| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 10 / 75
Na začetekNa prejšnjo stran12345678Na naslednjo stranNa konec
1.
Reprezentacija vinskega turizma v filmih : diplomsko delo univerzitetnega študija
Nikola Mahnić, 2024, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo je sestavljeno iz dveh delov. Prvi del obsega teorijo obravnavne teme, drugi del opisuje našo raziskavo. V teoretičnem delu smo opisali vinski turizem in vinskega turista. Prav tako smo s pomočjo sodobnejših virov opredelili vinski turizem v Sloveniji ter izpostavili nekaj primerov promocije in komuniciranja vinskega turizma v filmih. V raziskovalnem delu smo analizirali filma Stranpota (Sideways) in Vinsko deželo (Wine Country). Izbrali smo si prizore, v katerih smo zaznali povezavo z vinskim turizmom. Nato smo razpravljali, ali je reprezentacija vinskega turizma v filmih učinkovita promocijska strategija za Slovenijo. Odkrili smo, da je filmski turizem lahko zelo učinkovit za promocijo turizma le v določenih primerih in da je potrebno upoštevati razvitost turistične ponudbe destinacije, ki bi jo želeli promovirati. Spoznali smo tudi prednosti in slabosti, ki jih takšna promocija prinaša.
Ključne besede: Vinski turizem, vinski turist, filmski turizem, reprezentacija, promocija
Objavljeno v DKUM: 22.10.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 23
.pdf Celotno besedilo (3,33 MB)

2.
Predstavljanje in znamčenje Prlekije skozi Grossmannov festival fantastičnega filma in vina : magistrsko delo
Matija Režonja, 2024, magistrsko delo

Opis: Nekateri turisti posebej načrtujejo potovanja za obisk filmskih festivalov, iščejo filmske izkušnje in priložnost za interakcijo s filmskimi ustvarjalci. Kulturni, filmski, vinski turizem, znamčenje destinacije in dogodki, kot je Grossmannov festival fantastičnega filma in vina v Ljutomeru, se prepletajo v ustvarjanju take turistične izkušnje. V nalogi smo raziskali, kako je mogoče kulturni, filmski in vinski turizem povezati za izboljšanje blagovne znamke destinacije. S kvalitativno in primerjalno analizo smo raziskovali vpliv Grossmannovega festivala fantastičnega filma in vina na krepitev turistične znamke Prlekija. Analizirali smo objave na Facebook in Instagram profilu Grossmannovega festivala ter pregledali spletne članke in objave o festivalu. Cilj analize je bil ugotoviti, v koliko objavah o Grossmannovem festivalu se omenja ali opisuje tudi Prlekija in njeni turistični atributi in kako se piše o Prlekiji v teh objavah. Od turističnih segmentov, prepoznanih ob Grossmannovem festivalu, je najbolj prepoznano vino, ki je že vključeno v festival in tudi v ime festivala. S svojim edinstvenim konceptom je festival postal prepoznaven na mednarodnem nivoju in privablja obiskovalce iz vsega sveta in s tem prispeva k promociji Prlekije kot turistične destinacije ter krepi njeno znamko na svetovnem zemljevidu.
Ključne besede: filmski festival, kulturni turizem, znamčenje destinacije, Grossmannov festival fantastičnega filma in vina
Objavljeno v DKUM: 18.10.2024; Ogledov: 0; Prenosov: 12
.pdf Celotno besedilo (6,07 MB)

3.
Researching Literary Tourism : A Handbook for Students and Supervisors
Jasna Potočnik Topler, Rita Baleiro, Giovanni Capecchi, Charlie Mansfield, 2024

Opis: The textbook Researching Literary Tourism: A Handbook for Students and Supervisors is intended for students and supervisors, offering basic knowledge and guidelines for successful research in literary tourism. The textbook begins with an introduction to basic terms and concepts, enabling students to understand the context and the importance of literary tourism. The authors provide specific examples, guidelines, and propose qualitative and quantitative methods for research, aiming to encourage students to plan their own studies and engage in field research. The goal is to develop key research skills in the field of literary tourism, such as data collection, analysis, critical thinking, and writing. Researching the interdisciplinary field of literary tourism, which has certain special characteristics, can significantly contribute to the development of tourist destinations, the promotion of cultural heritage, and sustainable economic development.
Ključne besede: literary tourism, handbook, research, stakeholder cooperation, sustainable development
Objavljeno v DKUM: 18.07.2024; Ogledov: 113; Prenosov: 34
.pdf Celotno besedilo (50,43 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

4.
Literarni turizem v Novem mestu: dediščina pesnika Dragotina Ketteja : dediščina pesnika Dragotina Ketteja
Sara Kopina, 2024, diplomsko delo

Opis: Literarni turizem, ki je v svetu zelo razvit, stremi k boljšemu razvoju tudi v Sloveniji. Novo mesto se promovira kot kulturna občina, kar se kaže z bogato kulturno dediščino v mestnem jedru in širše. V diplomskem delu je opredeljen kulturni in dediščinski turizem ter njuna zgodovina in razvoj. Delo opredeli literarni turizem in prikaže, kako se razvija v Sloveniji ter drugod po svetu. V središču sta Dragotin Kette in Novo mesto, ki mu je Kette naklonil najboljša dela. Predstavljeni so simboli in zgodovina mesta, turistična ponudba, analiza nočitev, znamenite osebnosti ter predstavniki literarnega turizma v občini. V zadnjem poglavju teoretičnega dela je natančneje predstavljeno življenje pesnika in pisatelja Dragotina Ketteja, njegova dela in zapuščina. Predstavljena je tudi njegova zapuščina drugod po Sloveniji in kako se njegovo prepoznavnost in dela vključuje v turistično ponudbo v Novem mestu. Z namenom kvalitetnejšega in širšega pridobivanja informacij, znanj in pogledov, so bili opravljeni intervjuji s strokovnjaki na kulturnem in turističnem področju. Ugotovljeno je bilo, da je Novo mesto izredno bogato s kulturno in literarno dediščino, ki se predstavlja v obliki kulturnega turizma, medtem ko literarni turizem v Novem mestu ni razvit. Za boljšo razvitost in osveščanje o literarnem turizmu je bil kreiran nov turistični produkt, imenovan Literarni festival ljubezni v čast Dragotinu Ketteju. Z novim turističnim produktom bi pripomogli k večji prepoznavnosti avtorja, literarnega turizma in navsezadnje prepoznavnosti kulturne občine Novo mesto.
Ključne besede: Literarni turizem, kulturni turizem, turizem v Mestni občini Novo mesto, Dragotin Kette
Objavljeno v DKUM: 15.07.2024; Ogledov: 121; Prenosov: 49
.pdf Celotno besedilo (2,89 MB)

5.
Montenegrin wine tourism with examples of good practice from around the world
Vita Petek, Jasna Potočnik Topler, 2022, samostojni znanstveni sestavek ali poglavje v monografski publikaciji

Opis: Montenegro has a long tradition of winemaking, and it is based on local varieties such as Vranac and Kratosija. In this chapter, market analysis of Montenegrin wine tourism in the frame of the bilateral project BI-ME_21-22-020, is presented. There are 15 wine cellars in Podgorica and beyond and Montenegro’s largest wine company is "13 jul Plantaže". In the research, we examined wine routes and wine fountains in Montenegro, and focused on good practices in wine tourism in Slovenia and around the world.
Ključne besede: Montenegro, wine, wine tourism, wine routes, rural areas
Objavljeno v DKUM: 22.02.2024; Ogledov: 348; Prenosov: 21
.pdf Celotno besedilo (40,31 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

6.
Literary tourism in Vrhnika inspired by heritage of Ivan Cankar : Case study
David Boršo, Jasna Potočnik Topler, 2022, samostojni znanstveni sestavek ali poglavje v monografski publikaciji

Opis: One of the rural towns in Slovenia that is deeply characterised by literature is Vrhnika. This is where Ivan Cankar, the famous Slovenian author, spent his childhood. Nowadays, his legacy is present throughout Vrhnika, even in small things such as coffee, and the monument that is dedicated to him in the town centre. Vrhnika is also included in the Slovenian Writers’ Trail. This chapter presents a case study researching literary tourism in Vrhnika and literary tourism products related to one of the greatest Slovenian authors.
Ključne besede: literay tourism, literary routs, literary tourism products, Vrhnika, Ivan Cankar
Objavljeno v DKUM: 22.02.2024; Ogledov: 270; Prenosov: 18
.pdf Celotno besedilo (40,31 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

7.
Literary tourism and literary routes
Jasna Potočnik Topler, 2022, samostojni znanstveni sestavek ali poglavje v monografski publikaciji

Opis: This chapter presents literary tourism as another subtype of cultural tourism that enables further development of rural areas of Slovenia and Montenegro. The research is based on desk research, field work in Montenegro, also interviews with some tourism stakeholders were employed, and analysis of gathered data, materials, information and books. One of the objectives of the chapter is to shed a light on literary legacy of Ivo Andrić and Louis Adamič, two cosmopolitan authors who left their mark also in Montenegro and in Slovenia. As possible tourism products of rural destinations, literary routes are discussed.
Ključne besede: literay tourism, literary routs, literary tourism products, promotion, communication
Objavljeno v DKUM: 22.02.2024; Ogledov: 328; Prenosov: 26
.pdf Celotno besedilo (40,31 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

8.
Slow tourism in the post-Covid era : the case of Montenegro
Ivona Jovanović, Jasna Potočnik Topler, 2022, samostojni znanstveni sestavek ali poglavje v monografski publikaciji

Opis: This chapter explores slow tourism as a sustainable tourism concept with the potential for slow tourism offers in Montenegro. Namely, the post-Covid tourist faces an accelerated pace of life and often a stressful daily routine. They need relaxation and a vacation that cannot be found in the tourist offers containing lots of sightseeing tours in as short a time as possible. Accordingly, a new concept of travel has been developing in recent years, especially after the Covid-19 pandemic, one which promotes relaxation and "deep" exploration of the tourist destination - slow tourism. The slow tourist is usually not attracted to the established routes and ready tourist products. Instead, the focus is placed on traveling to the destination, using slow means of transportation, as well as on avoiding large hotels. Slow tourists are trying to get to know the local culture and establish contacts with the locals. Montenegro enables all that.
Ključne besede: post-Covid era, slow tourism, sustainability, culture, Montenegro
Objavljeno v DKUM: 22.02.2024; Ogledov: 258; Prenosov: 20
.pdf Celotno besedilo (40,31 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

9.
Assertiveness scale as a teamwork aptitude predictor
Lada Marinković, Violeta Zubanov, Jasna Potočnik Topler, 2019, izvirni znanstveni članek

Opis: Assertiveness has been gaining attention in the research studies in vocational and higher education and in managerial processes. The aim of this study was to examine a relationship between the level of assertiveness and willingness to work in a team, and research to what extent the level of assertiveness can predict the attitudes towards teamwork. The Scale of Assertiveness and a Scale of Attitudes towards Teamwork were applied to the sample of 284 respondents. The results suggest that individuals with higher scores on the Scale of Assertiveness have more positive attitudes towards teamwork, and what is significant is that the research confirmed that individual behaviour in a team structured environment can be improved through personal assertiveness development.
Ključne besede: higher education, assertiveness, communication, teamwork, assertiveness scale, business
Objavljeno v DKUM: 31.01.2024; Ogledov: 351; Prenosov: 13
.pdf Celotno besedilo (1,74 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

10.
Vino in turizem
Jasna Potočnik Topler, Vita Petek, 2019, samostojni strokovni sestavek ali poglavje v monografski publikaciji

Ključne besede: turizem, vino, vinski turizem
Objavljeno v DKUM: 31.01.2024; Ogledov: 284; Prenosov: 22
.pdf Celotno besedilo (20,28 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

Iskanje izvedeno v 0.24 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici