| | SLO | ENG | Cookies and privacy

Bigger font | Smaller font

Search the digital library catalog Help

Query: search in
search in
search in
search in
* old and bologna study programme

Options:
  Reset


1 - 4 / 4
First pagePrevious page1Next pageLast page
1.
Evro kovanci - pristni ali ponarejeni?
Uršula Rožanski, Aljoš Rozman, 2006, published professional conference contribution

Keywords: ponarejanje denarja, kovanci, evro, euro, preprečevanje, preiskovanje
Published in DKUM: 21.03.2024; Views: 189; Downloads: 5
.pdf Full text (503,72 KB)

2.
Prenova poslovnega procesa poslovanja s kovanci
Roman Oberč, 2016, bachelor thesis/paper

Abstract: Eno ključnih področij delovanja splošnih bank je oskrba prebivalstva, tako podjetij kot fizičnih oseb, z gotovino. V banki NLB d. d. to nalogo opravlja sektor za trezor in oskrbo z gotovino. Trezor oskrbuje NLB poslovalnice in pogodbene banke z gotovino, te pa nato neposredno poslujejo s končnimi uporabniki. Proces v trezorju, ki zagotavlja oskrbo gotovine, je razdeljen na dva ločena procesa. Poslovanje s kovanci in poslovanje z bankovci. Naloga se osredotoča izključno na področje poslovanja s kovanci in to področje predstavlja v obsegu in podrobnostih, ki danes veljajo in so ključni za izvajanje obstoječega procesa. Analizirali smo obstoječe glavne procese v trezorju kovancev in izračunali čase, ki so potrebni za izvedbo teh procesov. Ti časi so služili kot osnova za primerjavo med obstoječim in prenovljenim procesom, ki smo ga oblikovali na podlagi popolne prenove delovnih opravil in postopkov ter ga izrazili z novimi časi prenovljenega procesa. Uspeh prenove procesa je bil prihranjen čas glede na obstoječ proces, zmanjšanje delovnih korakov procesa, uvedba informatizacije in zmanjšanje števila zaposlenih, ki so potrebni za delovanje procesa.
Keywords: procesi, delo z kovanci, preurejanje podjetja, trezorsko poslovanje, banka NLB d. d.
Published in DKUM: 30.11.2016; Views: 1458; Downloads: 71
.pdf Full text (5,95 MB)

3.
Prepoznavanje evra - anketa
Aljoš Rozman, Dorijan Keržan, Nataša Žener, 2008, published professional conference contribution

Keywords: ponarejanje denarja, evro, bankovci, kovanci, zaščitni elementi, preiskovanje, vprašalniki
Published in DKUM: 04.06.2012; Views: 2093; Downloads: 95
URL Link to full text

4.
PONAREJANJE DENARJA V PRIMERJALNI PERSPEKTIVI
Klavdija Korošec, 2009, undergraduate thesis

Abstract: Namen pričujočega dela ni bil raziskati vseh oblik organiziranega kriminala, čeravno tudi ponarejanje denarja sem sodi. Gre za zelo specifično in prefinjeno kaznivo dejanje, za katerega točnega podatka o tem, kolikšen procent tako ustvarjenega »profita«, dobička bi v svetovnem merilu predstavljalo ni. Vendarle pa se je denar ponarejal že včasih in se po statistikah držav povsem svetu in v EU, kakor izven nje še danes. Gre za eno najstarejših kaznivih dejanj in ne gre za, kakor bi mnogi mislili nekakšno novodobno kaznivo dejanje. Vedno znova zasledimo v časopisih, da so priprli bodisi tega ali onega zaradi ponarejenih bankovcev, ki so jih ponarejevalci skušali spretno unovčiti na manj vpadljivih mestih, kakor so bencinske črpalke, casinoji, avtomati za pijače, cigarete, na koncertih itd. Danes se tiskarne in zavarovalni sistemi trudijo biti čimbolj zahtevni in na tem področju inovativni. Nove zaščite na bankovcih omogočajo vedno znova težje ponarejevanje. Države po vsem svetu, predvsem pa EU in ZDA, saj je največji napad ponarejevalcev prav na njune denarne valute evro in ameriški dolar, se intenzivno trudijo v preprečevanju tega globalnega problema na več načinov, s pravnimi predpisi, tehnično podporo in osveščanjem javnosti. OLAF je ena izmed najpomembnejših specializiranih organizacij za preprečevanja ponarejanja denarja v EU, na širšem evropskem področju in v EU je pomemben EUROPOL ter na področju mednarodnega prizadevanja v boju s ponarejevalci INTERPOL.
Keywords: Denar, ponarejanje denarja, ponarejeni bankovci in kovanci, tehnike ponarejanja denarja, ponarejanje denarja v kazenskih zakonikih od pamtiveka do danes, primerjava kaznivih dejanj »ponarejanj denarja« v primerjalno pravni perspektivi držav Srednje Evrope, Slovenija, Avstrija, Nemčija, Švica, Hrvaška, kako preprečiti ponarejanje denarja, evropske institucije v boju zoper ponarejanje denarja, OLAF, EUROPOL, INTERPOL
Published in DKUM: 15.12.2009; Views: 4650; Downloads: 530
.pdf Full text (1,31 MB)

Search done in 0.1 sec.
Back to top
Logos of partners University of Maribor University of Ljubljana University of Primorska University of Nova Gorica