| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 4 / 4
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Upravljanje raznolikosti v podjetju X
Sara Jurhar, 2024, magistrsko delo

Opis: To magistrsko delo raziskuje različne metode in pristope, ki jih uporabljajo organizacije za učinkovito upravljanje raznolikosti in spodbujanje vključenosti na delovnem mestu. Z razvijajočim se globalnim poslovnim okoljem so organizacije prepoznale pomen izkoriščanja potenciala raznolike delovne sile za pridobitev konkurenčne prednosti. Izkazalo se je, da je doseganje resnično vključujočega in pravičnega okolja precej zahtevno. Cilj te naloge je zato proučiti metode, ki jih organizacije uporabljajo za reševanje vprašanj, povezanih z raznolikostjo, in opredeliti najučinkovitejše načine za upravljanje raznolikosti. Magistrsko delo na podlagi celovitega pregleda literature analizira teoretične okvire, konceptualne modele in praktična orodja, ki se uporabljajo pri upravljanju raznolikosti. Poleg tega prikazuje tudi morebitne ovire, ki zavirajo prizadevanja za upravljanje raznolikosti, vključno s pristranskostjo, stereotipi, odporom do sprememb in komunikacijskimi izzivi. Z raziskovanjem teh izzivov želimo v magistrskem delu zagotoviti priporočila in predloge za organizacije, ki želijo spodbujati vključujočo delovno okolje. Namen tega dela je s kvalitativnim pristopom zbrati vpoglede zaposlenih, ki delajo na področju upravljanja raznolikosti, da bi spoznali različne pobude za upravljanje raznolikosti v podjetju. Ugotovitve te raziskave prispevajo k obstoječi literaturi o upravljanju raznolikosti in zagotavljajo praktične vpoglede za organizacije, ki želijo izboljšati svoje strategije upravljanja raznolikosti. Organizacije lahko z razumevanjem najučinkovitejših metod upravljanja raznolikosti ustvarijo okolje, kjer se vsi zaposleni počutijo cenjene, spoštovane in vključene, kar zagotavlja osnovo za inovativnost, ustvarjalnost in trajnostno rast.
Ključne besede: raznolikost zaposlenih, upravljanje raznolikosti, vključenost, programi upravljanja raznolikosti, izzivi upravljanja raznolikosti.
Objavljeno v DKUM: 22.04.2024; Ogledov: 188; Prenosov: 58
.pdf Celotno besedilo (1,43 MB)

2.
Dejavniki gospodarske rasti držav v globalni ekonomiji in v reguliranem finančnem okoju
Ana Jurhar, 2023, diplomsko delo

Opis: Tema diplomskega dela je analiza vloge finančne regulacije v gospodarski rasti s primeri do sedaj napisanih raziskav. Prav tako je cilj določiti vlogo in pomen bank, zavarovalnic ter borznega sektorja na gospodarsko rast. Na primerih petih držav z visoko reguliranim in petih držav z nizko reguliranim finančnim okoljem se raziskava osredotoča na vpliv finančne regulacije na stabilnost finančnega sektorja in rast bruto domačega proizvoda. Rezultati kažejo kompleksen odnos med regulacijo in gospodarsko rastjo, pri čemer visoka regulacija prispeva k stabilnosti, medtem ko nizka regulacija lahko pritegne investitorje, vendar prinaša tudi tveganja za nestabilnost.
Ključne besede: dejavniki gospodarske rasti, finančna regulacija, banke, zavarovalnice, borzni sektor, bruto domači proizvod.
Objavljeno v DKUM: 10.11.2023; Ogledov: 417; Prenosov: 82
.pdf Celotno besedilo (2,04 MB)

3.
Napovedovanje hidravličnih prehodnih pojavov v Francisovi turbini : diplomsko delo
Jernej Jurhar, 2019, diplomsko delo

Opis: Hidravlični prehodni pojav je vsaka sprememba stacionarnega stanja v hidravličnem pretočnem sistemu. V hidroelektrarnah so vzrok hidravličnih prehodnih pojavov obratovalni manevri turbine. S simulacijskim programom SIMSEN smo simulirali trenutno razbremenitev in hitro zaustavitev Francisove turbine za dva primera hidroelektrarn. Rezultati so pokazali, da pride v pretočnem sistemu hidroelektrarne do vodnega udara. Vodni udar je hidravlični prehodni pojav, pri katerem pride do tlačnih pulzacij, ki lahko ogrozijo varnost celotnega sistema. V hidroelektrarnah vodni udar blažimo s podaljševanjem časa zapiranja vodilnika in z ventilom za vzporedni izpust vode. Rezultate programa SIMSEN smo primerjali z rezultati programa WCF. Rezultati obeh programov se dovolj dobro ujemajo, da lahko zaključimo, da je program SIMSEN primeren za napovedovanje hidravličnih prehodnih pojavov v hidroelektrarnah. 
Ključne besede: prehodni pojavi, vodni udar, Francisova turbina, hidroelektrarna, simulacijski program
Objavljeno v DKUM: 17.09.2019; Ogledov: 1464; Prenosov: 119
.pdf Celotno besedilo (2,69 MB)

4.
Iskanje izvedeno v 0.1 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici