1.
PRIMERJALNA ANALIZA VARNOSTI ELEKTRONSKEGA POSLOVANJA V SLOVENSKIH BANKAHBenjamin Prah, 2012, magistrsko delo/naloga
Opis: Lahko torej rečemo, da je za banke in ostale inštitucije, ki se ukvarjajo z elektronskim prenosom zaupnih podatkov ključnega pomena, da svojim uporabnikom zagotovijo najvišjo stopnjo varnega poslovanja, saj se z nenehnim razvojem elektronskega poslovanja pojavljajo vedno nove in nove oblike zlorab. Potencialni goljufi namreč vedno znova iščejo načine, kako bi dostopali do zaupnih podatkov. Zato morajo banke in ostale inštitucije v preventivne namene uvajati aplikacije za zaščito, varnost in zaupnost podatkov in nenehno krepiti svojo varnostno politiko na področju elektronskega poslovanja. Pri tem pa je seveda pomembno tudi sodelovanje uporabnikov, ki morajo tudi sami poskrbeti za pravilno uporabo in varovanje svojih osebnih podatkov.
Inštitucije, ki se ukvarjajo z finančnim poslovanjem imajo tako na razpolago različne možnosti, da se zaščitijo pred škodljivimi dejanji na področju elektronskega poslovanja. Odločitev vsakih inštitucij posebej pa je, da se same opredelijo do tega, kako pomembna jim je varnost na področju prenosa zaupnih podatkov in koliko denarja bodo vložila v ta namen.
Sam pa menim, da se podjetja in tudi same inštitucije na področju npr. javnega sektorja še vedno premalo zavedajo pomena elektronskega poslovanja. Pričakujem pa, da bo v prihodnosti tudi zaradi optimizacije stroškov vedno več podjetij šlo v to smer razvoja.
Ključne besede: Elektronsko poslovanje, elektronsko bančništvo, digitalni podpis, kriptografija, računalniški virusi, elektronsko bančništvo, varnost, računalniški kriminal.
Objavljeno v DKUM: 27.02.2012; Ogledov: 2230; Prenosov: 390
Celotno besedilo (774,79 KB)