| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 2 / 2
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Analiza dela odprtega vlaka s spremljajočo infrastrukturo
Timotej Gradišnik, 2018, bachelor thesis/paper

Abstract: Diplomsko delo ponuja vpogled v celoten proces dela oprtnega vlaka ter spremljajočo infrastrukturo, s strani podjetja Adria Kombi d.o.o. na relaciji Maribor – Wels ter ob tem izpostavlja pomanjkljivosti, ki se pojavljajo, tako znotraj procesa dela kakor tudi v spremljajoči infrastrukturi. V prvem delu smo izpostavili določena teoretična izhodišča, ki so pomembna za obravnavano tematiko. Tu smo definirali, kaj oprtni transport sploh pomeni, kam ga uvrščamo, kako se izvaja, kako je organiziran in katera so potrebna delovna sredstva oprtnega transporta. V nadaljevanju smo predstavili obstoječe stanje ter napravili kritično analizo. S pomočjo kritične analize smo izpostavili pomanjkljivosti znotraj tistih procesov dela, kjer smo opazili, da trenutno ne potekajo dovolj učinkovito, predvsem z vidika preglednosti nad opravljenim delom, kot tudi hitrosti in varnosti dela. Enako smo naredili tudi za spremljajočo infrastrukturo, ki je temelj za izvajanje storitve oprtnega vlaka. Za omenjene pomanjkljivosti smo nato predlagali ustrezne rešitve, jih predstavili in pojasnili, kaj bi z uvedbo teh rešitev pridobili.
Keywords: oprtni vlak, tovorni terminal Maribor-Tezno, Adria Kombi d.o.o., analiza dela, spremljajoča infrastruktura
Published in DKUM: 15.10.2018; Views: 1126; Downloads: 119
.pdf Full text (4,98 MB)

2.
ANALIZA MEDNARODNEGA TRANSPORTA Z OPRTNIM VLAKOM
Tanja Ajdnik, 2010, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu sem predstavila oprtni transportni sistem cesta — železnica. Analizirala sem tehnološki proces oprtnega vlaka, ki ga SŽ skupaj s podjetjem Adria Kombi in avstrijskim podjetjem Ökombi izvajajo na progi Maribor-Tezno — Wels. Terminal Maribor-Tezno leži neposredno na V. Panevropskem koridorju, kar mu omogoča možnosti nadaljnjega razvoja in vključevanje v evropske transportne tokove. Oprtni oziroma t. i. »nespremljani« transportni sistem združuje prednosti cestnega in železniškega prevoza. Eden od glavnih razlogov za uveljavljanje kombiniranega transportnega sistema cesta — železnica je povečanje izkoriščenosti železniških zmogljivosti in hkrati razbremenitev v cestnem transportu. Da pa se lahko izvede takšen način prevoza, je potrebno imeti ustrezna cestna vozila, železniške vagone in terminale s pretovorno mehanizacijo. Glavne ugotovitve diplomskega dela so: - kombinirani transport je okolju prijaznejši način transporta, - v okviru transportnega sistema države EU posebej spodbujajo razvoj kombiniranega transporta cesta — železnica (tehnologija A), - največji del kombiniranega transporta predstavljajo prevozi kontejnerjev, - Panevropski transportni koridorji omogočajo učinkovite transportne povezave na območju celotne Evrope, - največji del tovornega transporta v Sloveniji predstavljajo mednarodni prevozi, - za uspešno izvajanje oprtnega transport mora Slovenija posodobiti železniško infrastrukturo.
Keywords: KLJUČNE BESEDE: kombinirani transport cesta – železnica, Panevropsko transportno omrežje, oprtni transport na Slovenskih železnicah, oprtni vlak na relaciji Maribor-Tezno – Wels.
Published in DKUM: 11.02.2011; Views: 3248; Downloads: 493
.pdf Full text (1,80 MB)

Search done in 0.17 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica