| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
In vse tiho je bilo: uporaba literarnih del pri poučevanju angleščine v višjih razredih osnovne šole
Irena Tertinek, 2017, magistrsko delo

Opis: Literarna dela pomembno vplivajo na hitrost napredovanja pri učenju tujega jezika, zato jih želimo pri pouku spodbujati, tako intenzivno, kot tudi ekstenzivno branje. Magistrsko delo je zasnovano kot zaključena celota s teoretičnim uvodom in praktičnimi primeri uporabe v nadaljevanju. Prikazuje teoretične osnove pomena uporabe literarnih del pri poučevanju angleščine, pomen uporabe literarnih del pri poučevanju angleščine v luči že izvedenih raziskav v Sloveniji, napotke za uporabo literarnih del ter primere učnih priprav in potrebnih didaktičnih pripomočkov za uporabo pri poučevanju angleščine v višjih razredih osnovne šole.
Ključne besede: literarna dela, poučevanje angleščine, angleščina kot tuji jezik, osnovna šola, ekstenzivno branje, intenzivno branje, učne priprave.
Objavljeno v DKUM: 19.10.2017; Ogledov: 1833; Prenosov: 256
.pdf Celotno besedilo (3,14 MB)

2.
Meditacija v osnovnih šolah: stališča in ocene učiteljev
Irena Tertinek, 2017, magistrsko delo

Opis: V tem magistrskem delu preučujemo stališča o meditaciji in ocene slovenskih osnovnošolskih učiteljev o njenem vplivu. Najprej predstavljamo teoretično ozadje meditacije, njeno zgodovino, oblike, pomene in raziskave, izvedene v šolstvu. Nato se posvečamo empirični raziskavi, v kateri je sodelovalo 219 slovenskih osnovnošolskih učiteljev ter učiteljic. Skupaj z njimi smo raziskali razumevanje meditacije, izkušnje z njo, stališče do izobraževanja o njej in njeni uporabi v šoli ter ocene vpliva meditacije na kognitivno, konativno, socialno in psihomotorično področje. Pri tem smo preverili obstoj razlik glede na izbrane demografske podatke ter učinke lastne uporabe meditativnih tehnik v razredu. Rezultati so pokazali, da večina učiteljev meditacijo pojmuje kot nekaj prijetnega, umirjajočega in koristnega, da jih polovica te tehnike že uporablja, v mestu statistično značilno pogosteje kakor v primestnem okolju. Prav tako večina učiteljev izkazuje željo po tem, da bi se o meditaciji izobraževali. Preučevanje ocen vpliva na različna področja je pokazalo visoke ocene vseh področij in, kar je najpomembneje, da tisti, ki meditativne tehnike v razredu že uporabljajo, statistično značilno višje ocenjujejo vpliv meditacije na področja otrokove osebnosti.
Ključne besede: meditacija, meditativne tehnike, učitelji, osnovna šola, stališča, ocene vpliva
Objavljeno v DKUM: 19.10.2017; Ogledov: 2001; Prenosov: 334
.pdf Celotno besedilo (1,40 MB)

Iskanje izvedeno v 0.05 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici