| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 3 / 3
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Vtičnik VST za produkcijo glasbe : magistrsko delo
Simon Slemenšek, 2022, master's thesis

Abstract: V magistrskem delu je predstavljen proces izdelave vtičnika VST za produkcijo glasbe v ogrodju JUCE 6. Osnovna funkcionalnost vtičnika je generiranje zvokov glede na igrano tipko MIDI na klavirju. Poudarek je na obširnem naboru orodij za nadaljnjo obdelavo zvoka, kot so filter, kompresor in odmev. Za izdelavo je uporabljen programski jezik C++. Na začetku je podan pregled nekaterih obstoječih orodij za produkcijo zvokov. Opisana je tudi digitalna obdelava signalov in podane so osnove programiranja zvoka za naš tip vtičnika. Sledi opis splošnih uporabljenih funkcionalnosti ogrodja. V praktičnem delu so predstavljene programske metode, ki so omogočile razvoj izdelka. Predstavljena je njihova uporabnost ter opisane so prednosti in slabosti teh metod. Na koncu so predstavljeni končni vtičnik, ki izhaja iz našega dela, in problemi, ki so se pojavili pri njegovem razvoju.
Keywords: vtičnik, glasba, VST, digitalna sinteza zvoka
Published in DKUM: 14.06.2022; Views: 776; Downloads: 40
.pdf Full text (1,96 MB)

2.
UPORABA CELIČNIH AVTOMATOV V SPLETNI APLIKACIJI ZA SINTEZO ZVOKA
Jure Domajnko, 2016, undergraduate thesis

Abstract: Cilj diplomskega dela je izdelati in preučiti program, ki kot osnovo za sintezo zvoka ter izdelavo zvočnih sekvenc uporablja vzorce iz celičnih avtomatov. V praksi je ta program spletna aplikacija, kjer uporabnik s svojim posredovanjem vpliva na proces interpretacije in ustvarjanja teh vzorcev ter z dodajanjem oscilatorjev in zvočnih efektov tvori obogaten zvočni signal, ki ga na koncu lahko posname ter izvozi v obliki zvočne datoteke. Uporabniku je dovoljeno spreminjanje vrednosti parametrov na vseh modulih, ki sestavljajo aplikacijo (oscilatorji, zvočni efekti in celični avtomat), teh pa je dovolj, da mu omogočijo kreativno umetniško izražanje in izdelavo unikatnega glasbenega izdelka. Za sintezo zvoka ter implementacijo zvočnih efektov je uporabljen programski vmesnik Web Audio, ki podpira zvočno produkcijo v spletnem brskalniku.
Keywords: sinteza zvoka, digitalna obdelava zvoka, spletna aplikacija, celični avtomat, digitalni glasbeni inštrument
Published in DKUM: 06.09.2016; Views: 1782; Downloads: 160
.pdf Full text (1,82 MB)

3.
SINTETIZATOR ZVOKA, UPRAVLJAN Z RAČUNALNIŠKIM VIDOM
Sebastijan Kužner, 2015, undergraduate thesis

Abstract: Predmet diplomskega dela je študij sinteze zvoka s pomočjo digitalne obdelave signalov in slik. Praktičen cilj diplomske naloge je izdelati digitalni glasbeni inštrument, ki je sposoben proizvesti zvok različnih oblik. Pogoji pri izdelavi inštrumenta so, da je le-ta odziven v realnem času in se ga krmili s človeškim posredovanjem. Interakcija človek-računalnik poteka ob podpori odprtokodnega programskega orodja reacTIVision, ki omogoča zajem slik preko spletne kamere in razpoznavo namenskih značk in njihovih lastnosti, kot so položaj, kot zasuka in identifikacijska številka. Te lastnosti posreduje našemu programu, ki jih uporabi za modulacijo zvoka. Program za generiranje zvoka uporablja pet oscilatorjev, ki generirajo signal različnih oblik. Seštevek dobljenih signalov je možno obogatiti z efekti distorzije in odmeva. Program podpira tudi napravo za generiranje ritma.
Keywords: sinteza zvoka, digitalna obdelava zvoka, računalniški vid, digitalni glasbeni inštrument, elektronska sinteza glasbe
Published in DKUM: 14.10.2015; Views: 2132; Downloads: 160
.pdf Full text (3,33 MB)

Search done in 0.1 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica