| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 4 / 4
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Projekt kanalizacije in čistilne naprave Lesično : diplomsko delo
Karmen Sotošek, 2020, undergraduate thesis

Abstract: V diplomskem delu je predstavljena postavitev kanalizacije ter čistilne naprave v naselju Lesično. V prvem delu diplome so na splošno opisani kanalizacijski sistemi, nakar sledi opis čistilne naprave skupaj s procesi čiščenja odpadnih voda in delovanje čistilne naprave. V drugem delu pa sledi opis izgradnje kanalizacijskega sistema in male čistilne naprave v Lesičnem skupaj s hidravličnim poročilom in oceno stroškov.
Keywords: kanalizacija, odvajanje odpadnih voda, čistilna naprava, vodovod
Published in DKUM: 12.11.2020; Views: 1526; Downloads: 111
.pdf Full text (1,84 MB)

2.
Rekonstrukcija čistilne naprave Mozirje
Blaž Vodončnik, 2020, undergraduate thesis

Abstract: Diplomsko delo opisuje čistilno napravo Loke pri Mozirju, ki je bila zgrajena leta 1991, leta 2016 pa je bila zaradi premajhnih kapacitet narejena njena rekonstrukcija. Pred obnovo je čistilna naprava delovala na potopnike ali biodiske, sedaj pa obratuje s tehnologijo biološkega čiščenja z mehanskim vpihavanjem zraka in dodatnimi nosilci biomase. Na začetku diplomskega dela je podana teorija odvajanja odpadnih voda, nato so opisani lastnosti in vzorčenje ter vrste čiščenja odpadnih voda. Na koncu dela sta opisani obe tehnologiji čiščenja odpadnih voda, in sicer pred in po rekonstrukciji čistilne naprave Loke pri Mozirju.
Keywords: odvajanje odpadnih voda, čistilna naprava, rotirajoči biološki kontaktorji, biološko čiščenje odpadne vode
Published in DKUM: 12.03.2020; Views: 2218; Downloads: 146
.pdf Full text (3,26 MB)

3.
Vodovod in kanalizacija : zapiski predavanj
Janja Kramer Stajnko, 2020, other educational material

Abstract: Zapiski predavanj zajemajo vsebino predmeta Vodovod in kanalizacija, ki se izvaja v 2. letniku drugostopenjskega magistrskega študijskega programa Gradbeništvo, smer Gradbena infrastruktura, na Fakulteti za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo Univerze v Mariboru. Kot pomoč pri študiju ga lahko uporabijo tudi študenti drugih študijskih smeri, ki se srečujejo s problematiko preskrbe s pitno vodo ter odvajanja odpadnih voda. Zapiski predavanj so razdeljeni v štiri vsebinske sklope, in sicer vodovod, priprava pitne vode, kanalizacija in čiščenje odpadne vode. Zajeta so področja oskrbe s pitno vodo od načinov zajemanja, hranjenja, distribucije, načrtovanja vodovodnega omrežja, do naprednih postopkov nadzora in zagotavljanja ustrezne kvalitete pitne vode. V drugih dveh vsebinskih sklopih so obravnavani načini zbiranja, odvajanja in čiščenja odpadne vode od dimenzioniranja kanalizacijskega sistema v ločeni in mešani izvedbi do načinov zmanjševanja padavinskega odtoka v kanalizacijskih ceveh ter različnih možnosti čiščenja odpadne vode, ki se najpogosteje uporabljajo na sodobnih čistilnih napravah.
Keywords: vodovod, preskrba s pitno vodo, priprava pitne vode, kanalizacija, odvajanje odpadnih voda, čiščenje odpadne vode, učbeniki
Published in DKUM: 24.01.2020; Views: 2155; Downloads: 0

4.
Modeliranje kriterijev za postavitev rastlinskih čistilnih naprav v različne pokrajinske tipe Republike Slovenije
Darja Kukovičič, 2011, master's thesis

Abstract: Obremenjevanje vodnih virov Slovenije je pereč pokrajinsko degradacijski proces in pokrajinska rezultanta zelo različnih samočistilnih sposobnosti slovenskih pokrajin in vodnih virov ter količin in sestave odpadnih voda. Poznavanje ranljivosti pokrajinskih tipov Slovenije je osnova ekosistemskih presoj posegov v različno občutljivih območjih. Na podeželju in v večini razpršenih naselij v Sloveniji še vedno ni urejeno javno kanalizacijsko omrežje. Z umestitvijo rastlinskih čistilnih naprav (RČN), ki posnemajo samočistilno sposobnost močvirskih sistemov s fizikalnimi in biokemijskimi procesi, je možna rešitev odvajanja in čiščenja komunalnih odpadnih voda. RČN odlikujejo številne prednosti pred ostalimi sistemi, tako z biološkega, ekološkega in finančnega vidika. Na podlagi izbranih kriterijev postavitve RČN v posamezne pokrajinske tipe Slovenije je možno določiti prioritete njihove izgradnje do rokov, ki so zakonsko določeni za sistemsko rešitev odvajanja in čiščenja odpadnih komunalnih voda v Sloveniji.
Keywords: pokrajinski tipi, komunalne odpadne vode, obremenjevanje površinskih voda, čistilne naprave, rastlinske čistilne naprave (RČN), odvajanje in čiščenje komunalnih odpadnih voda.
Published in DKUM: 29.08.2011; Views: 2669; Downloads: 231
.pdf Full text (2,90 MB)

Search done in 0.09 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica