| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Modifikacija varilne priprave za nov tip vozila : magistrsko delo
Jaka Perme, 2023, magistrsko delo

Opis: V magistrski nalogi smo obravnavali varilno-vpenjalno pripravo, ki je namenjena sestavi avtomobilskih stranic. Zaradi novega tipa vozila se je pokazala potreba po modifikaciji priprave. Pred pričetkom smo opravili 3D-analizo sklopov v programskem paketu Catia in fizičen pregled vgrajene priprave v proizvodnji. Analiza je zajemala označevanje posameznih sklopov, pregled elementov v posameznih sklopih in možnost njihove vnovične uporabe. Za podjetje smo pripravili primerjavo razlike v ceni, in sicer v primeru odločitve za izdelavo nove priprave in v primeru modifikacije obstoječe priprave. Zaradi zaupnosti podatkov smo cene prikazali v deležih.
Ključne besede: modifikacija, avtomobilska industrija, varilno vpenjalna priprava, stranica avtomobila, stroškovna analiza
Objavljeno v DKUM: 02.10.2023; Ogledov: 471; Prenosov: 64
.pdf Celotno besedilo (5,42 MB)

2.
Konstruiranje robotske montažne priprave : diplomsko delo
Jaka Perme, 2020, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi, katera je nastala v sodelovanju s podjetjem Revoz d. d., smo predstavili obstoječo ročno vpenjalno pripravo. Opisali smo dosedanji postopek varjenja in lastnosti vpenjalne priprave ter določili razloge, zakaj je potrebno pripravo optimizirati. Proces snovanja priprave je potekal v več fazah. Pri načrtovanju smo določili zahtevnik, s pomočjo katerega smo oblikovali štiri koncepte za dodajanje zvarjenca v fazi koncipiranja. Za najbolj učinkovito rešitev se je izkazala rešitev z linearnim pomikom. Poleg konstruiranja rešitve dodajanja zvarjenca smo optimizirali tudi podsklope na celotni pripravi.
Ključne besede: avtomatizacija, avtomobilska industrija, konstruiranje, linearni pomik, varilna priprava
Objavljeno v DKUM: 23.09.2020; Ogledov: 1025; Prenosov: 101
.pdf Celotno besedilo (6,62 MB)

3.
Analiza in mednarodna primerjava uporabe brezpilotnih letalnikov v policiji : diplomsko delo visokošolskega študijskega programa Informacijska varnost
Jaka Perme, 2020, diplomsko delo

Opis: Razvoj in napredek tehnologije v današnjem svetu odpirata vse več novih možnosti na praktično vseh področjih, na katerih ljudje delujemo. Vse od nastanka brezpilotnih letalnikov do danes so sčasoma postali vse pomembnejši del človekovega vsakdana. Brezpilotne letalnike tako srečujemo na vedno več prej še nepredstavljivih področjih. Uporabljajo jih za krajšanje prostega časa, gašenje požarov, dostavo paketnih pošiljk, zdravil in še bi lahko naštevali. Kot na vseh drugih področjih so brezpilotni letalniki uporabni tudi v policiji. V diplomskem delu tako analiziramo nastanke in razvoj brezpilotnih letalnikov skozi zgodovino. Nadalje jih razdelimo glede na njihove karakteristike ter pojasnimo prednosti in slabosti njihove uporabe. Zakonsko pregledamo urejenost zakonodaje v Sloveniji na področju brezpilotnih letalnikov. Z mednarodno primerjavo, vključno z Evropsko unijo, Združenimi državami Amerike, Veliko Britanijo in Nemčijo, ugotavljamo, kako je v naštetih državah urejena normativno pravna ureditev uporabe brezpilotnih letalnikov v zasebne namene in kako se z uporabo brezpilotnih letalnikov pri opravljanju nalog v posamezni državi srečuje policija. V nadaljevanju predstavimo ugotovitve zakonske urejenosti področja brezpilotnih letalnikov, njihovo uporabo in zakonske omejitve glede posega v človekove pravice, in sicer s pomočjo poročila Informacijskega pooblaščenca. Ta v svojem poročilu predstavi tveganja v povezavi z varovanjem informacijske zasebnosti in opozori na številne možnosti posega v zasebnost in varstvo človekovih pravic s strani brezpilotnih letalnikov. Pomembno je, da je uporaba brezpilotnih letalnikov v policiji določena z zakonom in da sta konkretno določena namen in vrsta naloge, pri katerih si policisti lahko pomagajo z brezpilotnim letalnikom. Zaradi številnih prednosti, ki jih uporaba brezpilotnih letalnikov prinaša, bodo kmalu postali pomemben člen pri opravljanju policijskega dela po vsem svetu.
Ključne besede: diplomske naloge, brezpilotni letalniki, človekove pravice, organi pregona, informacijski pooblaščenec
Objavljeno v DKUM: 04.09.2020; Ogledov: 1285; Prenosov: 163
.pdf Celotno besedilo (1,02 MB)

Iskanje izvedeno v 0.09 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici