vmesnika v programskem okolju Visual Studio C#. S pomočjo uporabniškega vmesnika, ki smo ga izdelali, lahko izberemo motor, način vodenja in vrsto regulatorja. Uporabniški vmesnik ima možnost izrisa diagrama odzivov. Programska oprema in vse komponente, ki smo jih uporabili za izdelavo linearne podajalne osi, so popolnoma industrijska, to pomeni, da jih srečamo povsod v industriji. Tako uporabnik pridobi znanje, kako pravilno izbrati parametre regulatorja motorja ne glede na to ali je motor manjši ali mnogokrat močnejši.
Ključne besede: linearna podajalna os, servo motor, absolutni dajalnik, Beckhoff, TwinCAT3, Visual Studio C#, zvezni regulatorji, regulacija
Objavljeno v DKUM: 11.07.2017; Ogledov: 1598; Prenosov: 261
.pdf Celotno besedilo (3,22 MB)

2.
Priprava robotiziranega sistema ACMA XR701 in obračalne mize za postopke 3D frezanja
Matija Sekirnik, 2015, diplomsko delo

Opis: Namen diplomske naloge je razviti sistem pretvorbe CNC programa v format, ki ga razume robot ACMA XR 701 do mere, da ga bo mogoče uporabljati s povprečnim znanjem operaterja CNC tehnologij. Na začetku diplomske naloge so na splošno opisani industrijski roboti, ki se uporabljajo v praksi. Opisan je tudi robot ACMA XR 701. Drugi del diplomske naloge je posvečen postopku modeliranja ter pridobitev CNC programa iz programa Siemens NX 8.5 ter njegova pretvorba v programu Microsoft Excel, ki je podrobno opisana.
Ključne besede: robot, ACMA XR 701, rezkanje, G-koda, obdelovanje z robotom
Objavljeno v DKUM: 02.07.2015; Ogledov: 2095; Prenosov: 268
.pdf Celotno besedilo (3,05 MB)

Iskanje izvedeno v 0.02 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici