| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Primerjava eksergijskega izkoristka sistema PV - toplotna črpalka in solarnih kolektorjev - električni uporovni grelnik za stanovanjsko hišo : master's thesis
Blaž Šaše, 2020, magistrsko delo

Opis: Namen magistrske naloge je bila primerjava eksergijskega izkoristka sistema PV – toplotna črpalka in sistema solarni kolektorji – električni uporovni grelnik v stanovanjski hiši z obstoječim sistemom ogrevanja samo z električnim uporovnim grelnikom in določitev njihovih ekonomičnosti. Na osnovi gradbene dokumentacije in slovenskega standarda za ogrevalne sisteme v stavbah SIST EN 12831, ki je metoda izračuna projektne toplotne obremenitve, sem določil transmisijske toplotne izgube stanovanjskega objekta pri geografsko izmerjeni projektni zunanji temperaturi. Za vse sisteme sem nato na podlagi predhodno izračunanih toplotnih izgub preračunal energijske in eksergijske izkoristke ter jih analiziral. Na koncu je sledila analiza finančne učinkovitosti obeh sistemov v primerjavi z obstoječim ogrevalnim sistemom.
Ključne besede: eksergija, fotovoltaika, solarni kolektorji, toplotna črpalka, električni uporovni grelnik
Objavljeno v DKUM: 08.09.2020; Ogledov: 853; Prenosov: 135
.pdf Celotno besedilo (2,12 MB)

2.
Numerična simulacija toka goriva v vbrizgalni šobi
Blaž Šaše, 2017, diplomsko delo

Opis: Namen diplomske naloge je bil raziskati tokovne razmere znotraj izvrtine za vbrizg goriva oziroma v vbrizgalni šobi pri uporabi računskih mrež različnih gostot. Izbrati smo morali pravo mrežo, zato smo preračune naredili na redki, srednji in gosti mreži. Diskretizacijo smo naredili z Richardsonovo ekstrapolacijo. Za nadaljnjo analizo smo izbrali srednjo mrežo, ki je podala kompromis med časom izračuna ter kvaliteto izračuna. To mrežo smo nato uporabili za simulacijo pri dveh različnih tlakih. Rezultate obeh tlakov smo primerjali na dveh robnih pogojih, simetriji in izstopu ter prikazali pri štirih različnih časih, kateri so najlepše prikazali spremembo vpadne faze.
Ključne besede: dizel, kavitacija, programski paket FIRE, Richardsonova ekstrapolacija, vbrizgalne šobe
Objavljeno v DKUM: 29.09.2017; Ogledov: 1796; Prenosov: 135
.pdf Celotno besedilo (1,79 MB)

Iskanje izvedeno v 0.06 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici