| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Uvajanje segmentnega usmerjanja v sodobna podatkovna omrežja ponudnikov storitev : magistrsko delo
Enej Unterajter, 2024, magistrsko delo

Opis: Magistrsko delo obravnava nadgradnjo omrežja MPLS s segmentnim usmerjanjem. Tehnologijo segmentnega usmerjanja lahko obravnavamo kot nadaljevanje razvoja tehnologije MPLS, zato je najprej podrobno raziskana tehnologija MPLS. Ker nadgradnja omrežja MPLS s segmentnim usmerjanjem prinaša številne prednosti, se magistrsko delo podrobno osredotoči na raziskovanje te tehnologije, njene prednosti in strategije prehoda z MPLS na segmentno usmerjanje. Ugotovljeno je, da je tehnologija segmentnega usmerjanja zanesljiva in učinkovita, zato jo je smiselno vpeljati v sodobna omrežja. Ker ima enostavnejšo krmilno oziroma signalizacijsko ravnino, se zmanjša obsežnost protokolnega sklada. Podpira tudi koncept programsko krmiljenih omrežij SDN za učinkovito interakcijo storitev in omrežnega sloja. Pri segmentnem usmerjanju robni usmerjevalnik definira celotno pot paketa, zato pri vzpostavitvi in upravljanju povezav ne sodelujejo vsi usmerjevalniki na poti, kar omogoča izvedbo učinkovitih rešitev za prometno inženirstvo.
Ključne besede: segmentno usmerjanje, omrežje MPLS, prometno inženirstvo MPLS, prometno inženirstvo segmentnega usmerjanja, izvorno usmerjanje
Objavljeno v DKUM: 29.03.2024; Ogledov: 274; Prenosov: 64
.pdf Celotno besedilo (2,95 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

2.
OBLIČJE ZA SIMULATOR OPTIČNIH OMREŽIJ
Enej Unterajter, 2018, delo diplomskega projekta/projektno delo

Opis: V sklopu projekta smo napisali program v programskem jeziku C++, ki omogoča uporabniku lažje delo s simulatorjem optičnih omrežij Hegons. Program smo pisali v okolju Microsoft Visual Studio. Za izvedbo smo se natančneje seznanili z delovanjem in uporabo programa Hegons, spoznali pa smo še knjižnico FLTK in program gnuplot, ki smo ju uporabili za izvedbo grafičnega vnosa podatkov oziroma prikaza rezultatov. V poročilu bomo v začetku predstavili težave, ki so se pojavljale pri uporabnikih programa Hegons, nato pa predstavili uporabljene programe ter izvedbo in delovanje izdelanega programa.
Ključne besede: komunikacijsko omrežje, simulacija, programiranje, grafični uporabniški vmesnik
Objavljeno v DKUM: 05.02.2019; Ogledov: 1936; Prenosov: 99
.pdf Celotno besedilo (1,34 MB)
Gradivo ima več datotek! Več...

Iskanje izvedeno v 0.05 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici