| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 3 / 3
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
2.
Monitoring živčnomišične blokade z metodo fonomiografije
Darja Korošec, 2019, magistrsko delo

Opis: Teoretična izhodišča: Zdravstveni delavci stremijo h kakovostnejši in varnejši obravnavi bolnikov, pri čemer si pomagajo z monitoringom življenjskih funkcij bolnika. Nadzor globine živčnomišične blokade omogoča nadzor nad aplikacijo mišičnih relaksantov bolniku ter preprečuje pooperativne zaplete. Namen magistrskega dela je bil preizkus dveh metod: metode zaporedja štirih dražljajev in metode TOFcuff, za merjenje globine živčnomišične blokade. Raziskovalna metodologija in metode: Pri izdelavi magistrskega dela smo uporabili deskriptivno metodo dela. V empiričnem delu naloge smo s tehniko opazovanja preizkusili dve tehnologiji za nadzor globine živčnomišične blokade. Pri enem od bolnikov smo izvajali vzporedne meritve TOF in TOFcuf. Podrobneje smo analizirali napravo TOFcuff. Rezultati: V magistrskem delu smo ugotovili, da je prišlo do minimalnih odstopanj pri meritvah globine živčnomišične blokade med tehnologijo TOF in TOFcuff. Ugotavljamo, da tehnologija TOFcuff omogoča natančen nadzor nad globino živčnomišične blokade. Diskusija in zaključek: Tekom raziskovanja smo prepoznali nekaj pomembnih prednosti in slabosti obeh tehnologij, za nadzor globine živčnomišične blokade. Ugotavljamo, da je monitoring živčnomišične blokade uporaben v vsakodnevni praksi in je izrednega pomena za varnost bolnika, med splošno anestezijo.
Ključne besede: Splošna anestezija, mišična relaksacija, rezidualna živčnomišična blokada, nadzor živčnomišične blokade, TOFcuff.
Objavljeno v DKUM: 26.06.2019; Ogledov: 1108; Prenosov: 126
.pdf Celotno besedilo (1,30 MB)

3.
Vloga patronažne medicinske sestre pri ugotavljanju in reševanju revščine na Kozjanskem
Darja Korošec, 2016, diplomsko delo

Opis: Revščina je kljub sodobnim pristopom družbe aktualen problem. Ljudje se spopadajo z njo povsod, še posebej pa so izpostavljena območja, ki so oddaljena od mest, saj je na podeželju industrija manj razvita, posledično pa imajo prebivalci manj možnosti za zaposlitev. Revščina ima mnogo negativnih vplivov, med drugim tudi na zdravje. Iz tega vidika je pomembno patronažno varstvo, ki s svojimi zaposlenimi pomaga pri odkrivanju revščine, mnogokrat pa se z zdravstveno-vzgojnim delom, vključevanjem inštitucij za pomoč socialno ogroženim družinam in s samo oporo posameznikom in družinam lahko pomaga k zmanjševanju tega družbenega problema. Namen diplomskega dela je bilo ugotoviti, ali patronažne medicinske sestre pri svojem delu zaznajo pojav revščine in kako ob tem ravnajo.
Ključne besede: revščina, patronažno varstvo, patronažna medicinska sestra, zdravje, socialno ogrožene družine
Objavljeno v DKUM: 08.11.2016; Ogledov: 1415; Prenosov: 182
.pdf Celotno besedilo (759,46 KB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici