| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 5 / 5
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Gradbena mehanizacija pri gradnji stanovanjskega bloka Studenški razgledi : projektna naloga
Gregor Grah, 2021, diploma project paper

Abstract: Gradbena mehanizacija predstavlja nujen pripomoček za hitro, kakovostno in cenovno ugodne tehnološke procese v gradbeništvu. Projektna naloga obravnava gradbeno mehanizacijo pri izkopu gradbene jame ter izvedbi temeljne plošče, uporabljene pri gradnji stanovanjskega bloka Studenški razgledi. Namen in cilj projektne naloge je bil spoznati se z določitvijo gradbene mehanizacije in funkcijo, ki jo ta opravlja pri omenjenih tehnoloških procesih. Določili smo potrebno vrsto in število gradbene mehanizacije pri izvedbi izkopa gradbene jame in transportu odvoznega materiala. Seznanili smo se tudi z betonarno in mešalcem ter ugotovili, kakšen je postopek transporta betona iz betonarne do mesta izvedbe. Določili smo vrsto gradbene mehanizacije za notranji transport materiala in si ogledali opremo za zgoščevanje betona. Za izkop gradbene jame in transport odvečne zemljine smo opravili kalkulacije stroškov s pomočjo povprečnih cen OZS. Posvetili smo se tudi optimizaciji celotnega gradbenega procesa, kar pomeni čim bolj kakovostne storitve z uporabo čim manj sredstev. Na optimizacijo smo gledali tako iz časovnega kot tudi iz ekonomskega vidika. V projektni nalogi smo izvedli kalkulacije gradbenih storitev, s katerimi smo uvideli, katera vrsta gradbene mehanizacije je najbolj primerna pri določenem tehnološkem procesu.
Keywords: gradbena mehanizacija, gradbena jama, temeljna plošča, betonarna, optimizacija, kalkulacije
Published in DKUM: 19.05.2021; Views: 1140; Downloads: 103
.pdf Full text (11,27 MB)

2.
ANALIZA TOPLOTNE PREHODNOSTI PLITVO TEMELJENE NEPODKLETENE PASIVNE HIŠE
Tadej Zagrušovcem, 2015, undergraduate thesis

Abstract: Diplomska naloga predstavlja analizo toplotne prehodnosti plitvih temeljev pasivne hiše. Obravnava dva tipa temeljenja, primerna za gradnjo pasivne hiše, in sicer pasovni temelj ter temeljno ploščo. V uvodnih poglavjih, je podan pojem pasivne hiše. Opisan je standard pasivne hiše in njene glavne značilnosti. Za razumevanje analize toplotne prehodnosti je predstavljena osnovna teorija o gradbeni fiziki. Poleg analize toplotne prehodnosti, kjer ugotavlja potrebno debelino toplotne izolacije, se dotakne tudi stroškov izdelave obeh načinov temeljenja s pripadajočo debelino toplotne izolacije. Diplomsko delo nam ponuja odgovor na vprašanje: katero vrsto temeljenja izbrati za gradnjo pasivne hiše?
Keywords: Pasivna hiša, pasovni temelj, temeljna plošča, toplotna prehodnost.
Published in DKUM: 09.09.2015; Views: 2057; Downloads: 243
.pdf Full text (2,23 MB)

3.
TOPLOTNE IZOLACIJE TEMELJNE PLOŠČE NIZKO ENERGIJSKE HIŠE
Rok Prigl, 2012, undergraduate thesis

Abstract: Diplomska naloga se osredotoča na tehnologijo izdelave nizkoenergijske oz. pasivne hiše v območju tal. Definira pojme kot so klasična, nizkoenergijska ter pasivna gradnja. Obravnava problem toplotnih mostov, njihovo odpravo, podrobneje pojasni postopek termovizije in zrakotesnosti. V nalogi so predstavljeni trije načini izvedbe temeljne plošče nizkoenergijske hiše in izrisani detajli (FibranXPS, Glapor penjeno steklo, Wolf trda polistirenska pena). Narejena je finančna primerjava izvedbe temeljne plošče za vsak način. Za izračune U - vrednosti posameznih gradbenih elementov je uporabljen program Passivhause Projektirungs Paket, ki služi kot osnovno orodje pri projektiranju nizkoenergijskih hiš.
Keywords: nizkoenergijska hiša, toplotni most, termovizija, zrakotesnost, toplotna izolacija, temeljna plošča
Published in DKUM: 28.09.2012; Views: 3864; Downloads: 677
.pdf Full text (3,37 MB)

4.
OPTIMIZACIJA TEMELJNE PLOŠČE
Aleš Dimec, 2009, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu smo optimizirali temeljno ploščo na realnem primeru lamele B-3 študentskega naselja ob Vojkovi cesti v Ljubljani. Najprej smo s pomočjo računalniškega programa Tower izdelali prostorski model. Izvedli smo statično analizo konstrukcije po veljavnih standardih in kasneje dobljene vplive na temeljno ploščo prenesli v program Morje, kjer smo naredili 2D model temeljne plošče. Zasnovali smo tri tipe plošč različnih višin, ki so zadoščale parametrom iz geomehanskega poročila in na podlagi rezultatov določili potrebno armaturo za različne višine betonskega prereza na določenem področju temeljne plošče. Izdelali smo diagram stroškov teh dveh materialov za tri temeljne plošče različnih višin in na podlagi dobljene funkcije skupnih stroškov smo poiskali optimalno debelino temeljne plošče.
Keywords: gradbeništvo, temeljna plošča
Published in DKUM: 21.12.2009; Views: 5056; Downloads: 991
.pdf Full text (2,35 MB)

5.
Search done in 0.16 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica