| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Primerjava in varnost na Kubernetesu temelječih distribucij : magistrsko delo
David Sahernik, 2022, magistrsko delo

Opis: V magistrskem delu skozi implementacijo testnega okolja in distribucij Kubernetesa izvedemo primerjavo med izbranima distribucijama. Ugotavljamo razloge za pojav vsebnikov, od obdobja klasične uporabe strojne opreme na virtualizacijo in do same kontejnerizacije. Opredelimo vsebnike, področje varnosti vsebnikov in kako distribucije le-to ustrezno naslovijo. Opredelimo potrebo po upravljanju vsebnikov in razloge, zakaj je njihovo ročno upravljanje postalo tako časovno, kot tudi stroškovno vse težje opravičljivo in izvedljivo. Predstavimo Kubernetesa, njegovo arhitekturo in namenom uporabe za orkestracijo vsebnikov. Osredotočimo se na izbrani distribuciji Kubernetesa, VMware Tanzu in Red Hat OpenShift. Izvedemo njuno neposredno primerjavo na podlagi vzpostavitve testnega okolja za namene upravičenosti vpeljave v produkcijsko okolje, skozi številne atribute. Povzamemo ugotovitve in naslovimo trenutne morebitne težave z izbranima rešitvama in podamo smernice za nadaljnje raziskovanje.
Ključne besede: virtualizacija, vsebnik, orkestracija vsebnikov, varnost vsebnikov, Kubernetes, distribucije Kubernetesa, Red Hat OpenShift in VMware Tanzu
Objavljeno v DKUM: 21.10.2022; Ogledov: 583; Prenosov: 0

2.
Varnost naprav IoT na podlagi testnega okolja s pomočjo Aruba ClearPass : diplomsko delo
David Sahernik, 2020, diplomsko delo

Opis: V diplomski nalogi skozi implementacijo testnega okolja in programskega okolja ClearPass preverjamo učinkovite zmožnosti kontroliranega dostopa pametnih naprav. Osredotočimo se predvsem na možne načine varovanja naprav znotraj interneta stvari. Potreba po celovitem načinu varovanja z leti razvoja in pridobivanja znanja o internetu stvari in pripadajočih napravah postaja vse večja. V nalogi skozi temeljne značilnosti in komponente predstavimo internet stvari in njegovo delovanje, kot tudi različne arhitekture. Prikazali smo varovanje naprav interneta stvari z različnimi metodami overjanja in avtorizacije. Za namene naloge je ključna vzpostavitev nadzorovanega dostopa in varovanja naprav v testnem okolju, kot tudi opredelitev dobrih praks varovanja naprav, priključenih v internet stvari.
Ključne besede: internet stvari, varnost, Aruba ClearPass, overjanje in avtorizacija, sistem za upravljanje s politiko
Objavljeno v DKUM: 03.11.2020; Ogledov: 698; Prenosov: 197
.pdf Celotno besedilo (28,61 MB)

Iskanje izvedeno v 0.06 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici