| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 10 / 13
First pagePrevious page12Next pageLast page
1.
Razvoj varnostnega sistema v okolju IoT
Milan Mitrović, 2018, undergraduate thesis

Abstract: V diplomski nalogi najprej obravnavamo rešitve varnostnih sistemov, kot jih dandanes že poznamo v IoT okoljih. V nadaljevanju nato predlagamo zasnovo sistema varovanja na Seeduino Stakler platformi. V drugem delu naloge pa nato podrobno predstavljamo razvoj varnostnega sistema za IoT okolje na osnovi Seeduino Stakler platforme. Pri razvoju smo uporabili tudi programski paket Altium Designer za razvoj elektronske platforme. Za razvoj programske opreme smo uporabili Arduino Software IDE. Jedro naloge predstavlja realizacija sistema varovanja in razvoj pripadajoče programske kode. V zaključku povzamemo opravljeno delo, predstavimo rezultate meritev in testiranj, ter podamo tudi predloge za nadgradnjo sistema.
Keywords: IoT, inteligentno okolje, sistem varovanja, Seeduino Stalker platforma, XBee modul, ZigBee komunikacija
Published in DKUM: 08.11.2018; Views: 1101; Downloads: 126
.pdf Full text (4,64 MB)

2.
Izdelava aplikacij Interneta stvari s pomočjo infrastrukture IBM Bluemix
Damjan Novarlić, 2017, undergraduate thesis

Abstract: Internet stvari je eno od najhitreje razvijajočih se področij računalništva. V diplomskem delu smo najprej opisali komponente in komunikacijske protokole, ki omogočajo gradnjo sistemov, vključenih v Internet stvari. Zatem smo predstavili IBM-ovo oblačno storitev IBM Bluemix, ki smo jo uporabili pri izdelavi aplikacije, ki preko mobilnega telefona pošilja podatke o temperaturah okolja v oblak.
Keywords: internet stvari, IBM, Bluemix, bluetooth, zigbee, wifi, varnost, IoT, senzorji, aktuatorji
Published in DKUM: 26.10.2017; Views: 1891; Downloads: 126
.pdf Full text (1,75 MB)

3.
BREZŽIČNA TEHNOLOGIJA ZIGBEE V AVTOMATIZACIJI
Uroš Derstvenšek, 2016, undergraduate thesis

Abstract: V diplomski nalogi je predstavljena uporaba brezžične tehnologije ZigBee v kombinaciji z elektronskim plinskim števcem. Naloga je razdeljena na štiri dele. Prvi del opisuje arhitekturo sodobnega sistema za zajemanje, komunikacijo in posredovanje podatkov gospodinjskih energetskih priključkov. V drugem delu je splošno predstavljena merilna oprema, princip merjenja pretoka plina in brezžična tehnologija ZigBee. V tretjem delu sledi opis integracije brezžične tehnologije ZigBee v pametni plinski števec. V zadnjem delu naloge pa so nanizani še praktični rezultati.
Keywords: brezžična komunikacija, zigbee, avtomatizacija, pametno upravljanje z energijo
Published in DKUM: 13.09.2016; Views: 1576; Downloads: 119
.pdf Full text (1,97 MB)

4.
RAZVOJ INTELIGENTNEGA OKOLJA NA PLATFORMI RASPBERRY_PI
Andrej Sojč, 2014, master's thesis

Abstract: V magistrskem delu predstavljamo razvoj sistema za inteligentna okolja na osnovi razvojne platforme Raspberry_Pi in pripadajočo programsko opremo za pametni dom. Jedro dela predstavlja razvoj sistema na omenjeni platformi, ki podpira komunikacijo prek komunikacijskih tehnologij Wi-Fi, ZigBee in Z-Wawe. Sistem omogoča celovito in fleksibilno upravljanje vseh naprav v pametnem domu. ARM-platforma Raspberry_Pi tako omogoča učinkovito krmiljenje naprav v domačem okolju. Sistem je praktično neodvisen od obstoječe infrastrukture in omogoča vse od varčevanja z energijo do izboljšanja kakovosti bivanja.
Keywords: inteligentno okolje, Arduino, Rasbian, Raspberry_Pi, Z-Wave, ZigBee, Linux.
Published in DKUM: 06.11.2015; Views: 1902; Downloads: 171
.pdf Full text (1,63 MB)

5.
BREZŽIČNO SENZORSKO OMREŽJE MiWi
Sebastjan Kolenc, 2014, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu smo na kratko opisali brezžični protokol MiWi, kateri izhaja iz protokola ZigBee (IEEE 802.15.4). ZigBee je bil v osnovi zamišljen kot WPAN odprt standard za radijsko omrežje, ki bi bil alternativa za ostala brezžična omrežja Bluetooth in Wireless. Protokol je primeren za uporabo v brezžičnih senzorskih omrežjih, primernih za industrijsko okolje. Gre preprosto zato, da imamo neko množico elementov (gradniki ZigBee omrežja oz. senzorska vozlišča) omrežja, povezanih med seboj tako, da tvorijo omrežje za prenos podatkov na kratkih razdaljah 10-100m. Vendar so ti podatki količinsko zelo majhni. Prednost takega omrežja je v tem, da se podatki pošiljajo v majhnih paketih (količinsko omejeni), hkrati pa so gradniki omrežja aktivni samo takrat, ko pride do prenosa podatkov (paketov). Takrat kadar ni prenosa podatkov se gradnik (njegov radijski del) izklopi in s tem privarčuje pri energiji. To pomeni, da so takšni gradniki omrežja primerni za aplikacije v težko dostopnih območjih (industrijska okolja), ker ne potrebujejo vzdrževanja in bi bila zamenjava vira energije (baterija) za njihovo delovanje možna z velikimi napori in stroški. Ker je po določenem obdobju uporabe ZigBee protokola, združenje ZigBee Aliance ta protokol postopoma nadgrajevalo, je postal zelo kompleksen. Zato se je porodila ideja, kako napraviti omrežje, ki temelji na ZigBee protokolu in je bolj prijazno do uporabnika. Tako je nastal protokol MiWi, ki je opisan v diplomski nalogi. V diplomski nalogi, je v praktičnem delu predstavljeno, kako postaviti enostavno “peer-to-peer“ brezžično senzorsko povezavo v brezžičnem senzorskem omrežju z uporabo protokola MiWi ter praktični primer pošiljanja podatkovnega paketa določene dolžine in vsebine preko omrežja.
Keywords: Brezžično senzorsko omrežje, WPAN, ZigBee, MiWi, standard IEEE 802.15.4, ZigBee Alliance, industrijsko okolje
Published in DKUM: 27.05.2014; Views: 2559; Downloads: 164
.pdf Full text (4,01 MB)

6.
NIZKOCENOVNI PASIVNI SLEDILNI SISTEM ZA VOZILA
Sašo Kokorič, 2014, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu smo predstavili zasnovo nizkocenovnega pasivnega sledilnega sistema za vozila, ki med vožnjo pridobiva GPS-podatke in jih ob prihodu na domačo lokacijo odda prek brezplačne brezžične podatkovne povezave. Tak sledilni sistem ima mnogo nižje obratovalne stroške od splošno razširjenih sistemov, kjer se prenos podatkov opravi prek povezave GPRS. Za zasnovani sledilni sistem smo postavili marketinški splet, orodje za učinkovit nastop izdelka na trgu.
Keywords: GPS, ZigBee, sledenje vozil, marketinški splet, Cortex-M0
Published in DKUM: 25.02.2014; Views: 2086; Downloads: 160
.pdf Full text (3,47 MB)

7.
NADZOR STROJEV Z BREZŽIČNIMI MODULI ZIGBEE
Peter Janžič, 2013, undergraduate thesis

Abstract: V diplomski nalogi je predstavljen nadzor strojev z brezžičnimi moduli, ki avtomatsko shranjuje podatke stanja določenega stroja na znano podatkovno lokacijo. Za projekt nadzora strojev smo se odločili zato, da lahko natančneje oziroma zanesljivejše predvidevamo, koliko bo le-ta imel izkoristka. Za vse polizdelke se čas izdelave lahko natančno določi, čas motenj pa je odvisen od različnih faktorjev, ki pa lahko trajajo zelo različno dolgo. V naslednjih poglavjih so natančneje opisana programska in strojna orodja za izvedbo nadzora.
Keywords: nadzor uporabe in delovanja strojev, ZigBee, XBee, adapter, modul, brezžična omrežja, Digi ESP, standard IEEE 802.15.4, omrežne topologije, prehod ConnectPort X4, strežnik
Published in DKUM: 17.01.2014; Views: 1955; Downloads: 186
.pdf Full text (6,76 MB)

8.
RAZVOJ INTELIGENTNEGA OKOLJA ZA PAMETNI DOM NA PLATFORMI ARM
Simon Pogorevc, 2013, undergraduate thesis

Abstract: Magistrska naloga najprej poda pregled sistemov za inteligentni dom, kot jih dandanes že poznamo. V nadaljevanju podajamo zasnovo inteligentnega okolja za pametni dom na ARM platformi. Sledi še razvoj sistema inteligentnega okolja na strojni platformi z ARM procesorjem. Za platformo smo izbrali procesor LPC1768 in razvili vse potrebne vhodno-izhodne module. Pri razvoju smo uporabili programski paket Altium Designer za načrtovanje strojne platforme in tudi za samo načrtovanje vezja. Za razvoj programske opreme na ARM procesorju pa smo uporabili Keil uVision4. Jedro naloge tako predstavlja zasnova in tudi implementacija sistema za upravljanje naprav v inteligentnih okoljih. V zaključku še povzamemo opravljeno delo, komentiramo rezultate, ter podamo tudi predloge za nadgradnjo sistema.
Keywords: inteligentno okolje, pametni dom, ARM platforma, XBee modul, ZigBee tehnologija
Published in DKUM: 14.11.2013; Views: 1879; Downloads: 203
.pdf Full text (4,99 MB)

9.
AVTOMATSKO ZAJEMANJE IN POŠILJANJE PODATKOV PREKO ZIGBEE OMREŽJA
Boštjan Kupljen, 2011, undergraduate thesis

Abstract: Diplomsko delo podaja postopek za vzpostavitev povezave in vozlišč, zajemanje podatkov vlažnosti in temperature z analogno-digitalnim pretvornikom ter brezžično pošiljanje in sprejemanje podatkov s pomočjo dveh MRF24J40MA radijskih oddajnih modulov do centralnega vozlišča. Opisani so tudi strojna in programska oprema (Senzor TRIME-PICO64, SPI vmesnik, analogno-digitalni pretvornik, Cortex M3) ter ZigBee omrežje, ki se uporablja predvsem v industrijski in hišni avtomatizaciji.
Keywords: ZigBee omrežje, Keil MCB1700, Cortex M3.
Published in DKUM: 23.12.2011; Views: 2565; Downloads: 238
.pdf Full text (3,18 MB)

10.
INTELIGENTNO POVEZOVANJE GOSPODINJSKIH APARATOV ZA ZMANJŠEVANJE STROŠKOV OBRATOVANJA
David Janota, 2011, bachelor thesis/paper

Abstract: Živimo v času, kjer nas na vsakem koraku spremljajo okoljevarstvene omejitve in opozorila za zmanjšanje porabe električne energije tako v industriji kot tudi v gospodinjstvih. Današnja tehnologija nam omogoča, da na različne načine pripomoremo k zmanjšanju porabe električne energije in tako neposredno pripomoremo k zmanjšanju emisij toplogrednih plinov. V diplomski nalogi je predstavljeno električno omrežje prihodnosti Smart Grid, katerega glavna značilnost je pridobivanje energije iz obnovljivih virov in v okviru te tehnologije smo za podjetje Gorenje d.d. tudi izdelali komunikacijski modul, ki omogoča dostop in komunikacijo z gospodinjskimi aparati preko brezžičnega mobilnega omrežja. Predstavljeno je podjetje E.ON in rešitve, ki jih ponujajo za zmanjšanje porabe energije. V okviru ekonomskega dela je bil predstavljen marketinški načrt za trženje izdelka, ki smo ga naredili in storitve obenem.
Keywords: ZigBee, GSM, GPRS, mikrokrmilnik LPC1768, Smart Grid, marketinški načrt, nov izdelek
Published in DKUM: 14.09.2011; Views: 2404; Downloads: 229
.pdf Full text (2,32 MB)

Search done in 0.3 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica