| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 10 / 53
First pagePrevious page123456Next pageLast page
1.
Razvoj sistema za nadzor parametrov baterije v dirkalniku formule študent
Luka Rušnik, 2024, undergraduate thesis

Abstract: Diplomsko delo se osredotoča na razvoj sistema za nadzor baterijskega sklopa v električnem dirkalniku Formule Študent. Cilj je ustvariti aplikacijo, ki bo preko CAN vodila spremljala parametre baterije, kot so napetost in temperatura, ter podatke prikazovala v grafičnem vmesniku. Ta sistem bo omogočil nadzor med polnjenjem baterije in zagotovil skladnost z varnostnimi standardi tekmovanja. Pri izdelavi je bilo pomembno upoštevati omejena sredstva ekipe, kar zahteva racionalno izbiro strojne in programske opreme.
Keywords: Formula Študent, CAN vodilo, Python, parameterm, baterija
Published in DKUM: 07.10.2024; Views: 0; Downloads: 7
.pdf Full text (1,22 MB)

2.
Razvoj programske opreme za testiranje elektronskih plošč : diplomsko delo
Nejc Vute, 2022, undergraduate thesis

Abstract: Diplomsko delo opisuje razvoj programske opreme, s pomočjo agilnih metod. Opisane so agilne metode, njihove lastnosti ter prednosti in slabosti. Opiše tudi delovanje CAN vodila, njegove karakteristike in primere uporabe. Na koncu sledi implementacija programske opreme v proizvodnji del podjetja, ugotovitve in kako je programska oprema izboljšala delovanje v podjetju.
Keywords: CAN vodilo, agilne metode, C#, scrum, ekstremno programiranje
Published in DKUM: 25.08.2022; Views: 1312; Downloads: 223
.pdf Full text (2,02 MB)

3.
Analiza varnostnih tveganj pri uporabi vhodno-izhodnih naprav na vodilu uUSB : diplomsko delo
Žiga Podhostnik, 2020, undergraduate thesis

Abstract: Vhodno-izhodne naprave so vse naprave, ki komunicirajo z računalnikom. Kot že samo ime pove, so naprave zmožne pošiljati podatke na računalnik (njegov vhod) in sprejemati podatke iz računalnika (njegovega izhoda). V diplomskem delu smo preučili sestavo in delovanje univerzalnega serijskega vodila (USB), specifikacijo razreda USB namenjeno vhodno-izhodnim napravam in osnovno delovanje le-teh. Prav tako smo preverili varnostne luknje vodila USB s ciljem, da najdemo načine, kako jih najlažje zakrpati oz. se jim izogniti. V praktičnem delu smo nadgradili delovanje orodja Logitacker s svojim programom imenovanim Logitacker Keyboard Decoder.
Keywords: analiza, nevarnosti, vodilo USB, zaščita, zlonamerne naprave
Published in DKUM: 02.11.2020; Views: 803; Downloads: 58
.pdf Full text (1,23 MB)

4.
Konstruiranje motoriziranega sistema za pozicioniranje hitrih kamer : diplomsko delo
Nejc Dvoršek, 2020, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu je opisana nadgradnja Split Hopkinson Pressure Bar (SHPB) preizkuševališča z motoriziranim sistemom za pozicioniranje dveh hitrih kamer. Kameri dodata raziskavi karakteristik materialov nov vir podatkov in način analiziranja le teh. Kameri se delita na horizontalno in vertikalno. Vsaka kamera bo imela svoj motoriziran sistem, ki bo zmožen krmilja po vseh treh koordinatah v prostoru. Sistem za horizontalno kamero je že bil razvit na Czech Technical University v Pragi in ga je potrebno prilagoditi za SHPB v Mariboru. Vertikalni del je potrebno na novo skonstruirati. Oba motorizirana sistema bosta za nosilne dele uporabljala lahke aluminijast profile. Za krmilje pa bodo uporabljena kroglična vretena in okrogla vodila skupaj s pripadajočimi krogličnimi maticami in linearnimi krogličnimi ležaji. Horizontalni in vertikalni motoriziran sistem bo možno upravljati posamezno ali skupaj kot celoto.
Keywords: Split Hopkinson Pressure Bar, hitra kamera, krmilje, konstruiranje, linearno vodilo, kroglično vreteno
Published in DKUM: 24.09.2020; Views: 1086; Downloads: 81
.pdf Full text (5,92 MB)

5.
Krmiljenje pnevmatske delovne postaje z vodilom Profinet in krmilnikom Beckhoff : magistrsko delo
Aleš Krošel, 2019, master's thesis

Abstract: V magistrski nalogi je predstavljeno načrtovanje sistema vodenja pnevmatske delovne postaje s krmilnikom Beckhoff preko vodila Profinet. Opisane so prednosti in slabosti uporabe pnevmatskih sistemov. Postopek konfiguracije in snovanja programa je predstavljen s poudarkom na modularni zgradbi programa za krmilnik. Narejen je pregled podprtih programskih jezikov in izbira najustreznejšega glede na zgradbo programa. Kot krmilnik je uporabljen namizni računalnik, ki s pomočjo mrežne kartice komunicira z Beckhoff moduli in tako tvori industrijski krmilnik. Na računalniku je narejen tudi uporabniški vmesnik, ki služi kot vmesnik človek-stroj.
Keywords: programiranje, krmilnik Beckhoff, vodilo Profinet, programski jeziki
Published in DKUM: 21.11.2019; Views: 1170; Downloads: 191
.pdf Full text (3,29 MB)

6.
Zasnova avtomatiziranega manipulatorja pijač v zaprtem hladilnem prostoru
Rok Kolar, 2018, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu so zajeti problemi, s katerimi sem se srečal med razvojem, postopki iskanja rešitev, izbrana rešitev in način vrednotenja izbranih rešitev. V diplomskem delu so predstavljeni postopki testiranja in izbira materialov ter pogonskih sklopov. Prav tako je predstavljena metoda načrtovanja senzorike, ki omogoča varno, natančno in zanesljivo delovanje sistema. Iz napisanega je razviden način zasnove sistema, v katerem je veliko neznank, s katerimi se razvojni inženir srečuje med razvojem. Cilj je diplomskega dela je predstaviti probleme, s katerimi se srečuje razvojnik med projektom, pri katerem je treba upoštevati cenovno plat, varno delovanje, zanesljivost in natančnost delovanja.
Keywords: manipulator, prijemalo, avtomatizacija, zalogovnik, vstopni prostor, vodilo, senzorika.
Published in DKUM: 09.10.2018; Views: 1130; Downloads: 80
.pdf Full text (4,63 MB)

7.
KOMUNIKACIJSKA OMREŽJA V AVTOMOBILIH
Boris Ribaš, 2016, undergraduate thesis

Abstract: Diplomsko delo se osredotoča na računalniška omrežja in protokole, ki se uporabljajo v avtomobilski industriji. Posebej opišemo CAN, LIN, FlexRay in MOST vodila. Ogledamo si primere uporabe CAN vodila v osebnem vozilu Volvo XC 90, transportnem vozilu znamke Scania ter čolnu ameriške vojaške mornarice. Za komunikacijo s CAN vodilom v vozilu uporabimo tolmača ELM327 v1.5 OBD/Bluetooth, ki ga priključimo na OBDII priključek vozila. Ukaze posredujemo tolmaču preko posebej izdelane programske opreme, ki jo napišemo v programskem jeziku C#. Z izdelano programsko opremo lahko preverjamo in/ali spremljamo različne lastnosti vozila, kot so identifikacijska številka vozila, število vrtljajev motorja in prevožena razdalja.
Keywords: računalniška omrežja v vozilih, CAN vodilo, tolmač ELM327 v1.5 OBD/Bluetooth
Published in DKUM: 28.09.2016; Views: 1850; Downloads: 252
.pdf Full text (3,91 MB)

8.
PRIKAZ PROFILOV ZAPOSLENIH NA ELEKTRONSKEM PAPIRJU
Bernard Gojzdnik, 2016, undergraduate thesis

Abstract: Živimo v času, kjer je poraba energije elektronskih sklopov in naprav postala pomemben faktor. Pri zasnovi in razvoju je potrebno poiskati nek kompromis med hitrostjo delovanja naprave ter na drugi strani porabo energije za to napravo. Če se le da, je dobro zasnovati nek modularni koncept naprave, da se lahko uporablja ta ista naprava na večih področjih, ter se s tem poveča njena multifunkcionalnost. S tem pristopom si zagotovimo več financ za razvoj. Namen uporabe prikazovalnikov na principu tehnologije elektronskega papirja je predvsem zmanjšanje porabe energije pri napravah z baterijskim napajanjem in s tem podaljšanje avtonomije delovanja. Druga dobra lastnost elektronskega papirja pa je izredno dobra vidljivost in berljivost vsebine brez dodatne osvetlitve.
Keywords: elektronski papir, baterijsko napajanje, brezžična komunikacija, wifi, univerzalno serijsko vodilo, serijsko vodilo
Published in DKUM: 21.09.2016; Views: 1119; Downloads: 75
.pdf Full text (4,43 MB)

9.
UPORABA CAN-VODILA IN SIGNALA PWM ZA KONTROLO IN NADZOR POLNJENJA LITIJEVIH AKUMULATORJEV ELEKTRIČNEGA AVTOMOBILA
Jože Podbrežnik, 2016, undergraduate thesis

Abstract: V svetu se vedno več ljudi zaveda onesnaženja okolja in dajejo čedalje večji pomen cenejšim alternativnim pogonom in virom energije. Razvoj hibridnih, priključno-hibridnih ali popolnoma električnih vozil je odvisen predvsem od razvoja zmogljivejših akumulatorjev in načina nadzora polnjenja hranilnika energije. Električna vozila morajo imeti za polnjenje standardizirani električni priključek, ki omogoča hiter in predvsem varen način regeneracije porabljene električne energije, zato smo v uvodu opisali razvoj dosedanjih sistemov. Glavni namen naloge je bil skonstruirati in implementirati prototip elektronskega vezja z vgrajenim CAN krmilnikom, ki s pomočjo CAN-vodila in PWM-signala omogoča nadzor konduktivnega polnjenja litijevih akumulatorjev električnega vozila, v skladu s standardom SAE_J1772 oziroma IEC 61851-3.
Keywords: električni avto, nadzorna enota, polnjenje, praznjenje, litij-ionske baterije, regulator polnjenja, pulzno širinska modulacija, CAN-vodilo
Published in DKUM: 06.09.2016; Views: 1773; Downloads: 134
.pdf Full text (5,50 MB)

10.
SISTEMSKA INTEGRACIJA S POMOČJO INTEGRACIJSKE PLATFORME TIBCO
Alenka Lesjak, 2016, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu smo predstavili pojem sistemske integracije, kako smo k temu pristopili v našem podjetju in kako integracijam strežejo komercialni produkti podjetja TIBCO Software. Na kratko smo omenili konkurenčne produkte ter opozorili na kompleksnost okolja telco. Le-to smo predstavili tako iz izkušenj v podjetju kot tudi na podlagi smernic, ki jih opisuje organizacija TM Forum. Na praktičnem primeru smo prikazali integracijo nove storitve v že obstoječ sistem, in sicer polnjenje predplačniškega mobilnega računa preko spletnega portala za samopomoč strankam ali preko mobilnega telefona.
Keywords: sistemske integracije, integracijske platforme, storitveno vodilo (ESB), storitveno orientirana arhitektura (SOA), TIBCO
Published in DKUM: 28.07.2016; Views: 2001; Downloads: 173
.pdf Full text (3,28 MB)

Search done in 0.27 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica