| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Emulator v realnem času za sisteme močnostne elektronike, izveden na polju prostoprogramirljivih logičnih vezij
Jaka Marguč, 2019, doktorska disertacija

Opis: Doktorska disertacija obravnava razvoj in izvedbo emulatorja v realnem času za sisteme močnostne elektronike. Emulacija je izvedena in se izvaja na polju prostoprogramirljivih logičnih vezij (FPGA), ki zaradi svoje zgradbe in načina delovanja omogoča hitre izračune sistemov enačb z izrazitim paralelnim značajem. Sistem s takšnim značajem je matematični zapis delovanja sistemov močnostne elektronike v obliki sistema diferencialnih enačb, do katerega pridemo s pomočjo teorije grafov in Kirchhoffovih zakonov. Za zapis splošnega modela se uporabljata pristop z povezovalno matriko, ki opisuje zančno metodo, in pristop z incidenčno matriko, ki opisuje vozliščno metodo. Modulacijski signali, s katerimi vklapljamo polprevodniška stikala v pretvornikih, vplivajo na spreminjanje koeficientov diferencialnih enačb modela. Takšen način omogoča avtomatizacijo modeliranja, saj lahko z njim z ustreznimi vhodi zapišemo poljubno vezje. Emulator je verificiran s simulacijami in z eksperimenti v sočasnem izvajanju z realnima pretvornikoma: usmernik in enofazni DC-AC razsmernik.
Ključne besede: močnostna elektronika, modeliranje, teorija grafov, FPGA
Objavljeno v DKUM: 23.09.2019; Ogledov: 1583; Prenosov: 170
.pdf Celotno besedilo (3,47 MB)

2.
KRMILJENJE PRESKUŠEVALIŠČA ZA KOTALNO KONTAKTNO UTRUJANJE
Jaka Marguč, 2015, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu je predstavljeno načrtovanje in izdelava krmiljenja preskuševališča za kotalno kontaktno utrujanje, ki je bilo konstrukcijsko prirejeno in nadgrajeno v okviru magistrske naloge z naslovom »Razvoj preizkusne naprave za kontaktne probleme«. Opisani so uporabljeni senzorji, aktuatorji in merilni sistem ter njihova priključitev v krmilni sistem. Prikazana je izdelana električna dokumentacija. Predstavljeno je parametriranje frekvenčnega pretvornika v CTSoft orodju ter izdelava in opis uporabniškega programa v LabView programskem paketu.
Ključne besede: preskuševališče, vodenje, uporabniški vmesnik, LabView, frekvenčni pretvornik
Objavljeno v DKUM: 07.07.2015; Ogledov: 1297; Prenosov: 157
.pdf Celotno besedilo (4,33 MB)

3.
NAČRTOVANJE IN IZDELAVA VODENJA SERVOPOGONA MEHANIZMA STEREO RAČUNALNIŠKEGA VIDA
Jaka Marguč, 2012, diplomsko delo

Opis: V diplomskem delu je predstavljeno načrtovanje in izdelava električnega (ožičenje) dela prve osi servopogona za potrebe mehanizma stereo vida, ki posnema delovanje vida in orientacije v prostoru pri človeku. Predstavljena je tudi izdelava dokumentacije ožičenja elektronskih komponent. Vsebuje predstavitev že obstoječega sistema in njegovih slabosti, predelav, ki so bile narejene. Opisuje izdelavo načrta in izdelavo programa za vodenje celotnega mehanizma.
Ključne besede: robotika, računalniški vid, vodenje servopogona
Objavljeno v DKUM: 26.11.2012; Ogledov: 1516; Prenosov: 135
.pdf Celotno besedilo (4,16 MB)

Iskanje izvedeno v 0.09 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici