1. Zavedanje pomembnosti vertikalnega komuniciranja med nadrejenimi in podrejenimi v podjetju in vpliv na (ne) uspeh podjetjaMojca Bezjak, 2017, undergraduate thesis Abstract: Vertikalno komuniciranje je dvosmerno komuniciranje - povraten proces.Predstavimo vertikalno komuniciranje med nadrejenimi in podrejenimi v podjetju in vpliv na uspeh podjetja.Predstavitev različnih vrst komuniciranja, vplivov komuniciranja na človeka. Opišemo povezanost vertikalnega komuniciranja,medsebojnih odnosov in uspeh podjetja. V empiričnem delu diplomskega projekta z odgovori na vprašanja, ki se navezujejo na vertikalno komuniciranje in medsebojne odnose med nadrejenimi in podrejenimi, potrdimo ali ovržemo hipoteze, ki jih postavimo v uvodnem delu. Keywords: nadrejeni, podrejeni, vertikalno komuniciranje, medsebojni odnosi, uspeh podjetja, osebna rast, vrednote in pričakovanja Published in DKUM: 17.07.2017; Views: 1364; Downloads: 205 Full text (1,79 MB) |
2. RAZVOJ KADROV IN KADROVSKE FUNKCIJE V PODJETJU XYLara Sever, 2013, undergraduate thesis Abstract: Ko podjetje zaposli delavca, s tem sicer zaključi proces zaposlovanja, vendar še zdaleč ne zaključi razvoja kadrov v svojem podjetju. Danes ni več dovolj, da nekoga zaposlimo, danes se mora podjetje s svojimi zaposlenimi tudi ukvarjati, v njih vlagati sredstva za izobraževanja, osebnostno rast in izpolnjevanje. Vse to je za podjetje sicer strošek, ki pa se kaj hitro obrestuje. Zadovoljni zaposleni so konkurenčna prednost podjetja, vendar pa se tega vsa podjetja ne zavedajo.
Tako podjetje je tudi podjetje XY. Z raziskavo sem namreč ugotovila, da v omenjenem podjetju ne vlagajo sredstev v izobraževanje zaposlenih, ne skrbijo za njihovo osebnostno rast in dodatno izpopolnjevanje. Vse to lahko kaj hitro vpliva na manjšo zavzetost zaposlenih za delo in posledično za padec rasti ter uspehe podjetja.
Izobraževanje je nujno za vsakega zaposlenega. Glede na ugotovitve, da v podjetju vlada tako nizka izobrazbena struktura, je skoraj neverjetno, da podjetje ne spodbuja svojih zaposlenih k dodatnemu izobraževanju. Z uvedbo rednih letnih razgovorov bi zaposlene dodatno motivirali za delo, izobraževanje ter boljšo zavzetost za delo Keywords: razvoj kadrov
izobraževanje
osebna rast
letni redni razgovori Published in DKUM: 25.07.2013; Views: 2082; Downloads: 191 Full text (372,43 KB) |
3. IZOBRAZBA IN KARIERA V PODJETJU XMario Moslavac, 2010, undergraduate thesis Abstract: Organizacije se vedno bolj zavedajo, da so zaposleni njihova konkurenčna prednost, zato se trudijo, nuditi svojim zaposlenim možnost razvoja kariere ter ustrezno dodatno izobraževanje. Vsak posameznik naj bi sam poskrbel za svojo kariero; kar pa ni najbolj optimalno, če pri tem aktivno ne sodeluje tudi organizacija, v kateri je posameznik zaposlen. Prav tako se zavedajo pomena zadovoljstva zaposlenih ter jim nudijo možnost izobraževanja v okviru organizacije. S tem pa preprečujejo odhod kadrov, ki jih organizacija potrebuje, iz organizacije.
Diplomska naloga je razdeljena na dva večja sklopa. V teoretičnem delu podrobneje predstavljamo pomembnost kariere in izobraževanja za posameznika in organizacijo, v empiričnem delu diplomske naloge pa raziskujemo stanje v podjetju X.
Z analizo ankete želimo ugotoviti stanje na področju izobraževanja in kariernega razvoja v podjetju X, ga analizirati in na osnovi teh informacij podati kritično mnenje, ki bi lahko pripomoglo k izboljšanju trenutnega stanja.
Ugotovili smo, da se v podjetju X zavedajo pomena izobraževanja in razvoja kadrov, saj imajo za zaposlene pripravljene osebne plane razvoja in z njimi opravljajo redne razgovore glede novih ciljev in napredovanja v okviru podjetja. Hkrati (po drugi strani) je raziskava pokazala, da niso vsi zaposleni povsem zadovoljni z izbiro izobraževanj in načinom določanja udeležencev izobraževanj ter višino dodeljenih sredstev. Poleg tega je raziskava pokazala, da je polovica anketirancev pripravljena oditi v drugo podjetje, kjer bi lahko uresničili karierne cilje. Keywords: - kariera
- osebna rast
- načrtovanje kariere
- izobraževanje
- izobraževalni programi Published in DKUM: 12.04.2010; Views: 3120; Downloads: 355 Full text (6,18 MB) |