| | SLO | ENG | Piškotki in zasebnost

Večja pisava | Manjša pisava

Iskanje po katalogu digitalne knjižnice Pomoč

Iskalni niz: išči po
išči po
išči po
išči po
* po starem in bolonjskem študiju

Opcije:
  Ponastavi


1 - 2 / 2
Na začetekNa prejšnjo stran1Na naslednjo stranNa konec
1.
Razvoj predloge spletne strani
Žan Vodnjov, 2017, diplomsko delo/naloga

Opis: V okviru diplomske naloge sem raziskoval razvoj izdelave spletnega mesta, ki lahko konkurira na današnjem digitalnem trgu. Osredotočil sem se na celoten proces izdelave sodobnega spletišča. Izbral sem ustrezen CMS sistem, na katerem bo tekla končna rešitev. V celotnem procesu sem izdelal lastno predlogo spletne strani, ki tako programersko, kot grafično ustreza zahtevam sodobnega digitalnega trga. Spletna rešitev bo v nadaljevanju razvoja implementirana v vsakdanjo produkcijsko rabo, z zakupom domene in gostovanja ter s selitvijo na svetovni splet. Končna rešitev je prijazna tako namiznim, kot tudi mobilnim napravam. Produkt pomaga zagonu konkretnega podjetja iz prakse, ki je trenutno še v fazi razvoja. Ravno zaradi tega menim, da je nova spletna stran več kot dobrodošla, saj že pripomore k razvoju novega podjetja.
Ključne besede: spletna stran, predloga spletne strani, wordpress, sistem za upravljanje vsebin, bootstrap
Objavljeno v DKUM: 01.09.2017; Ogledov: 1188; Prenosov: 84
.pdf Celotno besedilo (2,06 MB)

2.
Aktivnosti in terapija s pomočjo živali - vpliv živali na počutje starejših ljudi
Dajana Vodnjov, 2013, diplomsko delo

Opis: Diplomsko delo je usmerjeno v obravnavo aktivnosti in terapije s pomočjo živali ter proučevanje vpliva živali na počutje starejših ljudi. Predstavljen je problem osamljenosti starejših ljudi in pomen pozitivnih vplivov živali na starejše ljudi. V tem kontekstu je središčnega pomena spoznati oziroma ugotoviti spremembe in potrebe v starosti, predstaviti in analizirati aktivnosti in terapijo z živalmi in primerjati njuno razširjenost ter uporabnost v Sloveniji in po svetu. Pri pisanju diplomskega dela smo uporabili deskriptivno metodo dela s študijem strokovne literature. Pridobljeni podatki so bili sistematizirani, analizirani in vključeni v diplomsko delo. Pregled literature je pokazal, da je osamljenost v starosti ena najpogostejših emocij, vzroki zanjo so družbena izolacija in diskriminacija starejših, umikanje starejših iz družbenega življenja, tudi določene telesne motnje. S starostjo se, poleg fizioloških sprememb, pojavijo tudi spremembe v psiholoških značilnostih in čustvovanju. Za premagovanje osamljenosti je zelo primerno druženje z živalmi in skrb zanje. Živali so konstante, ki v hitro spreminjajočem se življenju, ljudem krajšajo čas, jih nasmejijo, jim dajejo občutek varnosti. Bistvenega pomena je dotik živali, ki opogumlja in osrečuje. Živali pomagajo premagovati družbeno izoliranost in vzpodbujajo socialne stike, prinašajo lahkotnost, ljubeznivost in dajejo občutek neogroženosti. Aktivnosti in terapija s pomočjo živali sta odlični komplementarni metodi dela, ki sta uporabni v vseh okoljih, še posebej v institucionalnih oblikah pomoči. Pod aktivnosti oziroma terapijo s pomočjo živali se razumejo vsa dejanja, pri katerih se z načrtno uporabo živali doseže pozitivne odzive pri uporabniku. Terapija in aktivnosti s pomočjo živali sta v Sloveniji prisotni, vendar v manjšem obsegu kot v tujini. V nekaterih evropskih državah, kot so Avstrija, Italija in Anglija, je terapija s pomočjo živali vključena v zdravstveni sistem. Živali lahko v starosti polepšajo življenje in pomagajo lajšati težave, s katerimi se starejši človek sooča. Živalske moči, ljubezni, energije in drugih pozitivnih lastnosti, bi se morali bolj zavedati in jih koristiti.
Ključne besede: staranje, starostnik, osamljenost, aktivnost s pomočjo živali, terapija s pomočjo živali, terapevtske živali
Objavljeno v DKUM: 09.05.2013; Ogledov: 3717; Prenosov: 626
.pdf Celotno besedilo (330,66 KB)

Iskanje izvedeno v 2.6 sek.
Na vrh
Logotipi partnerjev Univerza v Mariboru Univerza v Ljubljani Univerza na Primorskem Univerza v Novi Gorici