| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 4 / 4
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Zasnova sistema sledljivosti z vidika obvladovanja kakovosti
Lea Šunko, 2021, undergraduate thesis

Abstract: Namen diplomskega dela je preučiti povezavo sledljivosti in kakovosti predvsem z vidika ugotavljanja, v kolikšni meri lahko uvedba celovitega sistema sledljivosti vpliva na kakovost izdelkov in proizvodnih procesov. Sledljivost je zakonsko predpisana na določenih področjih, a se v zadnjem času njen pomen širi tudi na široko paleto drugih področij, na katerih ni zakonsko obvezna. Konkurenčna podjetja si z vpeljanim sistemom sledljivosti lajšajo poslovanje predvsem z vidika reševanja reklamacij in odpoklicev. V teoretičnem delu smo preučili pojma sledljivost in kakovost, nato pa predstavili povezavo med njima. V praktičnem delu smo za prikaz procesa vpeljave sistema sledljivosti uporabili laboratorij IPPS, ki deluje v sklopu Fakultete za organizacijske vede. Laboratorij še nima vpeljanega omenjenega sistema, zato smo morali sistem zasnovati od začetka, hkrati pa ugotoviti, ali je vpeljava sistema v laboratorij sploh smiselna. V programu ARIS Express smo popisali proces izdelave brošk z logotipom, izdelali smo plan uporabe različnih črtnih kod za namen označevanja na različnih točkah skozi proizvodni proces, skozi ekonomski vidik pa smo opredelili stroške vpeljave sledljivosti v laboratorij. Med izdelavo diplomskega dela vpeljava sistema ni bila realizirana, a smo lahko na podlagi dokazov, pridobljenih iz teoretičnega dela, potrdili vpliv sledljivosti na izboljšano kakovost izdelkov.
Keywords: sledljivost izdelkov, kakovost, identifikacijska koda, standardi ISO
Published in DKUM: 11.11.2021; Views: 857; Downloads: 69
.pdf Full text (1,51 MB)
This document has many files! More...

2.
Razvoj sistema sledljivosti in označevanja v programu montažnih skladiščnih hal podjetja Petre d.o.o. : magistrsko delo
Jernej Jeseničnik, 2020, master's thesis

Abstract: V magistrskem delu je predstavljeno oblikovanja sistema označevanja izdelkov in polizdelkov z oznakami za sledljivost, ter oblikovanje sistema za zagotavljane sledljivosti. Z metodo bilateralne primerjave vnaprej določenih kriterijev za izbor ustrezne oblike zapisa oznak ter ustrezne tehnologije izdelave zapisa, ter matrikami odločanja po izbranih kriterijih vrednotenih posameznih oblik zapisa ter tehnologij izdelave zapisa, sem izbral kot najustreznejši zapis označevanje s QR oznakami, kot tehnologijo označevanja pa termični tisk nalepk ter lasersko označevanje PVC polizdelkov. Na osnovi sistema označevanja je nadaljnje oblikovan sistem sledljivosti materialov, ki povezuje interno z verižno sledljivostjo. Oblikovan sistem omogoča sledenje vgrajenim materialom od vhoda v skladišče do končnega izdelka ter obratno. Z uvedbo sistema v podjetju vplivamo tako na zaposlene, poslovne procese kot tudi na kupce same. Izognemo se nepotrebnemu administrativnemu delu, zmanjšamo možnost nastanka napak kot posledica človeškega faktorja, avtomatiziramo procese ter uvedemo nadzor nad njimi v podjetju, s čimer optimiziramo upravljanje kakovosti. Sistem omogoča tudi hitrejše, učinkovitejše po prodajne aktivnosti, ki hkrati prinašajo nižje stroške ter dvigujejo zadovoljstvo kupcev.
Keywords: Upravljanje kakovosti, označevanje izdelkov, sledljivost, QR kode, termično tiskanje, po prodajne aktivnosti
Published in DKUM: 08.05.2020; Views: 1352; Downloads: 32
.pdf Full text (3,07 MB)

3.
VERIFIKACIJA TEMPERIRANJA IZDELKOV V TEMPERIRNI KOMORI S PODPORO SISTEMA RFID
Martin Žnidarič, 2016, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu je opisan postopek zasnove in implementacije RFID sistema za uporabo verifikacije temperiranja produktov v proizvodnji. Sistem uporablja dva bralnika RFID značk. Z RFID značkami pa so opremljeni transportni vozički. Bralnika sta povezana z računalnikom, ki se trenutno uporablja za ročni vnos podatkov o temperiranju izdelkov. Tako se preko istega računalnika zbirajo podatki o izdelkih in tudi verifikaciji ter posledično ni podvajanja podatkov v bazah. Sistem je bil po implementaciji preizkušen v realnih proizvodnih pogojih in je tudi povečal zanesljivost procesa temperiranja izdelkov. Podane pa so bile tudi možnosti širitve in nadgradenj sistema.
Keywords: RFID, sledljivost, temperiranje izdelkov, programski jezik Python
Published in DKUM: 21.09.2016; Views: 1056; Downloads: 181
.pdf Full text (5,67 MB)

4.
Search done in 0.12 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica