| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 10 / 149
First pagePrevious page12345678910Next pageLast page
1.
Primerjalna analiza uspešnosti javnih lekarniških zavodov v Sloveniji pred in po epidemiji covid-19
Sanja Kladnik, 2024, master's thesis

Abstract: Merjenje uspešnosti je pomembno pri ugotavljanju delovanja podjetja. V magistrskem delu se osredotočimo na primerjavo vseh javnih lekarniških zavodov v Republiki Sloveniji pred in po epidemiji COVID-19. Predstavimo delovanje javnih zavodov na splošno in natančneje javnih lekarniških zavodov. Podrobneje opredelimo značilnosti njihovega delovanja, pravno ureditev, nadzor in financiranje. V teoretičnem delu opišemo institucionalni okvir računovodskega poročanja, kjer predstavimo pravne podlage in računovodsko poročanje. Pregledamo finančnoračunovodske kazalnike, ki so namenjeni presoji uspešnosti poslovanja. Sledi empirična analiza, kjer primerjamo uspešnost javnih lekarniških zavodov v obdobjih 2017–2019, pred epidemijo, ter 2020–2021, po epidemiji. Osredotočimo se na kazalnike, ki jih opredeljujejo slovenski in tuji avtorji ter PSR 8, ki se opira na SRS. S pregledom tujih raziskav primerjamo rezultate naše analize. Ugotovimo, da letna poročila razkrivajo dovolj podatkov za izračun finančnoračunovodskih kazalnikov. Kljub nestabilnim razmeram, v našem primeru epidemije COVID-19, so javni lekarniški zavodi poslovali bolj uspešno glede na preteklo obdobje pred epidemijo.
Keywords: Analiza uspešnosti, javni lekarniški zavodi, finančno računovodski kazalniki, epidemija COVID-19.
Published in DKUM: 18.06.2024; Views: 175; Downloads: 41
.pdf Full text (15,21 MB)

2.
Sodelovanje zaporov in socialnih ustanov
Jure Škrbec, 2005, published scientific conference contribution

Keywords: zapori, kazenski zavodi, centri za socialno delo, socialne ustanove
Published in DKUM: 21.03.2024; Views: 174; Downloads: 6
.pdf Full text (256,88 KB)

3.
Reševanje konfliktnih situacij brez uporabe prisilnih sredstev v Zavodu za prestajanje kazni zapora Dob v letu 2004
Zoran Remic, 2005, published professional conference contribution

Keywords: zapori, kazenski zavodi, zaporniki, obsojenci, pazniki, prisilna sredstva, konflikti
Published in DKUM: 21.03.2024; Views: 184; Downloads: 12
.pdf Full text (179,37 KB)

4.
Uporaba prisilnih sredstev v očeh zaprtih oseb
Tomaž Bračko, 2005, published scientific conference contribution

Keywords: zapori, kazenski zavodi, zaporniki, pazniki, prisilna sredstva
Published in DKUM: 21.03.2024; Views: 204; Downloads: 15
.pdf Full text (244,35 KB)

5.
Droge v kazenskih zavodih
Emanuel Banutai, 2005, published professional conference contribution

Keywords: zapori, kazenski zavodi, zaporniki, droge, zasvojenost
Published in DKUM: 19.03.2024; Views: 180; Downloads: 8
.pdf Full text (195,04 KB)

6.
Problematika resocializacije obsojenih oseb
Damijana Žišt, 2002, published professional conference contribution

Keywords: resocializacija, penologija, obsojenci, rehabilitacija, kazenski zavodi, prevzgoja, Slovenija
Published in DKUM: 11.03.2024; Views: 235; Downloads: 61
.pdf Full text (240,71 KB)

7.
EM-KA-CE : 30 let javnega zavoda Mladinski kulturni center Maribor
2023, catalogue

Abstract: Javni zavod Mladinski kulturni center Maribor, znan tudi pod kratico MKC (em-ka-ce), predstavlja nepogrešljiv del zgodovine odraščanja več generacij mladih v Mariboru. Njegove korenine segajo v šestdeseta prejšnjega stoletja, ko je začel delovati Klub mladih na Orožnovi 2, v naslednjih dveh desetletjih so se v njem odvijale številne dejavnosti za mladino. Leta 1988 se je Klub mladih preimenoval v Klub MKC, leta 1993 pa je bil uradno ustanovljen javni zavod MKC Maribor. Pričujoča publikacija na kratek in pregleden način ob slikovnem materialu podaja bogato zgodovino tega javnega zavoda na področju mladinske kulture in politike. Ob predstavitvi raznolikih programov in projektov, ki obsegajo glasbeno, literarno ter multidisciplinarno umetniško ustvarjanje, galerijske in festivalske dejavnosti, podporo marginalnim družbenim skupinam in mladinski turizem, v njej najdemo še zgodovinske dokumente in medijske odmeve, vezane na delovanje zavoda, ter predstavitev založniške produkcije zavoda. Vse to priča o izjemno pomembni vlogi te institucije pri aktivnemu vključevanju mladih v mestno kulturno in druž­beno življenje.
Keywords: Mladinski kulturni center Maribor, zgodovinski pregled, kulturna zgodovina, mladinska kultura, mladinska politika, javni zavodi, Maribor, jubilej, razstavni katalog
Published in DKUM: 21.12.2023; Views: 492; Downloads: 67
.pdf Full text (50,50 MB)
This document has many files! More...

8.
Sledilnik okužb Sars-Cov-2 v vzgoji in izobraževanju : diplomsko delo
Peter Ambrožič, 2022, undergraduate thesis

Abstract: V sklopu diplomske naloge smo izdelali lasten sledilnik okužb s covidom-19, ki se osredotoča na prikaz okužb in sumov na okužbe znotraj izobraževalnih zavodov. Podatke, namenjene izdelavi diplomskega dela, smo pridobili na spletnem portalu OPSI in jih dopolnili s pomočjo pristopa web scraping. Implementiran sledilnik je izdelan z orodji Microsoft in zajema proces ETL, definiranje storitev REST in izdelavo debelega odjemalca kot namizne aplikacije WPF. Interaktivna predstavitev rezultatov v obliki tabel in grafov omogoča personalizacijo prikaza ter boljšo uporabniško izkušnjo.
Keywords: covid-19, epidemija, izobraževalni zavodi, sledilnik, aplikacija
Published in DKUM: 12.04.2022; Views: 1388; Downloads: 90
.pdf Full text (2,97 MB)

9.
Dejavniki zaviranja in spodbujanja korupcije v slovenskih bolnišnicah
Sandi Peršuh, 2021, master's thesis

Abstract: Korupcija je pereč problem današnje družbe in boj proti njej dobiva v družbi vse večji pomen. Ko govorimo o korupciji v zdravstvu, lahko le-ta prinaša slabšo in nepravočasno obravnavo pacienta, kar pa ima lahko usodne posledice. V uvodnem delu naloge smo predstavili, kaj je korupcija, kako jo merimo, katere tipe korupcije poznamo in kakšne posledice prinaša. Potem smo se osredotočili na dejavnike spodbujanja in zaviranja korupcije, jih predstavili in pojasnili, kako vplivajo na korupcijo. V nadaljevanju smo predstavili zdravstvene zavode in z regresijsko analizo ugotovili, da so javni izdatki za zdravstveno varstvo in število točk na indeksu korupcije v Sloveniji zmerno negativno povezana. Tako sklepamo, da višji izdatki ne prinašajo boljšega rezultata na lestvici indeksa korupcije. Pri preverbi z regresijsko analizo vseh članic Evropske unije za leto 2018 smo ugotovili zmerno pozitivno povezavo. Nato smo predstavili še vlogo računovodje v korupciji v zdravstvu. V zadnjem delu naloge smo analizirali dobljene rezultate ankete in tako prišli do zanimivih rezultatov. Tako so čakalne vrste, politična kadrovanja, javna naročila, zunanji viri financiranja, prepletanje javnega in zasebnega zdravstva in zunanje sponzoriranje izobraževanj, dejavniki, ki najbolj spodbujajo korupcijo v slovenskih bolnišnicah. Na drugi strani žvižgači, objave v medijih, etični kodeksi, interni pravilniki v bolnišnicah in objave mnenj Komisije za preprečevanje korupcije najbolj zavirajo korupcijo. Zlasti so za korupcijo v slovenskih bolnišnicah odgovorni in vpleteni politiki industrija (farmacevtska) in vodstvo bolnišnic, najmanj pa pacienti, medtem ko so računovodje nekje na sredini. Glede na dobljene rezultate sklepamo, da spol in starost ne vplivata na stopnjo korupcijo, saj smo z analizo potrdili, da ni statističnih razlik med spoloma in starostnimi skupinami.
Keywords: korupcija, dejavniki korupcije, zdravstveni zavodi, bolnišnice, računovodja.
Published in DKUM: 28.02.2022; Views: 834; Downloads: 78
.pdf Full text (4,24 MB)

10.
Organizacija urgentnih zdravstvenih dejavnosti zdravstva v primeru terorističnega napada na zdravstveni zavod : magistrsko delo
Tilen Traven, 2021, master's thesis

Abstract: V magistrskem delu bomo predstavili različne varnostne institucije, katerih naloga je zagotavljanje varnosti. Prav tako bomo opisali, kakšni bi morali biti varnostni načrti javno zdravstvenih zavodov v primeru, če bi nekdo nad njimi izvedel kibernetski ali klasični teroristični napad. Predstavili bomo različne vrste znanstvenih teorij s področja terorizma ter temeljne mednarodne pogodbe in sporazume, ki se nanašajo na to področje. Kot podlago za načrt, kako bi se morali slovenski varnostni organi odzvati v primeru terorističnega napada, bomo uporabili kibernetski napad iz leta 2007, ko je bila Estonija žrtev kibernetskega terorizma, ki je državo vrnil v 19. stoletje. Sočasno bomo opisali, kako bi teroristični napad vplival na izvajanje urgentnih zdravstvenih dejavnosti največje slovenske bolnišnice, Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana. Ugotavljali bomo, ali je Republika Slovenija zmožna vzpostaviti nadomestne prostore bolnišnice v primeru klasičnega terorističnega napada. Pri tem si bomo pomagali z analizo dveh primerov klasičnega terorističnega napada, in sicer teroristični napad v Oklahomi leta 1995 in teroristični napad iz leta 1995 na Japonskem. Prav tako bomo opisali vzorčni primer vojaške akcije na civilno infrastrukturo, ki se je zgodil v bolnišnici v Budyonnovsku v Rusiji. Opisali bomo tudi vlogo policije, civilne zaščite in drugih pristojnih služb pri terorističnem napadu na UKCL.
Keywords: nacionalnovarnostni sistem, kritična infrastruktura, javni zdravstveni zavodi, Univerzitetni klinični center Ljubljana, zaščitni varnostni ukrepi, korporativna varnost, terorizem, teroristični napadi, magistrska dela
Published in DKUM: 20.12.2021; Views: 1024; Downloads: 148
.pdf Full text (604,56 KB)

Search done in 0.09 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica