| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 2 / 2
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Trendi na področju kadrovskega managementa
2024

Abstract: Monografija predstavlja trende na različnih področjih kadrovskega managementa. Prvo poglavje se osredotoča na pregled ključnih tehnoloških trendov na področju kadrovske funkcije pri delu na daljavo. Drugo poglavje obravnava težavne pogovore na delovnem mestu in ravnanje posameznikov, ko se z njimi soočijo. V tretjem poglavju so predstavljene kompetence za obvladovanje kompleksnih kriz. Četrto poglavje obravnava tehnologijo veriženja blokov na področju kadrovskega managementa. Peto poglavje prikazuje sistematičen pregled zelenih kompetenc na področju zdravstva. Šesto poglavje nas popelje skozi zasnovo sistema ocenjevanja in nagrajevanja zaposlenih. Zadnje, sedmo poglavje, pa opozarja na pomen predporodnega izobraževanja in vpliv le-tega na kvaliteto življenja po porodu in sam razvoj posameznika.
Keywords: delo na daljavo, težavni pogovori, kompetence v krizah, veriženje blokov, zelene kompetence, delovna uspešnost, izobraževanje
Published in DKUM: 30.01.2024; Views: 402; Downloads: 99
.pdf Full text (5,31 MB)
This document has many files! More...

2.
KOMUNIKACIJA MED STARŠI IN OTROKI - TEŽAVNI POGOVORI
Katarina Fekonja, 2009, undergraduate thesis

Abstract: Komunikacija je ena izmed osnovnih sposobnosti, potrebnih za življenje, ki jo mora vsak človek razviti že v zgodnjem otroškem obdobju. Za to dobi prve možnosti, spodbude in vzore v družini. Vsaka družina ima svoje vzorce komunikacije in marsikdaj je kakšna tema povezana z različnimi tabuji. Ponekod na primer ni zaželeno nikakršno pretirano izkazovanje čustev, spet drugje ne dopustijo le nekaterih. Namen diplomskega dela je bil raziskati pomen komunikacije, kako le-ta vpliva na posameznika, kako jo izboljšati ter kako osvetliti problematiko težavnih pogovorov, to je komunikacijo o stvareh, ki pri večini zbujajo neprijetna občutja. V empiričnem delu smo želeli ugotoviti, kakšen pomen ima komunikacija v družini, ali se ji posveča dovolj časa, kdo je po mnenju staršev primarni vir informacij otroku ter kako se starši lotijo tem, o katerih se jim je težko pogovarjati. Odgovore smo pridobili z anketnim vprašalnikom. Spoznali smo, da bi starši morali poskrbeti, da se v družini vzpostavi dovolj zaupanja in povezanosti med člani, tako da se lahko otroci brez zadržkov obrnejo na njih. Zato je pomembno, da se starši z otrokom odprto, iskreno in brez zadržkov pogovarjajo o vseh pomembnih rečeh ne glede na to, kako težaven pogovor je pred njimi.
Keywords: Odprta komunikacija, komunikacija med starši in otroki, težavni pogovori
Published in DKUM: 14.10.2010; Views: 9749; Downloads: 1220
.pdf Full text (835,90 KB)

Search done in 0.03 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica