| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
UPORABA MEHKE LOGIKE ZA OCENJEVANJE DOBAVITELJEV V OSKRBNI VERIGI
Jernej Otič, 2011, magistrsko delo/naloga

Opis: Pričujoče delo obravnava pristop k reševanju problema izbire dobaviteljev v oskrbni verigi. Dobavitelji so prvi člen v oskrbni verigi in od njih je odvisna celotna nadaljnja veriga, zato je pomembno, da vemo, s kakšnimi dobavitelji imamo opravka. Ocenjevanje dobaviteljev pa je relativno zahteven postopek. Da bi bilo ocenjevanje dobaviteljev lažje, si tržniki pomagajo z različnimi pripomočki in pravili. Eden izmed novejših in obetajočih pripomočkov je uporaba mehke (fuzzy) logike, saj lahko ta učinkovito obravnava nejasne,netočne, stohastične in dinamične vhodne parametre. Delo je razdeljeno na tri dele. V prvem, teoretičnem delu, so podane osnove mehke logike, predstavljene so oskrbne verige, nabavne funkcije in postopki za ocenjevanje dobaviteljev. V drugem delu so podani dosežki in spoznanja drugih avtorjev. V tretjem delu pa je podan hipotetični primer izbire dobaviteljev. Najprimernejšega dobavitelja smo izbrali s pomočjo sistema, temelječega na mehki logiki. Rešitev je upoštevala tako kvantitativne kot kvalitativne lastnosti dobaviteljev. Za izgradnjo sistema za izbor dobavitelja smo uporabili program MATLAB/Simulink.
Ključne besede: ocenjevanje dobaviteljev, mehka logika, dobavna veriga, oskrbna veriga, dobavitelji
Objavljeno v DKUM: 29.06.2011; Ogledov: 2357; Prenosov: 252
.pdf Celotno besedilo (790,58 KB)

2.
IZVEDBA MEHKEGA REGULATORJA HITROSTI MOBILNEGA ROBOTA S POLJEM PROGRAMIRLJIVIH LOGIČNIH VRAT
Jernej Otič, 2010, diplomsko delo

Opis: Delo obravnava problem izvedbe mehke regulacije hitrosti enosmernega motorja s poljem programljivih logičnih vrat. Za atraktivnejšo in realnejšo predstavitev smo regulacijo vgradili in preizkusili na mobilnem robotu z enosmernimi motorji na pogonskem sklopu. Delo sestavljajo trije sklopi. V prvem sklopu so podane osnove teorije mehke logike. Drug sklop podaja opis simulacij, s katerimi smo na matematičnem modelu mobilnega robota razvili in preskusili mehki regulator hitrosti. Tretji sklop opisuje izvedbo mehkega regulatorja na polju programirljivih logičnih vrat (FPGA). Za programiranje vezij FPGA smo uporabili programski paket Xilinx ISE WebPACK. Simulacijo smo izvedli s pomočjo programskega paketa MATLAB/Simulink.
Ključne besede: programirljiva logična vezja, mehka logika, mobilni robot, regulacija
Objavljeno v DKUM: 09.03.2011; Ogledov: 2065; Prenosov: 118
.pdf Celotno besedilo (2,04 MB)

3.
UPORABA FPGA VEZIJ PRI UČNEM PROCESU IN IZVEDBA REGULACIJE PRETVORNIKA NAVZDOL
Jernej Otič, 2009, diplomsko delo

Opis: Diplomska naloga je sestavljena iz dveh delov, prvi del je prvenstveno namenjen kot navodilo za delo z učnim sistemom Nexys in vsebuje opis učne platforme Nexys, navodila za uporabo programskega paketa Xilinx ISE ter primere laboratorijskih vaj, ki so namenjene za delo z Nexys pri predmetu digitalna tehnika. Drugi del diplomske naloge pa je implementacija histereznega regulatorja za DC/DC pretvornik navzdol na učni platformi Nexys, opisan bo tudi nadzorno komunikacijski grafični vmesnik za PC, napisan v programskem paketu Delphi. V tem delu sem želel pokazati, kako lahko uporabimo različne tehnologije in različna programska orodja, da dobimo končni izdelek.
Ključne besede: DC/DC Pretvornik navzdol, Delphi, RS232, histerezni regulator, programirna FPGA vezja, Xilinx, ISE
Objavljeno v DKUM: 15.05.2009; Ogledov: 2560; Prenosov: 214
.pdf Celotno besedilo (2,80 MB)

4.
Iskanje izvedeno v 0.1 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici