| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Pedagoški proces bolnišnične šole in vrtca : magistrsko delo
Barbika Zupanc, 2022, magistrsko delo

Opis: Vedno več je otrok, ki potrebujejo bolnišnično obravnavo. Včasih so te bile dolgotrajne, zdaj pa so otroci v bolnišnicah hospitalizirani krajši čas. Čeprav je zdravljenje v bolnišnici kratkotrajno, so starši ob malčkih vseeno obremenjeni, pri šolskih otrocih pa zaskrbljeni, zato sta vzgojiteljica in učiteljica v bolnišnici nujno potrebni del multidisciplinarnega tima. Vsebina zaključnega dela se v teoretičnem delu nanaša predvsem na samo pripravo otroka na hospitalizacijo in na kaj vse moramo biti pozorni, ko je otrok v bolnišnici. V empiričnem delu magistrske naloge pa smo preko spletnih anketnih vprašalnikov pridobili odgovore staršev oziroma skrbnikov o samem poznavanju bolnišnične šole in vrtca, njihov pogled na pedagoški proces dela vzgojiteljic in učiteljic ter pozitivne izkušnje, pomanjkljivosti in morebitne predloge, ki bi jih uvedli v samo delovanje bolnišnične šole in vrtca. Zanimal nas je tudi osebni vpogled v pedagoško delo v bolnišnici, kar pa smo pridobili z intervjujem vzgojiteljice in učiteljice, ki sta zaposleni na otroškem oddelku v eni izmed bolnišnic. Z anonimnimi spletnimi vprašalniki smo ugotovili, da bolnišnični vrtec zelo prispeva k varstvu otrok, šolski otroci pa v bolnišnični šoli kljub bolezni z učno snovjo niso v zaostanku. Kljub temu pa je po mnenju staršev nujno treba zaposliti kakšnega strokovnega delavca več, saj se en vzgojitelj in en učitelj ravno zaradi individualnosti dela ter krajše hospitalizacije težko posvetita vsem hospitaliziranim otrokom hkrati.
Ključne besede: bolnišnična šola, bolnišnični vrtec, individualizacija, pedagoško delo, otroci
Objavljeno v DKUM: 26.01.2023; Ogledov: 632; Prenosov: 87
.pdf Celotno besedilo (2,14 MB)

2.
SERIJA SLIKANIC LUCY COUSINS O MIŠKI MINKI
Barbika Zupanc, 2016, diplomsko delo

Opis: Vsebina diplomskega dela se nanaša na zbirko slikanic Lucy Cousins o miški Minki. Cilj diplomskega dela je predstavitev zbirke slikanic o miški Minki in kako spodbujati branje v vrtcu ter razvijati otrokovo veselje in zanimanje po samostojnem prebiranju slikanic. Diplomsko delo je sestavljeno iz teoretičnega dela, v katerem je zapisana definicija slikanice, vloga vzgojiteljev in staršev pri prebiranju pravljic/slikanic ter kratek življenjepis avtorice Lucy Cousins. V praktičnem delu diplomskega dela so zapisane analize posameznih slikanic glede na besedilo in ilustracije. Te slikanice so: Minka pozna barve, Minka v avtobusu, Lahko noč, Minka, Minka peče piškote, Vse najboljše Minka, Minka gre na zabavo v maskah, Minka na kmetiji, Minka v kopalnici in Minka se kopa. Sledi analiza devetih slikanic, ki so bile predstavljene otrokom, in zabeležen je njihov odziv. Zapisali pa smo tudi analizo risanke, ki smo jo gledali v vrtcu.
Ključne besede: – serija slikanic o miški Minki, – Lucy Cousins, – predšolska vzgoja, – spodbujanje branja v vrtcu, – spoznavanje različnih tematik.
Objavljeno v DKUM: 28.09.2016; Ogledov: 2989; Prenosov: 297
.pdf Celotno besedilo (2,38 MB)

Iskanje izvedeno v 0.07 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici