2.
KOMUNIKACIJA MED STARŠI IN OTROKI - TEŽAVNI POGOVORIKatarina Fekonja, 2009, undergraduate thesis
Abstract: Komunikacija je ena izmed osnovnih sposobnosti, potrebnih za življenje, ki jo mora vsak človek razviti že v zgodnjem otroškem obdobju. Za to dobi prve možnosti, spodbude in vzore v družini.
Vsaka družina ima svoje vzorce komunikacije in marsikdaj je kakšna tema povezana z različnimi tabuji. Ponekod na primer ni zaželeno nikakršno pretirano izkazovanje čustev, spet drugje ne dopustijo le nekaterih.
Namen diplomskega dela je bil raziskati pomen komunikacije, kako le-ta vpliva na posameznika, kako jo izboljšati ter kako osvetliti problematiko težavnih pogovorov, to je komunikacijo o stvareh, ki pri večini zbujajo neprijetna občutja.
V empiričnem delu smo želeli ugotoviti, kakšen pomen ima komunikacija v družini, ali se ji posveča dovolj časa, kdo je po mnenju staršev primarni vir informacij otroku ter kako se starši lotijo tem, o katerih se jim je težko pogovarjati. Odgovore smo pridobili z anketnim vprašalnikom.
Spoznali smo, da bi starši morali poskrbeti, da se v družini vzpostavi dovolj zaupanja in povezanosti med člani, tako da se lahko otroci brez zadržkov obrnejo na njih. Zato je pomembno, da se starši z otrokom odprto, iskreno in brez zadržkov pogovarjajo o vseh pomembnih rečeh ne glede na to, kako težaven pogovor je pred njimi.
Keywords: Odprta komunikacija, komunikacija med starši in otroki, težavni pogovori
Published in DKUM: 14.10.2010; Views: 9749; Downloads: 1220
Full text (835,90 KB)